Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Budowa oczka wodnego - zasady, materiały i wszystko inne o czym warto pamietać

Budowa oczka wodnego - zasady, materiały i wszystko inne o czym warto pamietać 2022/10/05 19:42 #278042

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Filtr stoi na brzegu. W wodzie zanurzona jest pompa, która tłoczy wodę rurami do filtra.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): agnesik12

Budowa oczka wodnego - zasady, materiały i wszystko inne o czym warto pamietać 2022/10/05 20:20 #278051

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6357
  • Otrzymane podziękowania: 24967
Taki filtr zewnętrzny czyści wodę mechanicznie i biologicznie. W sumie mechanicznie czyści sama pompa z gąbka, ale ważne jest oczyszczenie wody biologiczne. Żeby takie czyszczenie było skuteczne filtr musi pracować całą dobę ! Wyłączenia filtra, nawet na kilka godzin może spowodować obumarcie potrzebnych mikroorganizmów, które gromadzą się przez kilka tygodni.. U mnie filtr działa non-stop od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wypływająca z filtra woda jest dodatkowo odpowiednio natleniona.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, agnesik12


--=reklama=--

 

Budowa oczka wodnego - zasady, materiały i wszystko inne o czym warto pamietać 2022/10/05 20:26 #278052

  • agnesik12
  • agnesik12 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 296
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Znacznie mi się rozjaśniło. Będę szukać filtrów zewnętrznych. A czy moglibyście podpowiedzieć jakie modele sa godne rozważenia?

Przepraszam że tak się dopytuje ale mam taki mętlik w głowie. Zupełnie nie wiem co wybrać.
Pozdrawiam,
Agnieszka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa oczka wodnego - zasady, materiały i wszystko inne o czym warto pamietać 2022/10/05 21:08 #278062

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6357
  • Otrzymane podziękowania: 24967
Wejdź na allegro. Jest duży wybór z opisem. na jaką pojemność oczka jest dany filtr. Nie kupuj zestawu z lampą UV. Możesz ją w razie potrzeby dokupić i zamontować osobno. Do filtra musisz dokupić pompę. Zwykle w opisie podana jest jej moc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): agnesik12

Budowa oczka wodnego - zasady, materiały i wszystko inne o czym warto pamietać 2022/10/06 07:51 #278088

  • agnesik12
  • agnesik12 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 296
Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Wiem już że będę szukać takie stojącego na brzegu do tego pompę.

A czy taki filtr musi stać nad samym brzegiem czy można go troche odsunąć. Bo bym musiała go jakoś umiejscowić żeby nie bił po oczach. Czy ukrywacie filtry jakoś je obsadzając roślinami?
Pozdrawiam,
Agnieszka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.152 s.