Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami)

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 12:18 #12878

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Przed chwilką Marta ( Schirall ) otworzyła wątek, no bo pada i pada a u mnie nie lepiej z tym deszczem więc okazja taka sama 2smiech i dostałam takiego bodźca żeby móc pisać o swoich rabatowych dylematach u siebie a nie w innym wątku. Może i Iza ( Szmaterlok ) dołączy dzisiaj do łańcuszka? 2pisze
Tak z grubsza kilka informacji : olśniło mnie w tym roku w kwietniu, że pora zająć się twórczą pracą ogrodniczą i że "to" co sobie posadziłam wcześniej to jednak nie "to" i w ilościach tak skromnych, że nie wiadomo nawet do czego można by było "to" zaklasyfikować polewkamax

kwiecień 2016r ( modrzew i lilak świeżo posadzone, 2 żylistki z zeszłego roku )



oczywiście sadzone pod koniec kwietnia 2016r :



i obecne zdjęcie 12.07.2016r. ta sama strona



Obowiązki wzywają cdn...
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 14:29 przez Poll. Powód: dodanie znacznika
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, Amarant, piku, VERA, Monika-Sz, Elżbieta, zanetatacz

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 12:21 #12879

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Aniu, jak się cieszę, że masz swój wąteczek- świetna decyzja :buziak

Czekam na cdn, bo zapowiada się świetnie! Te ścieżki... :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta


--=reklama=--

 

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 12:25 #12882

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
:bravo :bravo wreszcie, po długich tygodniach męczarni jest wątek clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 12:52 #12895

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8383
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Cieszę się i ja Aniu, że będę mogła podglądać Twoje poczynania flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 12:57 #12896

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Super, że masz w końcu wątek. Widzę, że idzie dobra seria hu_rra .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 13:12 #12900

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Nareszcie jest gdzie wpaść z rewizytą vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 13:17 #12902

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Z przyjemnością ja również będę tu zaglądać, ścieżka jak marzenie, moją chyba będę musiała przerobić bo zbyt "miękka" jest :P nogi mi w nią zapadają :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami ( pod psimi łapkami ) 2016/07/14 14:01 #12910

  • Qra
  • Qra Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 561
I ja się dopisuję do zwiedzających, mimo że ścieżka kamienistą była, to widoki cudne a spoczynek na huśtawce wynagrodził stopom twarde podłoże :)
Pozdrawiam i będę zaglądał.


Pozdrawiam Qra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 14:59 #12921

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1433
Aniu, haha czyli widzę, że stałam się inspiracją do otwarcia wątku :buziak
bo za oknem.....hmmmmm ta emotikonka jest najlepsza :burza
zaczynam się mocno bać jak tam na działce, pal licho namiot, ale warzywnik i kwiaty :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 15:21 #12924

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Wybaczcie, że przywitam się ogólnie z wszystkimi, którzy tutaj do mnie zajrzeli welcome ,bo oczywiście czas mnie goni i jak to ja w biegu do komputera.
Postaram się relacjonować moje poczynania na bieżąco a będzie tego troszkę, bo znowu mam wizje przeróbek a prawa str. niewidoczna na powyższych zdjęciach przylega /zahacza bokiem o ścianę domku gospodarczego tzw. kuchni letniej , której trwa remont ( na zewnątrz)i wstrzymam się od szerszych ujęć na zdjęciach tej rabaty żeby poźniej dać zdjęcia "przed" i "po" - bo sama lubię tak oglądać u kogoś. W głowie się nie mieści ile mam pomysłów co do różnych miejsc na moim podwóreczku.
I tak jeszcze w pędzie - Iwonko - to się nazywa masochizm , ale dość katowania samej siebie i wątek jest :patel
Moniko - popieram swoją własną decyzję rotfl
Wiesiu - zapraszam - będą poczynania, może nie zawsze normalne - ale będą :mur
Edyto - mam nadzieję, że nie będe czarną owcą tej serii czdziura
Marto - wpadaj, zaglądaj i motywuj - tego potrzebuję w 100% recourse
Romo - bardzo się cieszę, że jesteś i będziesz. W ten mój nowy żwirek też się nogi zapadają a psy chyba nie narzekają - bo cały czas tam je właśnie widzę zarowk
Qro - to dobrze,że jest ta huśtawka, bo inaczej droga Golgoty po tych kamieniach - chyba,że masz jakąś pokutę do odprawienia to huśtawkę zabieram :diabelek
Shirall - taak- bodziec w ten dzień istnie słoneczny mi dałaś. :slonko to słoneczko na przekór tej okropnej pogodzie :)

edit : a jednak zdążyłam , w czasie się zmieściłam i przywitałam tak jak na gospodarza przystało. Odmaszerowuję spokojna vishenka
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 15:27 przez dobra nuta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 15:27 #12926

  • Qra
  • Qra Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 561
Huśtawkę czysto rekreacyjnie potratowałem :lol: jest duża i wygodna. :) My mamy taką na której mieści się kot + qra chociaż nie narzekam dobrze że ją mamy :D


Pozdrawiam Qra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 17:56 #12955

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Aniu, super, że jest wątek i będą opowieści okraszone zdjęciami!
Cieszę się :)
Wybacz, że zaproponowałam wcześniej te oranże... zasugerowałam się całoscią, a tam i ławka i dróżka w ciepłych odcieniach, nie wspominając o tonacji kwiatów na obwódce...
Samo przyszło :)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 19:09 #12968

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31361
Jestem i ja Aniu ( nie ma witającej emotki???)
Zdjęcia z przed i po oszałamiające. zasiądę zatem i podczytywać będę, bo tez niezmiernie lubuję się w metamorfozach :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 21:46 #13034

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Ewo welcome a ja mam emotkę i zapraszam w skromne progi.
Agnieszko - i ja się cieszę i odczuwam ulgę. I od razu wyjaśnienia co do tego nieszczęsnego i pożądanego orange. To ja i tylko ja wprowadziłam w błąd pisząc w wątku u Wiesi,że nie mam nic w kolorze pomarańczowym a tutaj od razu rzucają się w oczy aksamitki. Nawet o nich nie pamiętam, że rosną bo to takie zapchajki pustego miejsca flower . Do tej pory nie miałam czasu na przeniesienie ich do doniczek i tak sobie tam cichutko siedzą. Żwirek na zdjęciu jest wilgotny i dlatego widać jego ciepłą barwę a po wyschnięciu jest szary. Huśtawka będzie bardziej brązowa, tak jak zmieniliśmy na tę kolorystykę inne drewniane elementy . Czekam na wolną chwilę i pogodę do przemalowania. I jest widoczna różyczka sztuk 1 w herbacianym kolorze ( reszta różyczek zjedzona przez psiska ) a miała być biała i też musi zmienić to miejsce. To wszystko razem i mnie nakierowałoby na kolor pomarańczy , bo faktycznie bardzo by pasował do całości. Dobrze zasugerowałaś a ja przy okazji wyjaśniłam co nieco.
Quro - rekreacyjnie dookoła tej huśtaweczki biegam...kiedy na niej siedziałam ? :nie_wiem

Pomyślałam, że prawa i lewa strona rabat musi być spójna i posiadać jakieś łączące je elementy. I dokupiłam wczoraj parę roślin, które rosną po stronie lewej :


tutaj śmiałki, troszkę za bardzo w tyle i są schowane


nie mam pojęcia gdzie dać te pierisy - są jeszcze w doniczkach ( ewentualnie w inne msc czyli tam gdzie psy maja wybieg )


prosa rózgowate


a tutaj 1 proso przysypane żwirkiem z wywrotki :mur


w półkolu 5 sztuk rosa rugosa i nieszczęsne aksamitki

pożeraczka traw i róż - Bertusia malusia


a to lilia drzewiasta z rabaty po 2 stronie

trawki i ich otoczenie



a na koniec pokażę zdjęcie tego miejsca sprzed ponad 2 lat...trawka i nic poza nią polewkamax taki w sumie widać skraweczek bo z innej perspektywy ( na tych sznurach fajnie się suszyło pranie )


Zakładanie wątku początkującej ogrodniczki to nie lada wyzwanie! Bo przed oczami są te piękne, dojrzałe ogrody, które stały się dla mnie inspiracją do zmian i czuje się wielkie onieśmielenie. Z drugiej strony tworzenie czegoś zupełnie nowego przy boku znawców daje entuzjazm, siłę i motywację.
To miejsce jest jako pierwsze rzucające się w oczy przy wejściu na posesję - i moje pierwsze ranne z kawą. Musi być spokojne, ale nie anemiczne. Brakuje kwitnących bylin, wszystko młodziutkie - dopiero się rozrasta i muszę wziąć to pod uwagę.
Moja rodzina w końcu odetchnie z ulgą, że nie będę zadręczała ich opowieściami co rośnie i gdzie i czego jeszcze brakuje, bo Wam teraz zacznę przynudzać rotfl

Jutro znowu deszcz...nieeeee
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 22:02 przez dobra nuta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Efkaraj, VERA, Elżbieta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 22:03 #13043

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Ile róż jest na zdjęciu z rugosami ;) ? Czy to są jakieś odmiany, czy gatunek? Jeśli gatunek, to jedna będzie potrzebowała 2x2 metry rotfl i nawet nie będzie Ciebie pytać, czy tyle dla niej masz, bo i tak rozejdzie się rozłogami polewkamax . Aksamitki jednoroczne, ale ta hosta biedna będzie ;)
Prosa rózgowate też rosną w wielkie i szerokie kępy - tak tylko mówię ;) , bo mnie zaskoczyły 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 22:10 #13046

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Marto - na zdjęciu widać jedną rugosę a jaka odmiana? kupowałam pod nazwą : róża pomarszczona. Wg opisu dałam co 40 cm te 5 sztuk - hostę mogę przenieść, nawet o tym myślałam. Czy te 40 cm to za mało? Prosa mają tam dużo miejsca zostawionego- zależy mi na osłonięciu tyłu. Ile potrzebują miejsca? dopóki małe mogę zmieniać ja się cieszyć będę z każdej uwagi, bo tylko wtedy coś mogę dobrze zrobić. Radź mi dziewczyno ile wlezie.
edit: rugosy widzę teraz 2 sztuki
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 22:11 przez dobra nuta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 22:26 #13059

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7444
  • Otrzymane podziękowania: 16145
Mój psiur jadł liliowce (dopóki nie przyprawiłam mu chilli :diabelek ), ale żeby róże :blink: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 22:55 #13068

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5961
  • Otrzymane podziękowania: 24619
Aniu z ogromną przyjemnością będę tutaj zaglądać zdziwko

Pozdrawiam serdecznie flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 23:09 #13073

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
dobra nuta napisał:
Zakładanie wątku początkującej ogrodniczki to nie lada wyzwanie! (..) i czuje się wielkie onieśmielenie.

Aniu, absolutnie tak nie możesz myśleć!
Ja na pierwszym forum wstawiałam zdjęcia pobojowiska, perzu, pustych rabat i trwała burza mózgów, co można posadzić. Każdy ma inny pomysł na dane miejsce, lubi inne rośliny i swoim własnym gustem "mebluje" daną rabatę,, a Ty możesz coś z tego wybrać dla siebie.
Nie mówiąc o jakości robionych zdjęć :mlotek

Myślę, że ogromna większość osób na forum zaczynała tak samo- od pustych rabat, bałaganu po budowie, a jedynie nieliczni mieli ogrody zakładane przez fachowców. Zobacz- każdy z nas coś kombinuje, przerabia, przesadza..chociaż są tacy, co przesadzają bardziej ;) niż inni.

Nie ma się co stresować, wstydzić..Cieszyć się trzeba, że tylu zapalonych ogrodników będzie doradzać. Możliwość oglądania tak wielu różnych ogrodów to też świetna sprawa- z wielu możesz czerpać inspiracje..albo wręcz przeciwnie- na spokojnie obserwować, że coś zupełnie nie jest w Twoim stylu.
Ty wiesz, ile kasy zaoszczędzisz 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Dynamiczny początek czyli świat do góry nogami (pod psimi łapkami) 2016/07/14 23:25 #13077

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Czyli Twoje róże to gatunek. Zatem będą potrzebowały duuużo miejsca rotfl . Ja swoją po dwóch latach cięłam co roku na jeża, a pod koniec sezonu i tak miała 2x2 metry krecigl . Jakbym nie cięła jej w ogóle, już by mi zajęła pół ogrodu. Po 4 latach po prostu pozbyłam się jej, bo nie dawałam już rady z odrostami, posadziłam krewniaczkę Ritausmę, ale szczepioną, więc łazić nie będzie ;)

Prosa (mam 4 odmiany) po dwóch latach osiągnęły naprawdę spore rozmiary, podczas kwitnienia średnica przekracza półtora metra, a kępa przyrasta w postępie geometrycznym :ohmy: . Dodam tylko, że nigdy nie nawożone, na piachu ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.207 s.