Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2016/06/19 16:19 #5709

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Ula wiem, że mamy pokrewne gusta ;) , a możesz mi przypomnieć na jakiej wielkości areale gospodarujesz? Bo sądząc po ilości samych róż jest tego chyba z hektar :blink:
U mnie też żywy piach krecigl , tylko róże dostają w dołki kompost, mączkę kostną, czasem bazaltową, co tylko mam, tym dogadzam królewnom :lol:
Kazanlika to chyba nawet nigdy nie nawiozłam :oops: , on rośnie na uboczu i chyba ciągle o nim zapominam mimo jego rozmiaru polewkamax

Ewo wszystkie, które pokazywałam do tej pory zimują świetnie ;) , ja się nie bawię w hodowanie zmarzluchów :silly: , po tej zimie wyrzuciłam tylko jedną, sadzoną jesienią i już wtedy bardzo kiepską, bo była do reklamacji i dostałam za darmo ;)
Różnica z ubiegłym rokiem jest taka, że jeszcze gdzieniegdzie mam trawnik 2smiech

Maju mój też rośnie samotnie, a nawet na uboczu ;) , a z drugiej strony jest pierwszą rzeczą jaką widzisz wjeżdżając na posesję, oczywiście tuż za butlą gazową polewkamax
Kłąb kwiatowy podziałał mi na wyobraźnię :woohoo:

Aniu Ty pracusiu :buziak , jak się udała wycieczka ;) ?



No to jeszcze kilka portretów :P , jak macie dość róż, to mówcie, serio, mam jeszcze inne zdjęcia polewkamax


Simple Peach



Evelyn Dheliat



Sharifa Asma



Concerto'94, zapomniałam o tej debiutantce ;)



Big Purple



Barkarole



Kronenburg




James Galway



Chantal Morieux



Aquarel



Augusta Luise



Herkules

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulka, Krzysia, edulkot, chester633, Zielona Ania, dobra nuta, Baba z psami, Franusiowa

Ogród Markity 2016/06/19 18:05 #5728

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
jestem i ja, bo zaglądam tu od czasu do czasu 037
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2016/06/19 18:18 #5733

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 293
  • Otrzymane podziękowania: 1000
Marta, wycieczka udana, pod względem zarówno towarzyskim, jak i oglądanego zielonego dobra. Co prawda pod koniec siadły mi baterie w aparacie, ale wyjątkowo nie wywołało to u mnie większych emocji. Niestety weekend szpitalno-roboczy i strasznie mi czasu brakuje, nawet na podlanie mdlejących roślin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/19 18:25 #5735

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5885
O, jaka miła niespodzianka na mnie czekała po przyjeździe i przed wyjazdem :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Po pierwszym poście z różami stwierdziłam, ze chyba do Ciebie zaglądałam gromadząc swoje różyczki polewkamax

U mnie Doktorek to jeden patyk :silly: Ale nic dziwnego, skoro przedwczoraj zauważyłam, ze zakwitł masowo różowymi kwiatkami caniny mur

Tak że wolę Twoje oglądać niż moje 2smiech Wklejaj wszystkie :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/19 18:31 #5737

  • Amarant
  • Amarant Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1436
  • Otrzymane podziękowania: 2719
Marto :)
Róże cudowne. :woohoo:
Pozdrawiam
Marek

Markowy Ogródek Hostowo-Żurawkowy
Zaprasza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/19 21:43 #5805

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Przyszło i mi przywlec się, bo jak żyć bez wieloryba......? 2smiech
Wydawało mi się, że moje róże spektakularne w tym roku ale Twoje lepsze, większe, więcej....wydaje mi sie, że podpory zrobiły swoje i widac każdy kwiat, bosko :heart . Sesja z kowalem nie poszła na marne...... :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 08:02 #5885

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
:heart róże :heart
Kolejny ogród z moimi ulubieńcami. Dla takiej nowicjuszki jak ja to niewypowiedziane szczęście aby sobie móc układać różane rabaty i czerpać stąd wiedzę wzrokową :)
Będę stałym gościem rad_sl
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 08:36 #5896

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
O,oooo a w spisie Forumowych ogrodów ,,ogrodu Markity'' brak....pani Romko..halo....,,jakeś'' niedoróbki.... 2smiech

Marta
Twój ogród po wizycie ,,zlotowej'' dobił mnie zupełnie ..... 037 ....wpadłem w deprechę i nie wiem kiedy się z niej wygrzebię mur
mam problemy z rzuciem pokarmu bo szczęka leży gdzieś u Ciebie między rabatami... 43pomoc .....napiszę tylko tyle....uwaga....zdjęcia ogrodu Marty oddają tylko 10 % tego jaki jest naprawdę i ,,tsza'' zobaczyć go na własne oczy..... recourse recourse recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pamelka

Ogród Markity 2016/06/20 08:51 #5899

  • Pamelka
  • Pamelka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 86
Marta z tym Souvenir du Dr. Jamain podpisuję się pod tym co napisała Majka :( Moój dodatkowo złapał rdzę, ale taką, ze bałam się zainfekować sąsiednie róże :blink: Wykopany, spalony, zapomniany,. Czasem wspominam, bo ładny był, ale ile takich ładnych jeszcze jest :lol:
Burgundy Iceberg to ma u Ciebie chyba z półtora metra :woohoo: taki wielki :woohoo: Mój w donicy z ledwością pół think: Trzeba zatem wysadzić.
Wielkie te TWoje krzaczory i zjawskowe clap

Ale ten Twój ogród rośnie i się zagęszcza zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 09:11 #5903

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
markita napisał:

Majalis Plena, to już historia, ale warta przypomnienia :heart ,



Melduję się i ja, bo lubię podczytywać Twój wątek flower . I ja nieróżana zaczynam się dokształcać w tym kierunku ;)
A to już pierwszy błąd, bo nie wpadłam na to że to taki olbrzym i już na wstępie muszę zmienić jej miejscówkę :silly:

markita napisał:
A to perfumeryjna róża bułgarska, olejkowa. Nigdy nie przycinana, nie kopczykowana, nie podlewana i nie pryskana :P


A to pewnie będzie kolejne chciejstwo, bo takie samowystarczalne rośliny lubię najbardziej :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 09:12 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Teresa

Ogród Markity 2016/06/20 09:24 #5906

  • katja
  • katja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 91
Patrząc na Twoje róże..., chyba zacznę je znowu kupować. Ale bułgarskiej nie odpuszczę na pewno :lol: . Tylko, jeśli można... piszcie i mówcie Kazanłyk teacher , z akcentem na pierwszą sylabę ;) .
Kasia
Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 09:25 przez katja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 09:34 #5907

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne róże ,z zazdrości ugryzłam się w język wink-3 Od rana myślę o Tobie ,czy doczekałaś się dostawy wody z nieba ,bo ja tak clap Tak popatrzyłam dziś u Ciebie i stwierdzam ,że masz jeszcze dużo miejsca do sadzenia .Co ja bym dała za kawałek nieobsadzonego ogrodu gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 10:07 #5916

  • Orszulka
  • Orszulka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3281
  • Otrzymane podziękowania: 7382
katja napisał:
Tylko, jeśli można... piszcie i mówcie Kazanłyk teacher , z akcentem na pierwszą sylabę ;) .


W światowym nazewnictwie przyjęta jest nazwa róży 'Kazanlik' www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.1948
A kim my jesteśmy, by poprawiać speców?


Marta, ja to mam tylko moje RODOS wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Markity 2016/06/20 10:11 #5917

  • Orszulka
  • Orszulka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3281
  • Otrzymane podziękowania: 7382
chester633 napisał:
Marta[/b] Twój ogród po wizycie ,,zlotowej'' dobił mnie zupełnie ..... 037 ....wpadłem w deprechę i nie wiem kiedy się z niej wygrzebię mur
mam problemy z rzuciem pokarmu bo szczęka leży gdzieś u Ciebie między rabatami... 43pomoc .....napiszę tylko tyle....uwaga....zdjęcia ogrodu Marty oddają tylko 10 % tego jaki jest naprawdę i ,,tsza'' zobaczyć go na własne oczy..... recourse recourse recourse


Gadasz Paweł, jak obłąkany!
Gdybym nie widziała Twojego ogrodu to bym pomyślała, że masz ugór i kupę cegieł na środku... tak biadolisz...
A i u Ciebie jak w pudełeczku! Ogród zadbany i piękny.
No jak u Markity, normalnie!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Markity 2016/06/20 14:48 #5969

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Wiadomo .ze Marta to perfekcjonistka! Ale najważniejsze ,żeby róże chciały rosnąć ,a ponieważ mam także piachy,to wiem ile musiała włożyć trudu. Ja muszę tez się brać za podpory, ale w pierwszej kolejnosci dostały je hortensje. Czy Artemis jest u Ciebie wysoki ?
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 17:55 #6002

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
chester633 napisał:
O,oooo a w spisie Forumowych ogrodów ,,ogrodu Markity'' brak....pani Romko..halo....,,jakeś'' niedoróbki.... 2smiech
Szanowna Pani Marta do dzisiaj nie dała miniaturki jaką chciałaby mieć w spisie,stąd te braki i proszę mi tu nie siać wrogiej propagandy :patel teacher
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Markity 2016/06/20 21:05 #6051

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Marta a jednak zaglądasz do tych fochowatych koleżanek ;) ? Ach, kochana, gdybym ja wiedziała, że jesteś tak niedoinformowana, to bym Ci strzeliła mały wykładzik w drodze do Lublina :diabelek
Potem w pociągu byś sobie wszystko przemyślała i już by było jasne kto odpowiada za rozłam na O.
Tymczasem cieszę się, że będziemy jednak nadal się spotykać :buziak

Aniu ważne, że wycieczka udana ;) , roboty i tak nie przerobisz polewkamax , a doniczki chyba podlane z nieba ;) ? A niedługo spotkamy się na naszej gościnnej Lubelszczyźnie :lol: , modlę się o przyzwoite temperatury :diabelek

Siberko jeszcze trochę tego dobra mam ;) , jakby siadała cierpliwość, to proszę natychmiast mnie ustawiać do pionu :silly: . Choć w tych tropikach róże przekwitają błyskawicznie, niektóre już nadają się do cięcia, więc za chwilę przerzucę się na inne kwiatki :P

Marku witaj vishenka

Ewa mówisz, że nie da się żyć bez wieloryba polewkamax ? Uwielbiam Cię :buziak
Faktycznie niektóre róże wyszły z siebie w tym roku :lol: , a niektóre wręcz przeciwnie, ale tych nie pokazujemy :diabelek
Pomysł z podporami był absolutnie strzałem w dychę :P , już robię listę potrzeb na przyszły rok i zaczynam zbierać kasę 2smiech
Pamiętasz jak miałam zaeksperymentować z aminkami sadząc na próbę na wielorybie ;) ? Już widać efekty ;)
Ten rośnie w mojej rodzimej ziemi, ale i tak ma luksus, podlewanie pod nosem :lol: , aha, mierzy 20cm ;)




a ten rośnie na wielorybie gwizdac , żadnego podlewania, no, okazyjne ;) , 60cm, zupełnie inna budowa




Dodam tylko dla formalności, że sadzone jednego dnia z identycznych sadzonek ;)


Aniu zapraszam vishenka , ciesz oko, kiedy tylko zechcesz :P

Paweł zaraz pogadam z Romką na temat wizytówki ;)
Bardzo miłe te hymny pochwalne, choć deczko przesadzone rotfl , sam masz, jak Ula zauważyła, poukładane jak w pudełeczku, a jeszcze te obwódki, których nie widziałam ;) , na pewno robią swoje.
W tamtym roku byłeś w lipcu i już nie było tak różowo, co 2smiech ?

Jolu martwicie mnie z tym Doktorkiem :unsure: , ale ja się tak łatwo nie poddam, niedługo drastycznie go przytnę i będę leczyć :) . Na szczęście rosnące po obu stronach James i Brother Cadfael zdają się nie przejmować złych nawyków ;)
Burgundy może półtora metra nie ma, ale jest już blisko :lol: , zdecydowanie w donicy za ciasno :silly:
Są też i porażki ;) , Pirouette, który u Ciebie robi za gwiazdę, u mnie ledwo odbija w pustej, największej pergoli mur

Wiesiu miło mi Cię widzieć vishenka
Majalis ma u mnie ze 4 lata i jest już naprawdę wielka :lol: , bez podpory nie dałabym sobie z nią rady. Za to Kazanlik (bułgarska) rośnie wolno, jak chce :P . Na szczęście nie rozłazi się rozłogami jak Majalis, więc pozwalam jej na wszystko :silly:

Kasiu w czerwcu najbardziej nie-różani ogrodnicy chcą mieć róże polewkamax , a potem wiesz, jak jest ;) . Choć jest parę takich, które ładnie by się dopasowały do Twoich klimatów :silly:
Ja się dopiero wczoraj dowiedziałam co ja mam za różę, a Ty już wymowy wymagasz rotfl . Myślę, że nazwa Kazanlik jest po prostu wersją bardziej międzynarodową, zrozumiałą w każdym języku.

Ewcia doczekałam się w nocy pięknej burzy, spokojnej, bez wichury, popadało pięknie :woohoo: . Szkoda tylko, że temperatura nie spadła wcale, ba, ona się podniosła, a wilgotność była jak w tropikach krecigl
Te miejsca, które są nieobsadzone, niestety muszą takie pozostać, a w każdym razie większość. Bo na przykład musi zostać teoretyczny dojazd do teoretycznego garażu :diabelek , wiesz ile to miejsca krecigl

Ula RODOS tylko zdziwko ? Nie może być :blink: . A ile masz samych róż :P ?

Ewa chciałabym ;) , ale już ogarnięcie ogrodu na poziomie MNIE zadowalającym zaczyna mnie przerastać polewkamax
Artemisy mam trzy, najstarsza teraz weszła w trzeci sezon i zaczynam się jej bać 2smiech . Osiągnęła jakieś 1,4 metra, rozkrzaczona bardzo, kwiatów masa, latam ze sznurkami i patykami, żeby jakoś ją ogarnąć i już się boję tych sadzonych rok i dwa lata później polewkamax . Następna w kolejce do podpory od kowala rotfl




Romcia no i tu zaczynają się schody :diabelek , czy ja umiem zrobić miniaturkę think: , a jakie są wymagania :oops: ?






No to jedziemy dalej z tym różanym koksem :P

moja nowa ulubienica po kilkugodzinnym deszczu :heart







Old Port







Jubilee du Prince de Monaco



Guernsey



Twiggy's Rose



Lipstick



i best of the best, mój firmowy duecik :woohoo: , Jasmina z Princess Dianą :heart










Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 21:10 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, chester633, Zielona Ania

Ogród Markity 2016/06/20 21:16 #6060

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Princess Diana cudowna! Żałuję, że swoją zmarnowałam, ale u mnie powojniki ciężki los mają.
Podziwiam ten Twój busz. Podjudziłaś znowu moje różane marzenia, ale ja przecież nie mam jak...

Chciałam powiedzieć, że nic nie wykopałam, bo lało, a jutro mam konferencję, więc nie dam rady wysłać.
Może we środę :)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 21:21 #6065

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Martuś,miniaturkę zrobię sobie sama,daj tylko fotkę jaką chcesz mieć w bazie :) Jak ja Ci zazdroszczę tych pięknych róż.Obiecałam sobie,że w tym roku nie będę focić różanki,taka jest marna ale chyba jutro zrobię fotki cobyś porównała jakie masz wypasione okazy.
Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 21:23 przez Roma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 21:23 #6067

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Aga ja u Ciebie, a Ty u mnie ;)
Princess Diany nie da się zamordować ;) , to nie delikatny wielkokwiatowy krecigl . Żebyś mnie widziała jak wyszarpywałam ze złością pędy z uwiądem Multi Blue :angry: , prawie nic nie zostało, jutro dziada wykopię :angry: . 5 lat zmarnowane krecigl , co roku to samo :mlotek . A taka Princess Diana co roku tylko większa, zdrowa, kwitnie jak szalona i niczego nie wymaga. No może trochę żarełka róży podkrada :diabelek
Z wysyłką nie spiesz się ;) , może być przyszły tydzień, bo idą piekielne upały :angry:

Romcia no to idę medytować jaką ja chcę mieć fotkę polewkamax
Koniecznie pokaż co z tą Twoją różanką :dry: , ktoś to przecież musi zobaczyć ;) , może niepotrzebnie się zadręczasz :silly:
Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 21:24 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.