Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Usługi projektowe a potrzeba

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/09 12:33 #107908

  • urohara
  • urohara Avatar
Witajcie :)

zaczynam swoją przygodę z ogrodem i w ogóle nowym domem ( tak wprowadzam się), stad moje pytania. Czy korzystanie z usług projektantów, albo programów do tego stworzonych ma sens? Generalnie nie wiem jeszcze jak chce żeby to do końca wyglądało, cały ogródek będzie miał powierzchnie 11arów, w większości dość mocno nasłonecznione. Na pewno będę chcieć robić małą fontannę i coś fajnego do okola jej. Jestem na etapie szukania programów do wizualizacji. Jakie są wasze opinie na ten temat i co moglibyście doradzić dla osoby totalnie amatorskiej.
Ostatnio zmieniany: 2018/11/28 15:04 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/09 15:06 #107929

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Pewnie nie czekasz na żadną odpowiedź, ale Ci odpowiem. Skoro nie wiesz, jak ma wyglądać Twój ogród, to potrzebujesz pomocy. Same programy niczego nie załatwią, bo żeby z nich korzystać trzeba właśnie wiedzieć, co się chce i próbować to zwizualizować za pomocą programu. Poza tym prawie wszystkie programy kosztują i trzeba się nauczyć je obsługiwać. To już naprawdę łatwiej skorzystać z porady projektanta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/09 15:12 #107931

  • urohara
  • urohara Avatar
A jednak oczekuje chetnię na każdą opinie :)
Główne załozenie mam cos typu podzielenie ogrodu na strefy, ale wiecej nawet teraz nie umiem powiedziec, stad własnie taki temat. A jakie koszty projektanka są okey wedle was? Tak zeby nie przeplacac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/09 18:48 #107955

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Projektant właśnie pomoże Ci w określeniu na ile i jakich stref podzielić ogród, aby odpowiadał Twoim potrzebom. KOszty projektów zależą od tego, co ma się w nim znaleźć, możesz zapłacić tysiąc złotych, albo 3-4 tysiące - wszystko zależy od stopnia skomplikowania i tego, co docelowo ma się znaleźć w ogrodzie. Czy masz już nawierzchnie utwardzone, czy chcesz altanę, może jakieś pergole, albo na przykład plac zabaw, czy też warzywnik. Piszesz o fontannie, to też trzeba uwzględnić podczas planowania. Ważną informacją jest też ukształtowanie terenu, a także ewentualna obecność na terenie działki istniejących roślin, dla których trzeba znaleźć jakieś zastosowanie. Jak widzisz, dużo rzeczy decyduje o cenie, a najlepiej umówić się z projektantem na terenie przyszłego ogrodu (taka wizyta jest darmowa) i wtedy ustalić szczegóły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/09 21:20 #107994

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1039
  • Otrzymane podziękowania: 1927
Musisz też wiedzieć ile czasu temu ogrodowi możesz poświęcić gwizdac czy chcesz byliny, krzewy a może iglaki , warzywnik może jakieś drzewka owocowe.
Najlepiej pochodź po ogrodach na forum i pooglądaj, szukaj inspiracji 2pisze

Oglądałaś Maję w ogrodzie ?
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/13 01:17 #108373

  • Cebulka
  • Cebulka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 140
  • Otrzymane podziękowania: 175
W temacie fontanny jeśli jeszcze nie macie domu wykończonego to mogę podpowiedzieć że u mnie elektryk wykombinował tak, że mam obwód fontanny wyprowadzony na osobnym bezpieczniku w skrzynce i pomysł jest taki, że można będzie założyć bezpiecznik-zegar i fontanna sama się będzie włączać i wyłączać na określony czas każdego dnia zarowk 'Fontanna' to wielkie słowo, raczej chcę takie mini-ciurkadełko, a czy pomysł się sprawdzi to dam znać jak już będzie zrealizowane do końca :)
Pozdrawiam, Ewa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/13 10:42 #108408

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
Moim zdaniem duże fontanny straszą w ogrodzie, bo przez większość roku są nieczynne, za to szybko brudzą się.
Różne wodotryski też zazwyczaj wkurzają swoich właścicieli, bo woda potrafi okropnie i monotonnie hałasować :diabelek

Prawdopodobnie fontanna cieszy 2 razy, kiedy się ją montuje i demontuje :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Usługi projektowe a potrzeba 2018/03/14 13:30 #108496

  • urohara
  • urohara Avatar
Może to i racja, przyjemność z zamontowania fontanny będzie duża, ale czy warte tego? Dziękuje wszystkim za wypowiedzi, czas na przemyślenia :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usługi projektowe a potrzeba 2018/06/15 14:28 #122151

  • Kasia_Kasia
  • Kasia_Kasia Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 1
Jeśli o mnie chodzi też się kiedyś wahałam czy kogoś zatrudnić czy nie. Po wielu dyskusjach i namysłach zdecydowałam się na projektanta i tego nie żałuję! Jestem pewna, że sama tego bym nie ogarnęła i mój ogród nie wyglądałby tak jak teraz. XXXXXXXXXX zaprojektowali mój ogród i jestem z niego bardzo zadowolona. Odpoczynek w pięknym ogrodzie daje niesamowitą siłę w szczególności jeśli kocha się kwiaty. Więc jeśli chodzi o mnie to ja polecam specjalistów od projektowania ogrodów.
Ostatnio zmieniany: 2018/06/15 14:31 przez markita. Powód: wymoderowano nazwę firmy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usługi projektowe a potrzeba 2020/02/25 19:12 #190947

  • Piotr-Sz
  • Piotr-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 204
  • Otrzymane podziękowania: 359
Temat lakko zapomniany, ale wypowiem się jako hobbysta od 22 lat i ...przez pewiem czas projektant (z papierkiem :silly: ). Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z ogrodnictwem, w wersji standardowej - wybudowałeś doom, chcesz mieć ogród, pasja dopiero w Tobie kiełłkuje to zaprawdę powiadam Ci wynajmij projektanta. Ale tu uwaga - nie takiego... wyrobnika, który prowadzi firmę dlatego, że swego czasu była nisza na rynku i jego zasadą jest zagospodarowanie terenu jako cel sam w sobie. Skoro trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że jednak ogrodnictwo może stać się Twoją wielką pasją. A to wymaga, aby pomógł Ci pasjonata. Początki są trudne. Bez wsparcia wydasz ogromne pieniądze- bez szczególnych efektów. Profesjonalista pomoże Ci "ogarnąć" przestrzeń. Zadba o podstawy i jesli chcesz zostawi Ci pole do popisu. Czasami projektant może pomóc Ci tylko w ograniczonym, podstawowym zakresie. Z jednej strony unikniesz błędów, z drugiej moższ tworzyć ogród samemu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): MarzenaSantaFe, markita, Hanka
Czas generowania strony: 0.164 s.