Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/10 10:20 #294114

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68176
Danusiu, to Podophyllum peltatum.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/14 19:38 #294558

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1079
  • Otrzymane podziękowania: 5063
Podophyllum hexandrum mam od wielu lat. Po przeniesieniu na inną rabatę ubyło go. Ale przeżył i znowu wysiewa się. Spóżniłam się, gdy poszłam zrobić zdjęcie i już zamknął kwiaty.


To jego poprzednie stanowisko. Pojawiły się samosiejki, dojrzały i niektóre też już zaczynają kwitnienie.



Jest kilka młodych siewek, które planuję przenieść na inną rabatę.
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, Efkaraj, jugo, basik, Shalina, dultom, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/14 21:03 #294568

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Podophyllum 'Spotty Dotty'



I wielka moja nadzieja ;) Podophyllum diforme 'Starfish' clone C... po wielu staraniach, półrocznym oczekiwaniu i długiej podróży trafił do mnie i wygląda...że jest żywy :silly: . Ciekawy jestem jak będzie rósł, bo na zdjęciach wygląda obłędnie.

Ostatnio zmieniany: 2023/05/14 22:15 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, ewacz, Shalina, Wertyk, dultom, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/27 08:01 #295893

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Podophyllum delavayi 'Purple Dyck'...niewiele o nim wiem, bo jest u mnie krótko. ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, Efkaraj, jugo, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/07/05 21:32 #298792

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Podophyllum 'Red Panda' to hybryda wyhodowana z nasion. Na fotce jeszcze młoda roślina.
\
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, jugo, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/07/22 13:40 #299679

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Siewki Podophyllum delavayi , wysiane jesienią. Zapylane były innym gatunkiem...ale nie wiem czy skutecznie, bo zapylającym byłem ja :lol:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, jugo, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/08/05 21:46 #300521

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68176
Suuuper Tomaszu! Będziemy obserwować. Z czym krzyżowałeś?

To tegoroczny zakup, wiec niczego mądrego nie mogę o nim napisać- Podophyllum hemsleyi


fot. 04.08.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/10/10 21:57 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, ewacz, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/08/26 23:55 #302009

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68176
Inne stopowce żółkną, a Podophyllum mairei wypuszcza młode liście. Wg strony Plants of the World Online, firmowanej przez Kew RBG, jest to synonim Podophyllum aurantiocaule var. aurantiocaule


fot. 26.08.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/08/26 23:58 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, ewacz, Shalina, a.nia, dultom, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/08/27 07:05 #302016

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
U mnie niektóre podophyllum również zółkną, a nawet skończyły sezon. Najlepiej prezentuje się 'Spotty Dotty'.
Chyba dobrze trafiłem z miejscem. Po trzech latach jest większa niż wieloletnia roślina mateczna. Ale to też bardzo udana odmiana. Jest trwała, zachowuje rysunek na liściach i przez cały sezon wypuszcza nowe.
Fotka z końca sierpnia.




Te jaśniejsze liście pojawiły się w ostatnim miesiącu
Ostatnio zmieniany: 2023/08/27 07:06 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, jugo, ewacz, Shalina, a.nia, dultom, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/08/28 22:16 #302109

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68176
Jak na ten czas, ładnie się prezentuje młode Podophyllum versipelle ssp. boreale




fot. 26.08.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, jugo, ewacz, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/09/29 20:57 #304218

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Mojje siewki Podophyllum delavayi...dopylane Podophyllum pleianthum ...jak na niespełna roczne wyglądają całkiem przyzwoicie ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, basik, ewacz, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/10/10 22:04 #304863

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68176
Większość stopowców już zaschło/ zasycha, ale Podophyllum hemsleyi wygląda świetnie, a nawet wypuszcza nowe liście. Nie lubię, gdy roślina uaktywnia się jesienią, bo często przez to nie zdąża odpowiednio przygotować się do zimy.


fot. 08.10.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, ewacz, wojtek, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/02/17 17:33 #312548

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16449
  • Otrzymane podziękowania: 55528
Podophyllum 'Guangxi', jak co roku wyrywny ...

fot. 17.02.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/02/17 18:08 #312550

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Szanowna Barbaro :przytulam ...tak szybko wystartowało ? zdziwko U mnie jeszcze nie ma śladu :nie_wiem ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/15 07:34 #314975

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16449
  • Otrzymane podziękowania: 55528
'Guangxi' dzielnie się trzyma, ale na noc profilaktycznie otulam go suchymi kwiatostanami hortensji. Przymrozek był tylko raz (-1℃)

fot. 14.03.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, ewacz, Shalina, DorotaZ

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/15 21:15 #315036

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16449
  • Otrzymane podziękowania: 55528
Łebki pokazał Podophyllum Spotty Dotty co mnie nie cieszy, bo zapowiadają przymrozki na przyszły tydzień krecigl


fot. 15.03.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, ewacz, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/15 21:23 #315039

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Co to dla koleżanki łebki okryć :nie_wiem :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/16 06:57 #315076

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16449
  • Otrzymane podziękowania: 55528
U kolegi Tomasza to stopowce jeszcze śpią, że nic nie pokazuje? :nie_wiem
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/16 09:51 #315081

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6355
  • Otrzymane podziękowania: 24964
Nie no Basiu, łebki jakies są ;)







...jeden nawet żółty ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, jugo, basik, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/22 14:55 #315643

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4247
  • Otrzymane podziękowania: 14884
Spotty Dotty,dwuletnia roślinka z samosiewu.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.183 s.