Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/19 21:37 #323435

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Porcja fotek różanych obiecana na dzisiaj ;) :)

AMNESTY INTERNATIONAL



ANDRE LE NOTRE



BAILANDO



CARAMELLA



CESAR



CLAIR AUSTIN



COMTESSE DE SEGUR



DEGENHARD 1



DEGENHARD 2



DINKY
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, chester633, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/19 21:39 #323436

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
CD...

EISVOGEL



LADY CAPRI



LOVELY GREEN



MATHIAS CLAUDIUS



MEMORIAL DAY



NN



ORANGERIE



PARFUM FLOWER CIRCUS



PASHMINA



POLKA 91
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, chester633, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/24 14:26 #323726

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
:) Pokażę wam moją ślicznotę na której kwitnienie czekam... To malwa figowa. Siałam zeszłego roku. Sobie zostawiłam jedną sadzonkę. tej wiosny ruszyła z kopyta... Nie wiedziałam jak duża rośnie, bo w necie raczej pokazują same kwiaty... U mnie -ogromna- już zakryła hortensję Anabel. :). Pąków kwiatowych mnóstwo, bo w kącie każdego liścia oraz na czubku masa ich... Niecierpliwie czekam i w myślach odpukuję by nie obsiadła czarna mszyca- malwy ogrodowe mi obsiadała ogromną ilością i wywalałam ... na razie- spoko. Tej wiosny też wysiałam- podzieliłam się sadzonkami z synową- na razie nieduże chociaż wcześnie siane.

Fotka z marca tego roku - sadzona w grunt jesienią - czyli spokojnie przezimowała.




Mocniej ruszyła w maju...




Początek czerwca...



Po 20 czerwca







Dreptam więc i czekam...

Następne siewki czekają na powtórne pikowanie / zawsze pikuję siewki kilka razy-szybciej ruszają w górę. ;) /Fotkę aktualna siewek siewek dołączę potem- pójdę zrobić ;) /
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/06/24 15:01 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/24 15:47 #323728

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Zeszłam zrobic fotke malwom figowym... Doceńcie poświęcenie, bo na ogrodzie gorąc niesamowity- to było moje pierwsze wyjście dzisiaj. ;) 2smiech Na fotce siewki malw oraz malwa w gruncie- rosnie wprost w oczach. Sorry za robocza doniczkę ubrudzona ziemią- jeszcze będa raz pikowane to juz dam do ładniejszej ;)










"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/25 08:10 #323790

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Czas "pochwalić" się hortensjami. Mam sporo- wszystkie bukietowe w pąkach- pokażę te kwitnące teraz- czyli krzaczaste Anabell. Mam kilka w tym parę wyprowadzonych z patyków własnych. gdy obcinam końcem zimy to wtykam w ziemie ładniejsze patyki i tak zostają już na tych miejscach. Jedna z nich to Anabel Strong, ale już nie pamiętam która... Z roku na rok ładniejsze i kwiaty większe... Tej wiosny też wsadziłam kilka patyków- dla mojej szwagierki. Coś z nich się ukorzeniło...

Te już kwitną- bukietówki w pąkach więc już niedługo ;)

Te dwie sa najstarsze







Ta jest koło szopki- kwitnie, ale w tej chwili zasłoniła ją malwa- fotka sprzd rozrosty malwy ;)





Te są z patyków







"czerwona"




Marshmallow Bublegum posadzona bodaj zeszłego roku...




Kupowałam też Candybelle Marshmallow- niestety spadła mi z regału "masłem w dół"- złamała sie u podstawy i żadna z części nie przeżyła... Może jeszcze kupię ;)

Zeszłorocznie kupiona Pinky Winky- zimowała w donicy i teraz kwitnie. Mam też wcześniejszą- posadzona przed tujami- a tuje sieęrozrosły, nakryły ja i jest prawie niewidoczna .. Nie wykopię, bo ma wiele lat to bym sie zmachała- a niech tam sobie kiśnie ;) . Stąd druga- ale jeszcze jej miejscówki nie znalazłam....




I są dwie dębolistne :)






I druga








Zwłaszcza ta druga mnie zachwyca- kwiaty ogromne clap
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/06/25 08:16 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Pani Bestia, Elżbieta, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/25 11:29 #323800

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10250
  • Otrzymane podziękowania: 23099
Hortensje cudowne hu_rra ....ja jakoś nie umiem zrobić z nich sadzonek think:
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/25 11:36 #323801

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Żaneto- to proste. Zalecają by w ziemi były ze dwa oczka a na wierzchu także... ja tnę jednak duże duże patyki / by gdy "załapie " była roślina większa / - dopiero gdy wypuszcza liście i widać , że przyrastają to obcinam co "martwe .
na fotce sadzonki dla szwagierki z tej wiosny...

są w doniczce, by mogła je sobie wziąć bez wyciągania z ziemi. / Fotka z 9 maja / Patyczki Anabelki.. W donicę wetknęłam gdzies na początku marca , gdy cięłam Anabelki...


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/06/27 08:36 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/25 22:56 #323840

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10250
  • Otrzymane podziękowania: 23099
Juleczko -niby proste a nie wychodzi polewkamax ,sadziłam i w piasek i perlit i w wodę i bezpośrednio do ziemi.....i nie wyhodowałam żadnej sadzonki ,widać mi nie dane polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/28 23:40 #324039

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4976
  • Otrzymane podziękowania: 9475
Róże przepiękne. Kiedy oglądam Twoje zdjęcia łapią mnie za serce, ale rozum tłumaczy "Nie ma miejsca i nie słońca"
Nie lubię jak rosliny się męczą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/06/29 11:28 #324054

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Wielkie upały, które źle znoszę... Siedzę w klimatyzowanym mieszkaniu a na ogród wychodzę dopiero po 18-tej. Szybko podlewam to co w donicach a ogrodu niestety nie- Na razie wszystko w normie- nic nie mdleje, nic nie padło. Wieczorem robi się fajny , romantyczny klimat - niestety pokazały się chmary komarów i nie miłosiernie tną. Fotki dopiero w domu na spokojnie oglądam i żałuję, że nie da się posiedzieć w moim Różanym Zakątku...






"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/06/29 20:33 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/01 18:02 #324292

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Cięcie po pierwszym kwitnieniu większości róż- a sa takie co jeszcze w tym sezonie nie kwitły- były cięte wiosną równo z ziemią ;) / Niedobitki kwiatów z tego tygodnia- fotki wieczorne w wiekszości bo upał nie pozwalał iść na ogródek dniem...

ANGELA



BALLERINA



CLAIR RENAISSANCE



CORAZON FLOWER CIRCUS



DEGENHARD



DEVIL BABYLON EYES



DOLCE VITA- ta w gruncie



EASY DOES IT



EMILY BRONTE



ENGLISH GARDEN
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/07/02 09:20 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/01 18:05 #324294

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
CD

EVA STARLET



FOXY FLOWER CIRCUS



GRAND AWARD



HONEY DIJON



JORIANDA



KATARINA FRAYLA



KRONPRINSESSE MARY



KURFURSTIN SOPHIE



LARISSA FLOWER CIRCUS



LARISSA
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/01 18:10 #324295

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
CD...

LAVENDER FLOWER CIRCUS



LICHFIELD ANGEL



NAHEMA



NAUTICA



PARFUM FLOWER CIRCUS



PASHMINA


SOUIRE DU HAVRE


THE ALBRIGHTON RAMBLER



TIAMO FLOWER CIRCUS



WILDEVE
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/02 10:37 #324422

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Zaczęła kwitnienie moja malwa figowa . Zaczęła w środku wysokiej na wielkość szopki ;) - kolos.






"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Franusiowa, janka.p, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/02 10:58 #324423

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Chcę podpowiedziec fajne narzędzie do sadzenia roślin... Mnie pokazała synowa- zamówiłam, bo bardzo zachwalała- praca przy sadzeniu łatwiejsza niż małą łopatka czy dużą łopatą- zwłaszcza w zagęszczonych miejscach gdzie poruszanie ograniczone. Tak zachwalała ;) że zamówiłam sobie. Fotka mojej synowej- moja ma byc w czwartek...

Może ktoś już ma i się wypowie czy zadowolony ;) :)
/ Kupione na Allegro- " Saperka Greenmill stal nierdzewna 10 x 72 cm /


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Pani Bestia, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/02 12:03 #324424

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Malwa urocza, to mój klimat. Też jest dwuletnia, jak inne? Kupiłaś nasionka, czy dostałaś? Moje się zasiały znikąd, nigdy nie siałam, ale takiej nigdy nie miałam.
Saperka wygląda fajnie, napisz potem, jak się sprawiła.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/02 12:31 #324425

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Ponoć ta malwa jest wieloletnia. Ma rosnąć krzaczasto- czyli nie tylko pęd do góry, ale rozrost na boki i masa kwiatów. To by się zgadzało- tak sobie poczynia . ;) Szybko rosnie- troche za wielka... Jak wykwitna kwiaty na górze to przytnę by choc trochę obniżyć. Powinna długo kwitnąć, bo pąków sporo a i boczne łodygi już się pokazały.

Nasiona kupiłam na Allegro- zachęcona opisem, że rośnie lepiej niż ta zwykła malwa. Na razie - odpukać ;) - nie ma szkodników.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/09 13:41 #324890

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Fajna ta saperka- faktycznie ułatwia kopanie w miejscach mniej dostępnych dla dużej łopaty. Wybierałam nią ziemię z kompostownika-tzn wycinałam skiby w głąb... Przesadzałam skalniak- był w przeróbce- czyli skasowałam go jako skalniak- stał się jeszcze jedną rabatą. ;) Powodem przeróbki było to, ze szybko porastał a ja zaczynam mieć kłopoty ze schylaniem- więc ciągła praca na nim mi się odechciało. . Posadziłam kilka róż i trochę bylin. Co uratowałam ze skalniaka poutykałam na tej rabacie. Przede wszystkim wyrównałam w poziomie- nie było łatwo , bo w głębi tu akurat bylo sucho, ale wpierw polewałam ze dwa razy. Wierzch zwilgotniał, ale głębiej okropnie sucho. Pracować się jednak dało i w końcu uporządkowałam...:)




Ten kosz obok saperki to moje "sito do przesiewania ziemi z kompostu ;) - jeszcze mąż nie zrobił specjalnego sita- a tyle lat proszę ; To sobie ułatwiam robotę takim "sitem" Ważne, że działa ;) :)














"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/07/09 13:43 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/09 18:24 #324901

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
Troche "kfiatków" z ogródka... ;)

ALASKA



AQUARELL



BAILANDO



BIENVENUE



budleja PINK PERFECTION - zaczyna



COMTESSA



CUPCAKE FLOWER CIRCUS



dalie / 3 szt / w donicy. CREME DE CASIS. Odrastają po zeżarciu przez ślimaki- do samej ziemi - a ja pozostaję w nadziei że kwiaty jednak zobaczę ;)


DEVIL BABYLON EYES



EYE OF THE TIGER
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/07/09 19:32 #324902

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2165
  • Otrzymane podziękowania: 6994
CD...
FRAULEIN MARIE



HANABI



HEPTACODIUM CHIŃSKIE



hortensja POLAR BEAR - zaczynaja hortensje bukietowe



INSTITUT LUMIERE



JUBILEE CELEBRATION



LICHFIELD ANGEL



lilie w donicy



MAINZER FASTNACHT



malwa figowa
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, DorotaZ
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.219 s.