Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 08:18 #166556

  • Werka
  • Werka Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 7
Niestety do najbliższego OBI mam ponad 100km :placz . Po Twoich informacjach kupię ją na 100%. Dla mnie ma idealną budowę kwiata :kocham
Znalazłam ją w Rosaplant - cena 36zł, dużo jak dla mnie, do tego jeszcze przesyłka :blink: . Nie wiem co robić - tak się na nią napaliłam, że szok. Cały czas myślę...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 09:22 #166563

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
No tak- jak człowiek sie napali na różę a z jakiegoś powodu niedostępna- to boli... ;) Dziewczyny z FO chwaliły tę szkółkę ale ja się bardzo zawiodłam i nic już tam nie kupię choćby nie wiem jakie nowości mieli. Ładne sadzonki to tam chyba tylko dla znajomych- a reszta jak leci Muszę poszukać w gęstwie doniczek oczekujących na wsadzenie które to są te co tam kupiłam. Podlewam, ale w metki nie zaglądam- tak mnie zniechęciły te róze stamtąd.I nic tam nie kupię- drogo a sadzonki byle jakie. Może ty będziesz miała więcej szczęścia.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 14:31 #166595

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Upał mocno daje sie we znaki- nie tylko mnie ale też i różom. Mocno rozkwitają, szybko sie osypują... Latam by to piękno chcociaz zatrzymać na fotkach. Bujnie urosły, kwiatów mnóstwo. Sporo mam doniczek do wkopania, ale jak tyl;ko sie troszkę schłodz- a zapowiadają- ruszę do prac, bo w doniczkachjuż szybko wysychają. W glebie tyle wody nie będą potrzebować co w donicy...

:fotka

ST RICHARD OF CHICHESTER



VANILLE FRAISE



NN okrywowa



PAUL BOCUSE



COTTAGE ROSE i MINERWA



BONICA II



EISVOGEL



CESAR



LICHFIELD ANGEL



IRINA

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/06/13 15:02 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 15:26 #166601

  • Riwiana
  • Riwiana Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
Cudne te różę szkoda tylko ze przez te upały tak szybko rozkwitają i jeszcze szybciej opadaja juleczko a Irina jest podobna do Chopina czy jest czysto biala kwiat ma piękny
Ostatnio zmieniany: 2019/06/13 15:29 przez Riwiana.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 16:14 #166608

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Riwiano - Irinę mam drugi rok. Budowała krzaczek i za wiele kwiatów nie miała. Z tego co ja obserwowałam - kwiaty wielkie, mocno pachnące- bardzo wypełnione- wizualnie śliczne. Chyba ładniejsza od Chopina. Kup jeśli znajdziesz... Ja dzisiaj zamówiłam we Floribundzie różę HOTEL SAVOY. Mylnie podpisywałam na poprzednich stronach, bo sądziłam,że to Frederic Mistral... Dzisiaj poleciałam specjalnie pogrzebać w ziemi za etykietką,. bo widziałam na stronie Floribundy że jest i Frideric i Savoj- a nie wiedziałam na pewno jaka to ma być / mam obie/- ale chodzi o to że moja synowa zachwyciła się różą- i chce jej zrobić niespodziankę i gdy mnie znowu odwiedzi - to będę miała dla niej siurprise. :przytulam No i wygrzebałam etykietkę i okazało się,że to nie Fryderic tylko Hotel Savoy. Już zamówiona i zapłacona. Do towarzystwa w podróży zamówiłam Matiasa Claudisa Rose- bo jednej nie przyjmie zamówienie- co najmniej dwie... wink-3

Kwiaty Iriny zachwycają





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 21:00 #166667

  • Riwiana
  • Riwiana Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
Piękną ta irina floribunda mnie troszkè zniesmaczyla zamówiłam i nich dwie edenki na pniu w marcu a w kwietniu napisali@ ze towaru brak :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/13 21:54 #166673

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Nie żałuj- kup Edenkę do gruntu- lepiej będzie rosła. Ja tak zamówiłam chyba rok temu- kilka na pniu- ale gdy tez dostałam wiadomość ,że nie ma- to z czasem nawet byłam zadowolona- w gruncie szybko padają zimą- a tak mam róże w gruncie i nieokrywana mi zimują. Nie ma złego co by na dobre nie wyszło. Już nie kupię na pniu żadnej róży.... Mam dwie, ale latam z nimi do piwnicy na zimę- dwie kiepsko kwitły i wywaliłam. Więcej z taklimi zachodu.

Wieczorkiem naszło mnie na prace ogrodowe... wink-3 Skopałam rowek którym przed wkopaniem zbiornika odpływała woda z rynien- przesadziłam kilka nieduzych róz na przodzie rabaty, kilka funkii i zurawek zmieniło miejsce.. Trochę obrzeża z przodu przeniosłam tu- a tam dam nowe co czekają na skopanie tam rabat.... Komary mnie prawie zjadły... wink-3 Wlazłam do wanny- wymokłam i przestało swędzieć. :) .. Teraz tak tam wygląda mój różany zakątek... Mnie się podoba :woohoo:

:fotka

















"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/14 15:48 #166798

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Szaleją komary, szaleją róże- szaleję ja... Nie można nic robić- a przekwitłe róże aż krzyczą - obetnij! Wczoraj komary mnie bardzo pogryzły- z tego swędzenia nie mogłam spać... :nie Każde dotknięcie krzaka róży podnosi w górę chmarę komarów... Zrobienie fotek również skutkuje mocnym pogryzieniem przez komary... Ogród zostaje sam sobie, bo nic się nie da robić... Dzisiejsze fotki- trochę zrobiłam mimo iż obsiadła mnie masa komarów i cięły niemiłosiernie...

Najpierw ogólne... :fotka



































"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Maggie, Riwiana

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/14 21:11 #166862

  • Riwiana
  • Riwiana Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
Juleczko takiego kwitnienia jak masz w tym roku to ja chyba jeszcze nie widziałam takiej masy kwiatów.Szukałam iriny jest w szkółce u pana Hyżego w donicy 35zł a goły korzeń na zime 21 do tego przesyłka to w tej chwili wyjdzie ok 50zł donica. Ja mam pięć piennych w gruncie RU i wtym roku też miały mnóstwo kwiatów ale wczorajsza ulewa strasznie je pomęczyła.Jedyne czego ci nie zazdroszcę to obcinanie przekwitłych kwiatostanów ale widoki nieziemskie :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/14 22:08 #166887

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Riwiano- na razie nic nie obcinam- czasem coś oberwę gdy robie fotki- ale z reguły szybko umykam, bo okropnie jestem pokąsana. Zebrało mnie dzisiaj znowu i wysadziłam kilkanaście róż z donic- i cholerka mnie wzięła- byłam z gorąca dosłownie mokrusia- a do tego ubrałam się w długie portki i bluzke z długim rękawem by komary nie siadały od razu na gołej skórze- a donic jakby wcale nie ubyło... krecigl . widze teraz sama że bardzo przeholowałam- nie przewidziałam takiej niemocy przez komary. Kwitnące róże przeszły moje najśmielsze oczekiwania- fotki nie oddają wrażenia tego co sie widzi na żywo- kolorów i zapachu. Na fotce jakoś wszystko sie zlewa- oko jednak inaczej rejestruje obraz... Dzisiaj fotek nie robiłam- skończyłam sadzenie. poskładałam szybko narzędzia i puste donice- i galopkiem do domu- ciuchy do pralki a sama lu do wanny- wymoczyc okropnie sedzącą skórtę.

Teraz trochę pojedynczo róż... :fotka

MORGENGRUSS



OUT OF ROSENHAIM



LADY OF SHALOT



CROCUS ROSE



JAMES GALWAY



CHRISTOPHER MARLOWE






GRAFIN DIANA



MELINA STARLET




LAGUNA II

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/14 22:28 #166897

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Dalej- fotki wczorajsze i troche dzisiaj przed południem...

MARIA LISA



FOXY FLOWER CIRCUS



Nieuporządkowana ROSARIUM UETERSEN i splątana z nia korzeniami SANTANA. Powinny już dostac piramidkę- ale jako,że nie wlezę teraz w krzaczory, muszą poczekać...



GRAHAM THOMAS



GRANNY



KNIRPS



FLORENTINA






DIETER MULLER



LAVENDER LASSIE

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/06/14 22:32 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/15 15:10 #166997

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Jeszcze chyba nigdy tak pięknie nie kwitły róże u mnie. Chociaż prowadzę je jako nieduże- trzymając w ryzach sekatorem- to ten rok jest wyjątkowy. Dzięki mokrej wiośnie i teraz wielkiemu nasłonecznieniu- jest feeria kwiatów. Cieszę się bardzo- jednak żałując,że nie mogę sobie przy tej ilości na większy luz i większe krzaki- to byłoby coś. :woohoo: Nie narzekam- tylko tak sobie marzę. wink-3



:fotka
EZE PALACE



LEA RENAISSANCE



SEBASTIAN KNEIPP



MORTIMER SACLER - pierwsze kwitnienie u mnie



THE ALBRIGHTON RAMBLER




FRIEDENLISCHT



GIARDINA



POMPONELLA



GLAMIS CASTLE



PARADE

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/06/15 15:16 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, edulkot, Elżbieta, wojtek, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/15 15:47 #167000

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Jeszcze trochę ślicznotek... :woohoo:

:fotka

EDEN ROSE



AMELIA RENAISSANCE



WINCHESTER CATHEDRAL



PIANO


MINI EDEN rOSE



NOVALIS



PAPI DELBARD



AWAKENING



I wielka moja tegoroczna radość- sprawdziła się urodziwa ELŻBIETKA WĘGIESKA..Posadzona jest wraz z BANTRY BAY- maja zasłaniać nasze biesiadowanie przy domu- są osłoną od strony ulicy. Gdy się rozrośnie to pewnie zdejmę z piramidki i dam pergolę łukowatą- pięknie będzie wyglądała. To jej drugi ropk...







"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/06/15 15:51 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/15 18:28 #167015

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Cd... :fotka

NN okrywowa



MARIATERESIA



WHITE MEIDILAND



KORPINKA



DEGENHARD II




LIPARFUM



BREMER STADTMUSIKANTEN II


DINKY



NOTTINGHAM PRIDE



BLUE EDEN

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/15 20:17 #167029

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
zdziwko :kocham recourse recourse recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/15 20:50 #167047

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Podziwiam Cię że masz jeszcze ochotę robić :fotka przez ten upał i komary nic mi się nie chce i ogród musi sobie radzić sam krecigl
A róże rzeczywiście w tym roku bardzo dorodne hu_rra a ile będzie cięcia 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/15 21:29 #167056

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Majko- no cóż- kto ma pszczoły to ma miód - a kto róże- ścinków w bród... 2smiech Jestem przygotowana duchowo na wielkie przycinanie- bo teraz ani nie obrywam przekwitłych , ani nie przycinam za kwiatem- no nie da się . W dresach, wypsikana jakimiś specyfikami- które jak się okazuje wcale nie odstraszają komarów- a jakby jeszcze przyciągają... wink-3 - latam podlewać i okropnie pogryziona wracam by wleźć do wanny, by choć na chwilę to swędzenie zminimalizopwać. Drapię się w dzień, derapie w nocy ...

Jeszcze :fotka

PASHMINA



CARAMELLA



SIR LANCELOT



BAILANDO



IRINA



COTTAGE ROSE i MINERVA



SAVOY HOTEL



GRANNY II



COMTESSE DE SEGUR



BANTRY BAY

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/16 21:26 #167232

  • Riwiana
  • Riwiana Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
Juleczko czy róźa Batory Bay jest pomarańczową w pączku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/16 21:44 #167241

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Riwiano- to jest raczej ciemnoróżowy kolor... Teraz u nas leje, ale to leje. Wpierw tłukły pioruny- teraz leje. Bez wariacji... Nie chce nawet myśleć jak rano wszystko będzie otrzepane i zwisające... krecigl

Fotki dzisiejsze- robione przed południem- komarów za dużo nie latało- tak,że fotki dało sie zrobić. :)

:fotka

Zakwitła kartonikowa pomarańczwa z Carreofura. Może to Charles Austin- ale z "diagnozą" poczekam do następnych kwiatów



ANGEL FLOWER CIRCUS



PAPAGENO



PINK FLOWER CIRCUS



CROCUS ROSE, GHISLAINE DE FELIGONDE I PINK FLOWER CIRCUS



HERZOGIN CHRISTIANA



NINA RENAISSANCE



KATARINA FRAYLA



EVA STARLET



MELINA STARLET

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/06/17 11:17 #167329

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Zaraz ide do ogródka... Oknem widać smętnie wiszące gałęzie róż... Nie wiem czy wejdę podwiazać, bo polało mocno... Wczorajszych fotek cd...

:fotka

LAGUNA II



BALLERINA



HYDE HALL



MUNSTEAD WOOD



DON JUAN



CHARLWE DE MILLS



FOXY FLOWER CIRCUS



HERITAGE



WILLIAM SHAKESPEARE 2000



FALSTAFF

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/06/17 11:19 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.241 s.