Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Skrętniki moja milość i szaleństwo

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/01 21:50 #8971

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4386
  • Otrzymane podziękowania: 8127
I znów skrętnikowy ;) , a ogrodowy kiedy będzie teacher ?

Zelektryzowała mnie wieść, że robisz zakupy w Rosji :ohmy: , to może i floksy da się kupić :woohoo:
Kupujesz w sklepach wysyłkowych, czy od prywatnych hodowców? Jeszcze niedawno rozmawiałam z forumową koleżanką, która często jeździ osobiście i mówiła, że jakieś przepisy fitosanitarne strasznie utrudniają handel roślinami między naszymi krajami krecigl
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/02 09:25 #9093

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Marta przepisy fitosanitarne bardzo utrudniają zakupy.Ja kupuję tak cichaczem tylko listki.W ubiegłym roku trochę się interesowałam tymi przepisami i dla nas hobbystów to szkoda czasu i pieniędzy.Wszystkie informacje można uzyskać w stacji fitosanitarnej w Lublinie, dałam sobie spokój.
Floksy z Rosji też mnie bardzo rajcują ale jak do tej pory to tylko u Smitha widziałam, a oni jak do tej pory nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/02 10:05 #9104

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4386
  • Otrzymane podziękowania: 8127
No to mnie zmartwiłaś :unsure: , myślałam, że coś może drgnęło, a tu lipa :dry: . Myślałam, że ominie mnie wyprawa do Szmitów w tym roku, ale w takim razie chyba trzeba wziąć to pod uwagę ;)
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/18 09:54 #13842

  • kaska1ge
  • kaska1ge Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 218
Ja do Ciebie Jolu chyba zaglądać nie będę 2smiech.. Za dużo chciejstw u Ciebie :mniam
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/25 13:13 #15452

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
markita Marta niestety w sprawach zakupu na wschodzie cały czas bez zmian.Ja marzę o wyjeździe do Szmita ale nie składa się.

kaska1ge-Kasiu a co ja poradzę że ciągle coś nowego wyselekcjonują i zarejestrują.Dzisiaj mą dostał zlecenie zakupu kolejnego regału bo nie mam miejsca na nowe sadzonki a i maluchów mam sporo i nie mam ich gdzie trzymać.




















Nowe nabytki


Ostatnio zmieniany: 2016/07/25 13:15 przez Jola1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/25 13:35 #15462

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26201
  • Otrzymane podziękowania: 69603
Jolu, tyle odmian...Gdzie Ty to trzymasz??? :woohoo: Nie znam wymagań skrętników, bo nie ma wątku ogólnego, w którym kilka słów poświęcono by temu, co one lubią, ale chyba nie masz kilometrowych parapetów??? :woohoo:
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/25 15:36 #15483

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Poll-dla mnie skrętniki to bezproblemowe rośliny, no może te nowsze odmiany wymagają więcej uwagi.Moje sadzonki stoją na dwóch parapetach, dwóch regałach, dzisiaj przybędzie kolejny regał.Młode sadzonki i ukorzenione listki przesadzone do ziemi zajmują kolejne dwa parapety.Nie mam swojej ulubionej odmiany, każdy kwiat cieszy mnie tak samo a każde odejście sadzonki wkurza na maksa bo wszystkie są jednakowo traktowane więc dlaczego .....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/07/27 10:21 #15767

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Dzisiaj przybyło nowe miejsce dla skrętników, mąż wczoraj kupił kolejny regał, dzisiaj go złożyłam i teraz salon wygląda tak

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucy09, Baba z psami, zanetatacz, majek2106, Franusiowa, basik

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/08/02 22:55 #17501

  • kaska1ge
  • kaska1ge Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 218
To u mnie właśnie 3 take regaliki zajmują i blat biurka. Nie mówiąc o maluchach w kilku pudełkach.Z parapetów pousuwałam, bo u mnie zbyt mocno słońce operuje.
Dziś przyjechało kilka listków od Adama S. A może przed weekendem przyjdzie przesyłka z listkami z Czech. :-) Żeby tylko jeszcze doba była dłuższa... 2smiech
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2016/08/12 19:30 #19783

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Skrętniki odpoczywają ale jeszcze nie wszystkie sadzonki zakwitły więc liczę na ciekawą jesień. Teraz aura dla nich bardziej sprzyjająca.


















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, markita, lucy09, zanetatacz, majek2106, Franusiowa, Długi

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/01/17 16:32 #44880

  • Długi
  • Długi Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 6
Przepiękności :)
pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/02/05 18:52 #48158

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Jolu ale piękności pokazujesz? zdziwko Nigdy nie miałam do czynienia ze skrętnikami, nie mam żadnych doświadczeń, wydawały mi się zawsze trudne w obsłudze. Ale Twoja kolekcja zachwycająca! Zastanawiałam się który z pokazanych przez Ciebie podoba mi się najbardziej i tzw. "opad szczęki" zaliczyłam przy tym :kocham
Jola1 napisał:
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/02/07 08:44 #48454

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Długi - witaj.

Baba z psami- Joasiu taj jak napisałam w tytule to moja i miłość i szaleństwo.Zauważyłam że jak się ma 3-5 sadzonek skrętników to one są bezobsługowe ale większa liczba to już niestety nakłady.Trzeba stosować opryski, podlewanie witaminami i środkami grzybobójczymi, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia chorób grzybowych i bakteryjnych ale to chyba tak może być przy każdej kolekcji.Czytałam na jakimś forum że dziewczyny traciły całe kolekcje fiołków lub hoi .Ja skrętniki uwielbiam i ciągle sprowadzam nowe odmiany.




Ostatnio zmieniany: 2017/02/07 08:44 przez Jola1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): majek2106, Franusiowa

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/02/07 09:24 #48460

  • majek2106
  • majek2106 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 547
  • Otrzymane podziękowania: 1271
Witam na tak pięknym i wdzięcznym wątku. Co prawda znam te rośliny w miarę i wiem że praktyka czyni mistrza.
Pamiętam że swego czasu w Skierniewicach (katedra roślin ozdobnych - szklarnie) prowadzono badania nad skrętnikiem i uzyskiwano nowe odmiany, czy coś z tego pozostało ?
Czytam i moje spostrzeżenia są podobne jeśli chodzi o te super nowości - często są piękne ale ich delikatność i chimeryczność w uprawie jest ogromna.
Następną sprawą są choroby które sami ściągamy mimo wielkiej staranności unikania takich sytuacji.
Ale gratuluję kolekcji i czekam na dalsze fotki - chociaż pooglądam bo w sklepach czasami tylko widzę jakieś fioletowe lub białe odmiany o drobnych i mało zachęcających kwiatach.
Myślę że na forum można dzielić się nadwyżkami a nuż nowe pokolenie miłośników tych roślin wyrośnie i oby bo w kupie zawsze raźniej i zawsze ktoś coś ściągnie to wtedy i o wymianę łatwiej.
Jeśli chodzi o wymianę z rosją to ciągle czarna dziura i tylko prywatne wymiany ale wiem że kolekcjonerzy są bardzo życzliwi i w przypadku floksów przesyłają korzenie ( Szmit swoje przywiózł z wystawy w Rosji sam się wtedy wystawiał)
Jeszcze raz gratuluję i miło patrzeć na kolekcje takich krejzoli hu_rra
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jola1

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/02/16 03:00 #49561

  • anula
  • anula Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam wielką miłośniczkę skrętników :) Też kiedyś uprawiałam skrętniki, ale nie w takiej ilości jaką Ty posiadasz zdziwko Ja miałam może z 40 odmian i wiem ile samo przesadzanie zajmowało mi czasu, nie mówiąc już o dalszej pielęgnacji, nie wiem jak dajesz radę ogarnąć taką ilość :blink:
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/02/27 12:47 #51431

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Piszę tego posta już czwarty raz.Poprzednie w momencie wysyłania znikały.
Chciałam wszystkim odpowiedzieć ale wstawię tylko zdjęcia bo na parapetach zaczyna się dziać wiosennie.








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/04/30 12:10 #62481

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Jestem zniechęcona , znowu post poszedł w kosmos.






Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/08/17 11:14 #80922

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Już kilka razy pisałam posta ale wszystko szło w kosmos. Mam nadzieję ze teraz się uda.
Sezon kwitnienia skrętników nadal trwa ale już jest mniej kwiatów, skrętniki łapią oddech. Lato dało się we znaki, wysokie temperatury i suche powietrze nie sprzyjają skrętnikom. W tym roku bardzo się starałam zabezpieczyć moich ulubieńców przed mączniakiem no i się udało.Teraz trzeba je wprowadzić w okres odpoczynku zimowego ale to jeszcze za chwilę.
W tym roku zakochałam się w odmianach młodego, sympatycznego selekcjonera z Ukrainy -Dmity Demchenko.
Zebrałam chyba wszystkie jego odmiany ale jeszcze nie wszystkie u mnie kwitły a niektóre to listki już ukorzenione ale zakwitną pewnie w przyszłym roku.






















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/08/17 11:24 #80923

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4386
  • Otrzymane podziękowania: 8127
Jak rozumiem, paczka z Ukrainy to kolejne listki :lol: ? A ile już masz regałów zastawionych? A może pokój odzyskałaś ;)?
Temat został zablokowany.

Skrętniki moja milość i szaleństwo 2017/08/17 11:40 #80925

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Marta rzeczywiście kolejne listki i sadzonki 30 nowych odmian.
Pokoju nie odzyskałam , nowego regału nie mam i miejsca już niewiele ale sprzedałam trochę sadzonek ,również takich pojedynczych które nie bardzo mi się podobały no i trochę miejsca przybyło.
Mąż mnie namówił żebym bardziej się rozwijała i nasadzonkowała listków żeby był większy asortyment , posłuchalam, teraz listki już wysadzone do doniczek i nie ma ich gdzie postawić a za jakiś miesiąc trzeba będzie odsadzać sadzonki i będzie ciężko ale podobno damy radę.
W tej chwili mam trzy regały zastawione, cztery parapety w kuchni i pokojach i jeden maleńki parapet na klatce schodowej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, zanetatacz, basik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.193 s.