Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: KRÓLOWA RÓŻA I JEJ Orszak - Kandydaci

KRÓLOWA RÓŻA I JEJ Orszak - Kandydaci 2021/08/01 08:23 #245926

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
:) 01

...na początku królem kwiatów był lotos. Owszem, był piękny i mądry, ale kwiaty narzekały, że w nocy król jest zaspany, a nawet, o zgrozo! Potrafi zamknąć szczelnie swój kielich i schować się pod wodą. Wszechmogący sprawdził, jak się rzeczy mają - i rzeczywiście - lotos o ile nie śnił, bardzo zaspany źle czuwał w nocy. Bóg zrozumiał, że kwiaty słusznie prosiły go o nowego władcę i dał im jako królową nieskazitelnie białą różę, uzbrojoną w kolce, które nie pozwalają jej zasnąć i pomagają zachować czujną uwagę cały czas. Kwiaty były zachwycone królową i od tej pory to róża jest królową kwiatów.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 02

Przedstawiam jeden z moich ulubionych zakątków ogrodowych.
Róża jest królową kwiatów bo u mnie komponuje się właściwie ze wszystkimi roślinami na wszystkich stanowiskach, z cieniolubami, w pełnym słońcu, ze wszystkimi się dogada a na dodatek piękne wygląda i pachnie. Róż nigdy za wiele :)


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 03

Jest królową kwiatów, bo jest symbolem boskości, kryje w sobie wiele tajemnic. Nie tylko zdobi, ale też uwrażliwia na piękno. Tutaj przybrała kształt łodzi, to naturalne Bonzai. Królowa i jej orszak.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 04

Róża jest niewątpliwą królową. Jest zachwycająco piękna, a równocześnie w swym pięknie kapryśna ... i niedostępna.
Ogromna liczba odmian różniących się od siebie wielkością, kształtem kwiatów, pokrojem krzewów czy zapachem sprawia,
że trudno znaleźć w ogrodzie rośliny równie uniwersalne. Do tego jej kwitnienie potrafi trwać od czerwca do samych mrozów.
Jak mawiał pewien klasyk (a w zasadzie klasyczka) królowa może być zatem tylko jedna :P


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 05

Ja przedstawiam różę "Bremer Stadtmusikanten" jak widać na zdjęciu królowa jest na pierwszym miejscu
a za nią świta, która przejmie rolę królowej, po przekwitnięciu królowej jak w życiu .
Swietna róża, baśniowa o pięknym zapachu i kwiecie podobnym do kwiatu kamelii.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 06

Dla mnie róża jest królową z powodu najdłuższego kwitnienia w sezonie, nie dorównuje jej w tym żadna inna roślina. W dodatku jest to kwitnienie zdecydowanie zrwacające uwagę, nierzadko spektakularne :kocham . A komponuje się po prostu ze wszystkim, wypróbowane :lol:
Stadt Rom w morzu jęczmienia grzywiastego :kocham


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 07

Róża niewątpliwie jest Królową przez duże K. Kiedy zakwita, nie można przejść koło niej obojętnie. Star Profusion, choć niewielka, obsypana kwiatami świeci na rabacie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 08

Pierwsze moje rośliny ogrodowe jakie kupiłam 31 lat temu , to były właśnie róże , byłam wysoko w ciąży i mieszkałam u mamy . Kupiłam kilkanaście , wysyłkowo , były odmianowe , i mama wszystkie posadziła . Później było kilka lat przerwy i jak się przeprowadzałam na swoje , zabrałam tylko dwie , które mam do dzisiaj .
Moja mama to Róża , więc imię też zobowiązuje , i ja i ona kochamy róże .

Sonnenwelt to róża , która posiada to wszystko co lubię w różach najbardziej . Rośnie szybko i zdrowo , ładnie i gęsto się rozrasta . Kwitnie długo a kwiaty są duże , pełne z pofalowanymi płatkami . Pięknie pachnie . Moje róże rosną w otoczeniu floksów , jeżówek , rudbekii , złocieni i barbuli . Rośnie tam też bez czarny Eva i pęchęrznica Diable d'Or .


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 09

Róża, nawet jako królowa potrzebuje czasem silnego oparcia :)
John Davis i jabłoń

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 10

Kimże byłaby królowa bez orszaku gwizdac ?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 11

"Kólowa róża konkurencji się nie boi, majestat królewski wyróżnia się pośród najpiękniejszych dam dworu.'


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:) 12

Do róż - królowych naszych ogrodów tulą się wszelkie orszaki, i te szlachetne, i te spokojne, tworzące ich pozornie mało znaczące tło.
Jaques Cartier z jarzębiną i berberysem Służą jej z radością fakturą i barwą liści.



***
Ostatnio zmieniany: 2021/08/10 16:06 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KRÓLOWA RÓŻA I JEJ Orszak - Kandydaci 2021/08/05 20:26 #246257

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Ostatnie godziny głosowania!!! Proszę, oddajcie swój głos :*
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021


--=reklama=--

 

Moderatorzy: edulkot, beatazg, Puszek
Czas generowania strony: 0.170 s.