Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dobór drzew/krzewów ozdobnych

Dobór drzew/krzewów ozdobnych 2020/04/21 16:46 #197762

  • zielonolubna
  • zielonolubna Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dziękuję za odpowiedzi. Sama już nie wiem co zrobię. Jałowce i trawa zostały posadzone jesienią i teroretycznie nie muszą tam być. Trawka ta widoczna to trawa o małym i niskim pokroju, zimozielona. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że między płiotem a domem jest ok 200m2 wyłożonej kostki, bez żadnych wzorów i całośc wygląda przygnębiająco i smutno. Zabrakło nam wyobraźni. Miało być prosto i praktycznie :( . Poczytam sobie jeszcze o cisach, bo wiem, że można je ciąć i formować i może będzie można je utrzymać w odpowiednim pokroju. A co acracony, czy pilnowanie coroczne młodych przyrostów (przycinanie) może pomóc jej wcisnąć się zgrabnie w ten kawałeczek?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dobór drzew/krzewów ozdobnych 2020/04/21 20:44 #197797

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25078
Świerki zdecydowanie się tam nie nadają bo mają płytki a szeroki system korzeniowy i jest tam zbyt wąsko. Ja chyba posadziłabym tam oprócz jałowca i cisa jakieś azalie japońskie i miniaturowe berberysy think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zielonolubna


--=reklama=--

 

Dobór drzew/krzewów ozdobnych 2020/04/21 21:54 #197818

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Acrocona to piękny i całkiem spory świerk. A jego największym atutem są czerwone szyszki pojawiające się na końcach przyrostów. Jeśli będziesz go przycinać, stracisz jego największa zaletę. Może posadź go w innym miejscu w ogrodzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dobór drzew/krzewów ozdobnych 2022/04/15 10:32 #263540

  • agli
  • agli Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 8
Klon, koniecznie. Piękny od wiosny kiedy wybija się jasnozielonymi odrostami do jesieni, kiedy przepięknie przebarwia się na żółto.
Dąb czerwony. Ma bardzo ładne, duże, trochę błyszczące liście a na jesieni jest czerwony.
Tulipanowiec amerykański. Bardzo ładne liście cały rok a na jesieni pięknie się przebarwia na żółto- pomarańczowo. Ma piękne, subtelne kwiaty.
Miłorząb. Długowieczny ale rośnie raczej wolno. Piękny pokrój drzewa, kształt liści a na jesieni przebarwia się na żółto.
Jeżeli jest dużo miejsca to wierzba płacząca ładnie wygląda jako soliter, zwłaszcza na wiosnę bo szybko zaczyna wegetację i wyróżnia się kolorem jasnozielonym ( również młode pędy). Na jesieni może mniej atrakcyjna, bo liście drobne ale pokrój drzewa oryginalny.
Buk czerwony przepięknie wygląda wiosną, kiedy wszystko jest zielone a on bordowawy. Jesienią liście koloru ciemno rudego.
Brzozy tradycyjnie piękne wiosną i jesienią i ta biała kora. Nie polecam jednak sadzić blisko podwórka, bo zamiatanie cały rok zagwarantowane.
Ja również kocham magnolie, mam ich kilka. Wiosną jest uczta ( jak nie przemarzną). Jedna z nich pięknie wygląda jesienią, cała żółta.

Mają dużę doświadczenie oraz powinni dobrać rośliny do wymagań ogrodu.
Ostatnio zmieniany: 2022/12/02 20:34 przez th. Powód: Usunięcie linku reklamowego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.152 s.