Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!'

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 15:20 #242617

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Moja ulubiona paproć to języcznik. Ulubiona bo pierwsza i jedyna świadomie wybrana i kupiona. Jak na nią patrzę, to zawsze przychodzą mi na myśl tropiki i egzotyczne dżungle, a nawet jakieś prastare czasy, dinozaury itp....nie wiem dlaczego ale zawsze skłania mnie do takich rozmyślań i dlatego ją uwielbiam, jest moim wehikułem w czasie i przestrzeni :kocham


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, beatazg, nowababka, ewacz, kasik 69 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 19:24 #242637

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Paprocie kocham je wszystkie bez wyjątku, mam je na działce wszędzie gdzie da się coś posadzić.Tak naprawdę, dla mnie wszystkie są piękne, wybór ma paść na jedną, a każda ma w sobie
coś wyjątkowego, albo delikatność, albo błyszczące fronty, albo piękne kolory. Mnie w tym roku zachwyciła Athyrium otophorum var.okanum. Paproć została posadzona przeze mnie w ubiegłym roku,
pod koniec kwietnia byłam zdumiona jej kolorem, była stalowo szałwiowa, na tle innych wyglądała zjawiskowo. Na działce bywam więc nie mogę obserwować jak wygląda podczas całej wegetacji.
Tymczasem 26 06 a więc kilka dni temu zrobiła mi niespodziankę ukazując swoje nowe "oblicze"..czyż nie jest cudna??

pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, beatazg, nowababka, jugo ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 22:12 #242665

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1587
  • Otrzymane podziękowania: 4753
Może nie jest najpiękniejsza, ale moja pierwsza :kocham .
Tylko mam problem z nazwą, bo kupiłam wietlicę "Metalicum Red Beauty" i "Ursula"s Red".
Wydawały mi się takie same i chyba są takie same, więc zgłaszam jedną z nich, tych metalicznych, które widać z daleka. :)

Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Efkaraj, beatazg, nowababka, elakuznicom, a.nia, Maggie

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 22:18 #242666

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Adiantum venustum - delikatna paproć, czarująca sznurami cudnych pereł, nawleczonych na czarne żyłki. Tak maleńka, a tak poruszająco piękna, że nie sposób przejść obok niej obojętnie :kocham :

W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, beatazg, nowababka, elakuznicom, Maggie

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 22:55 #242676

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25079
Odkąd zagościł cień w moim ogrodzie z roku na rok paproci przybywa a każda kolejna chwyta za serce :kocham . Wybór więc najpiękniejszej jest trudny. Chętnie pokazałabym wszystkie ale obiektyw ma ograniczone możliwości a paprocie rosną w różnych zakątkach ogrodu B) . To może mały fragmencik z krainy mchu i paproci a w nim dwie mające potencjał ukrycia pod swymi skrzydłami domku strażników ogrodu. Na pierwszym planie Dryopteris cycadina Nerecznica sagowcowa a w głębi Dryopteris erythorosa 'Brillance', obie jeszcze młode bo dwulatki rosnące w zakątku Nerecznic :zielony

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2021/06/28 22:56 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, halszka, Efkaraj, takasobie, beatazg, elakuznicom, Maggie

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 23:00 #242677

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1177
  • Otrzymane podziękowania: 3718
Ostatni pozlotowy nabytek, Dlaczego ta? Bo Pola zachwalała polewkamax . A tak serio, to fajny z niej maluch :kocham .
Dryopteris affinis 'Crispa Congesta'

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, beatazg, elakuznicom, Maggie

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 23:33 #242682

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68120
Za pół godziny zamykamy wątek. :patel
Temat został zablokowany.

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/28 23:51 #242683

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5739
  • Otrzymane podziękowania: 15227
Jeszcze żaden konkurs mnie tak nie wymęczył... psychicznie... :silly: bo jak tu się zdecydować, gdy połowa moich paproci jest ta najpiękniejsza :P


Zatem... Athyrium filix-femina 'Dre's Dagger', której krzyżyki uwielbiam... :kocham i reszta ferajny zwyc

Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Efkaraj, takasobie, Maggie

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/29 00:12 #242686

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5739
  • Otrzymane podziękowania: 15227
Przyjmowanie zgłoszeń zakończone :)

Dziękuję - w imieniu organizatorów - za uczestnictwo w zabawie flower

Czekamy na ankietę :tup :tup :tup
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: edulkot, beatazg, Puszek
Czas generowania strony: 0.162 s.