Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/23 22:32 #6714

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Tak sobie myślałam, żeby w pierwszym poście jakoś tak poopowiadać i pokazać ogród na przestrzeni dłuższego czasu i różnych pór roku, ale ponieważ moja energia ostatnio jest na takim poziomie (tylko poduszkę preferuję miększą :P ):


więc zdecydowałam, żeby zacząć czymś bieżącym.
Kocham kamień i metal. W moim ogrodzie wciąż przybywa kamiennych ścieżek, które układam samodzielnie


i metalowych podpór wszelkiej maści (których samodzielnie nie jestem w stanie wykonać polewkamax ):


Kocham kwitnące krzewy: róże, hortensje, hibiskusy oraz liliowce, piwonie i mnóstwo innych kwiatów :heart
Moja działka ma 25 arów, ale ogród ozdobny to niewiele ponad 1000m2. Pozostała cześć, to oczywiście dom, a oprócz tego: droga dojazdowa, warzywnik, sadek i pas starej leszczyny. Pewnie kiedyś wszystko zostanie bardziej zagospodarowane, ale na razie nie ogarniam nawet tego, co już założyłam :grabie .
No dobrze, dość już tej chaotycznej paplaniny. Czas na zdjęcia:
catalpa:




Eden Rose


i trochę ogólnie:











PS, chociaż pojawiło się już kilka postów poniżej, ale szybko wróciłam do komputera, żeby dopisać moje kochane trawy :heart . Tak skupiłam się na tych kwitnieniach, że pominęłam niezwykle ważny element w moim ogrodzie.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/06/26 12:00 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Roma, Daniela, Amarant, piku, Krzysia, edulkot, chester633, Dagusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/23 22:39 #6718

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66089
Uśmiałam się z pierwszego zdjęcia a po cięzkim i gorącym dniu takie spontan był mi potrzebny :lol:

25 arów, to juz dość ładna powierzchnia a ogród zadbany .... Czy masz jakąś pomoc do prac ogrodniczych?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/23 22:42 #6720

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Polu, większość prac w ogrodzie wykonuję samodzielnie. Jednak przestałam już dawno dawać radę i chyba przyszła pora na włączenie kogoś do pomocy gwizdac ;) .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 07:57 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/23 22:43 #6722

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Jak miło móc znowu zajrzeć do jednego z moich ulubionych ogrodów. Edyto,już niebawem chłopaki dorosną do łopat a wtedy tylko dwoma wskazującymi paluszkami będziesz pracować w ogrodzie ;) 2smiech
Pierwsza fotka powala hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/23 22:50 #6726

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 9992
  • Otrzymane podziękowania: 22863
Witaj Edytko :buziak vishenka cieszę się, że mogę czasami podreptać po Twoich kamiennych ścieżkach clap
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/23 23:05 #6730

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Hej vishenka , miło Cię widzieć :P
I tak masz dobrze, że ktoś inny kosi, ja robię to wszystko, co Ty i jeszcze koszę sama :diabelek , no i kto ma gorzej 2smiech , do tego powierzchnia dwa razy większa gwizdac

Dobrze, że jesteś, bo chciałam zapytać o pewną niepokojącą rzecz, mam jakieś szkodniki w pąkach liliowcowych :placz . Nigdy tego nie widziałam, w zniekształconym pąku (krótki i grubszy) bytują jakieś małe cholery :angry: , kilka takich dziś zebrałam, a najwięcej na Destined to See :placz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 07:24 #6788

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Kolejny nowy dla mnie ogród. Ile teraz pozaliczam od początku i to jest fantastyczne :)
Jaki zadbany i zorganizowany flower
Na pocieszenie żeby było Ci raźniej z tymi pracami - wszystko robię sama , ścieżki już też :D i tak jak Markita mam 2 x większą powierzchnię z tym, że ogródek mały a reszta to koszenie, koszenie i raz jeszcze koszenie :grabie
Pozdrawiam ciepło :)
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 08:17 #6795

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Markitko, Iza - Tamaryszek, kiedy zajechała do mnie po zlocie opowiadała o występującej u niej pladze muchówek, żerującej na pąkach liliowców. Dotąd nie zwróciłam na ten problem uwagi, bo u mnie zdeformowane pąki pojawiały się sporadycznie, ale w tym roku też mam ich więcej :mlotek . Znalazłam informację, że to paciornica liliowcowa Contarinia quinquenotata - gatunek obcy w Polsce. Zwalcza się ją podobnie jak bruzdownicę na różach, czyli przede wszystkim usuwa się i niszczy porażone pąki. Larwy żerują w pąkach liliowców,powodując obrzmienie i zasychanie, potem schodzą do gleby wokół liliowców. Myślę, że warto zrobić jeszcze jedną rzecz. Ja planuję - podobnie jak w przypadku bruzdownicy - w połowie lipca, czyli po zejściu larw do ziemi, podlać rośliny obficie wrotyczem. Sądzę, że zabieg ten, warto będzie powtórzyć na początku czerwca, czyli w fazie wychodzenia muchówki z ziemi :podlewam .
A w kwestii ogrodu, to aja pamiętam, że m,asz p. Ewę :P .

Dobra nuto, witaj w moim ogrodzie i rozgość się proszę welcome . Będę musiała pobiec do Ciebie i obejrzeć Twoje ścieżki, ale to juz wieczorkiem, bo zaraz idziemy z dzieciakami na zakończenie roku, a potem do pracy :P .

Maju - Edulkot, widziałam, że i Twój wątek już jest :lol: . Odwiedzam znajome ogrody po kolei. Do Ciebie ten niebawem zajrzę :lol: .

Romciu, dotąd myślałam, że nie warto nikogo gonić do pracy w ogrodzie, żeby nie zabić kiełkującej miłości do zielonego. Jednak jestem na etapie, kiedy moja miłość jest mocno zagrożona - zaczynam widzieć ogród jako obóz pracy a nie relaks :patel . Tak więc, najwyższa pora to zmienić :diabelek .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/06/24 08:18 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 08:24 #6796

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1175
  • Otrzymane podziękowania: 3061
Edyta jestem.... teacher ......ścieżki ogarnia Pani po mistrzowsku recourse , na takie czary to chyba trzeba mieć natchnienie...mi na razie go brak :oops: .Mam nadzieję zobaczyć twoje ogrodowe cuda na własne oczy a nie przez ekran komputera..... vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 09:54 #6820

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66089
Edytko, PW :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 10:00 #6822

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8383
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Pierwsza fotka zachwyciła i mnie :woohoo: .
Trawy i kamienne ścieżki kocham od dawna więc zaglądać będę czerpiąc inspiracje i podziwiając urocze zakątki rad_sl
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 10:14 #6828

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
Edytko, :)
jak miło "słuchać piosenkę o ogrodzie, który się już zna" (wirtualnie). vishenka

Poczytałam o tym co robisz sama i doszłam do wniosku, że warto może podpowiedzieć - może zacznij te ozdoby metalowe robić sama. Piszę o tym, bo doszłam do wniosku, że poproszę T. żeby mnie nauczył spawać migomatem i sama bym sobie tworzyła jakieś podpory ogrodowe czy ozdoby. Niestety czas oczekiwania na realizację moich pomysłów ogrodowych jest za długi, ale mam nadzieję, że nikt z tego forum nie pokusi się o stosowny donos do T. :diabelek 2smiech

Te kamienne ścieżki takie wijące się, to było moje marzenie gdy zaczęliśmy zagospodarowywać działkę, co z tego wyszło to wiadomo. ;) T. lubi porządek i geometrię (niestety). Popodziwiam zatem u Ciebie i innych co takie mają.
flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 11:32 #6858

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
U mnie larwy nie zejdą do ziemi :angry: , już ja się o to postaram :angry:
A swoją drogą muszę w tym roku zgromadzić więcej wrotyczu na susz, żeby mieć na przyszły sezon, zanim zacznie kwitnąć świeży.

Jeśli chodzi o panią Ewę, to korzystam z jej pomocy raz-dwa razy w sezonie 037 , zwykle przy zdzieraniu trawy. Tak więc prozaiczne koszenie codzienne należy do mnie :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 12:47 #6889

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Przecudownie , ścieżki mają swój urok, dodają klimatu , ogród zyskuje, masz naprawdę bardzo efektowny ogród :) podpory też pieknie zrobione pomysłowe :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/24 23:20 #7004

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Trzynastko, bardzo lubię moje kamienne ścieżki i jest ich coraz więcej. Dziękuję za słowa uznania pod adresem mojego ogrodu :buziak .

Markitko, zrobiłam dzisiaj przegląd liliowców i na razie znalazłam kilka porażonych pąków. Poszłam uprzedzić sąsiadkę za płotem i u niej to dopiero jest wylęgarnia krecigl . Dobrze, że ja odwiedziłam, może razem jakoś ogarniemy tą plagę. Ja właśnie leję wrotycz pod róże i wyczerpałam wszystko co udało mi się wysępić od Gosi. Kupiłam na all kolejne 0,5 kg suszu i po niedzieli ciąg dalszy :podlewam .

Danielo, M ostatnio proponował, że może kamienie na te ścieżki też połupałabym sobie sama gwizdac . Przyznam, że nawet kiedyś przeszło mi przez głowę, żeby zając się spawaniem, ale to już chyba musiałabym robić późna nocą a spać w pracy gwizdac .

Wiesiu, witaj welcome . A ta fotka, jak Ci się podoba 2smiech ?


Pawle, mi też ostatnio natchnienie odeszło i już 2 tygodnie robota rozbabrana stoi. Dziś już nawet wróciło mi natchnienie, tylko sił na ten upał zabrakło rad_sl . Zaproszenie zawsze aktualne, ale od razu z przykrością powiem, że 9 lipca mnie nie ma. Wracamy dopiero w niedzielę :unsure: .

A teraz trochę dzisiejszych fotek:






Środowy zakup, piękna naparstnica :heart :


W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/06/24 23:20 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, Amarant, edulkot, chester633, Baba z psami, Franusiowa, Tamaryszek, dultom

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/25 09:22 #7039

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
jeśli prawie wszystko w ogrodzie robisz sama to wcale się nie dziwię,że czasami traktujesz to miejsce jak obóz pracy ale czas abyś już wreszcie nauczyła się roli kierownika ;) ja mam to opanowane do perfekcji teacher :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/25 20:31 #7204

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Romciu, to dla mnie prawdziwa lekcja pokory. Kiedy chcę, żeby zrobił to ktoś inny, czas oczekiwania niezwykle się wydłuża krecigl .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 08:01 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/25 20:47 #7210

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Nie raz i nie dwa słyszę,
jak Ci się nie podoba to rób sobie sama
czasami to nawet dochodzi do niewielkiego spięcia u mnie o to nie trudno a najbardziej się wkurzam,jeśli kilka razy o coś proszę a kiedy nie jest zrobione i się wściekam to słyszę
Chyba wiesz,że muszę odczekać każdy Twój
(głupi) pomysł aby nie robić po kilka razy
jak to słyszę to :patel
Ostatnio zmieniany: 2016/06/25 20:48 przez Roma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/25 23:01 #7262

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Dzisiejsze fotki
Niezmienne zachwycam się Eden Rose :heart . To ujęcie, to widok jaki mam z salonu, kiedy siedzę sobie przy stole popijając herbatkę :lol: :


Widok z boku


Biała rabata zmieniła się zasadniczo. Huśtawka zaczęła się rozpadać (nareszcie :diabelek ) i w końcu widać rośliny :lol: .


Tak wyglądało to wcześniej. Sami powiedzcie, czy teraz nie jest lepiej :lol: ?


I takie tamy ;) :






Florentina z Jacqueline du Pre


Florentina z bliska:


Jeden z moich ulubionych liliowców :heart . Niestety nn.




Hydrangea Early Sensation


Ballerina, młódka, ale już ją lubię :heart :
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 08:02 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, Kalmia, edulkot, chester633, dobra nuta, Baba z psami, Franusiowa

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/06/25 23:16 #7273

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
To głównie przez Ciebie nabyłam Eden ;) i teraz czekam aż zacznie wyglądać jak u Ciebie polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.195 s.