Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jaki nawóz do trawy

Jaki nawóz do trawy 2020/10/26 12:17 #216439

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Jakiego nawozu użyć do trawy, która żółknie i rośnie różnie na tym samym trawniku...w jednym miejscu wyższa w drugim niższa...?

O tej porze juz żadnego. A co do różnych wysokości, to pewnie dlatego, że w każdej mieszance trawnikowej są różne gatunki traw, może nie były dobrze wymieszane? Nic więcej nie da sie powiedzieć na podstawie informacji z posta.
Czy jest możliwość że w zależności od tego, jak pada światło, to tak rośnie? w sensie gdzieniegdzie coś zasłoni to ogrodzenie to słup... trawa była kupiona jedna i ta sama w dużym worku

Oczywiście, że najlepiej trawa rośnie na słońcu. Ale częściowe zasłanianie przez słup, czy coś w tym stylu nie powinno mieć wpływu. Raczej bym się skupiła na podłożu. Czy wszędzie jest tak samo przygotowane? Bo jeśli gdzieś ziemia jest cięższa, to po ostatnich opadach może być zwyczajnie zbyt mokro.
Ostatnio zmieniany: 2022/11/16 20:53 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jaki nawóz do trawy 2020/10/26 19:10 #216459

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Zapewne jest tak jak napisała Marta,tam gdzie było zbyt mokro -w korzeniach- trawa po prostu się ,,udusiła'' i robi się żółta, zresztą jesienią niektóre mieszanki traw użyte do zakładania trawników tracą zieloną barwę ,być może w miejscach o kolorze żółtym zaaplikowano zbyt dużo nawozu i jeszcze jedno, trawa nie rośnie jak ciasto tylko ma prawo być wyższa i niższa (podłoże,światło,wilgotność,dawkowanie nawozów,pędraki,załatwiające się czworonogi w ogrodzie)....to chyba na tyle,pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr


--=reklama=--

 

Jaki nawóz do trawy 2020/10/26 19:23 #216460

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6263
  • Otrzymane podziękowania: 24461
markita napisał:
Oczywiście, że najlepiej trawa rośnie na słońcu. Ale częściowe zasłanianie przez słup, czy coś w tym stylu nie powinno mieć wpływu. Raczej bym się skupiła na podłożu. Czy wszędzie jest tak samo przygotowane? Bo jeśli gdzieś ziemia jest cięższa, to po ostatnich opadach może być zwyczajnie zbyt mokro.
Marto, nie do końca... miałem niedawno do czynienia z trawnikiem , który w połowie był niski i żółtawy, a druga polowa była wysoka i soczysta. Właściciel przypuszczał, że był źle wysiany...czym mnie rozbawił... bo te połowy były jakby odcięte pod skosem. Okazało się, że ładniejszy był tam gdzie trawnik ocieniał budynek. Tam gdzie długo operowało słońce trawa była niska i żółtawa, a pora była upalna.
Odradzam też stosowania nawozów do trawników o przedłużonym działaniu. W tym roku miałem przypadek , gdzie w trakcie sezonu wyszły na takim trawniku żółte smugi/pasy..Klient był podłamany , bo dbał o trawnik, jak o żonę... w pierwszym roku małżeństwa ;) Sugerował, że te żółte miejsca były słabo nawiezione. Ale było odwrotnie, to efekt przenawożenia. W pewnym momencie zaczęło się uwalniać za dużo nawozu. Pasy były tam gdzie z maszyny sypało się więcej granulek :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Efkaraj

Jaki nawóz do trawy 2022/11/16 21:02 #280924

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66653
To kiedy należy zacząć zasilać trawniki?
Jak zapewne wiele osób wie, nigdy ich nie miałam, dopiero debiutuję w tej roli i kompletnie nie wiem co i jak?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.173 s.