Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/07/13 23:10 #272772

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
basik napisał:
Narzekałam wcześniej, że jeżówki u mnie słabo rosną, ale chyba się zadomowiły, bo następna kępa zaczyna się pięknie prezentować :jupi

U mnie podobnie- kiedy już się zadomowiły, rozrastają się ładnie i obficie kwitną. hu_rra

Delicious Candy





'Raspberry Truffle'







'Pink Double Delight'







Inne jeszcze budują kwiaty, np 'Glowing Dream'


fot.11.07.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/07/13 23:14 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, wojtek, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/07/27 16:14 #273633

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39211
Jeżówka Big Kahuna

fot. 10.07.2022, Wojsławice




Rośnie i u mnie ... ale jak widzę dałem jej trudne miejsce i w czasie upałów ledwo zipie. Na zdjęciach poniżej jeszcze w najlepszej formie.



Ostatnio zmieniany: 2022/07/27 16:15 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika


--=reklama=--

 

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/07/31 11:19 #273897

  • Anika
  • Anika Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 375
Butterfly Kisses dobrze przezimowała, i utworzyła niską, zwartą kępkę.





Meditation White zakup tegoroczny





Blackberry Truffle również wspaniale przezimowała, i zakwitła jako jedna z pierwszych.





Ania
Ostatnio zmieniany: 2022/07/31 12:34 przez Anika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, wojtek, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/01 20:45 #274002

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39211
Delicious Candy obfotografowana przez ostatnie dni












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/02 10:52 #274020

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3626
  • Otrzymane podziękowania: 11437
Spodobała mi się taka, fotka nie z mojego ogrodu więc i nazwy nie znam :nie_wiem

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, wojtek, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/02 18:29 #274033

  • Anika
  • Anika Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 375
Marysiu wydaje mi się, że to może być SunSeekers Apple Green.

Wojtku piękna Delicious Candy flower

Sfotografowałam ją dzisiaj w Parku Sowińskiego w Zielonej Górze.







Ania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, beatazg, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, wojtek, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/03 00:13 #274055

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
nowababka napisał:
Spodobała mi się taka, fotka nie z mojego ogrodu więc i nazwy nie znam :nie_wiem


Marysiu, śliczna! Kupiłam ostatnio trzy odmiany, które mają mieć zielone kwiaty m.in Sunseekers Apple Green. Chyba, jak napisała Anika, to ta odmiana.
Powalająco wygląda Big Kahuna na fotkach Wojtka z Wojsławic. :mniam U mnie rosną trzy sadzonki, młodziutkie jeszcze, ale już mają po jednym kwiatku :lol:



Jeżówka 'Secret Affair', dorastająca u mnie do ok 65 cm.



Zakwitły tez sadzonki jeżówek o białych kwiatach, które dostałam od Wojtka. hu_rra Wojtek, jaka to odmiana? question





Raspberry Truffle w pełni kwitnienia


fot.31.07.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/08/03 00:14 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, beatazg, nowababka, Elżbieta, basik, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/03 20:22 #274087

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39211
Poll to powinna być odmiana Milkshake.


Niziutka Tweety ma dwadzieścia parę centymetrów :mniam





Sensation Pink
Ostatnio zmieniany: 2022/08/03 20:22 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, beatazg, nowababka, basik, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/03 21:14 #274091

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16259
  • Otrzymane podziękowania: 54307
Wojtek, a po prawej stronie Tweety cóż to za takie niewielkich rozmiarów limonium :kocham :zielony

Jeżówka 'Magenta Pearl', odmiana, która ma dorastać dorastać do 40-50 cm wysokości i taką osiągnęła na wojsławickich rabatach.

fot. 17.07.2022


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/03 22:40 #274109

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39211
Basiu to zatrwian (Limonium) Dazzle Rocks


A Cleopatra kwitnie i kwitnie ... fotki od 12 do 31 lipca











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, beatazg, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/05 20:57 #274212

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
wojtek napisał:
Poll to powinna być odmiana Milkshake.

Zapisane. :zdrowko Nie wiem, czy wszystkie sadzonki były jednej odmiany, bo kwitną dwa egzemplarze i oba białe.

Odmiana średniej wysokości (do 55 cm, ale u mnie ma ok. 45 cm) - 'Mini Belle'. Super odmiana dla tych, którzy lubią róż :tup
Dopiero rozkręca się z kwitnieniem:


fot.24.07.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/06 20:23 #274304

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16259
  • Otrzymane podziękowania: 54307
Jeżówka żółta (Echinacea paradoxa)
Śliczna! Od razu trafiła na moją listę chciejstw :mniam






fot. 17.07.2022

Z dalsza wydawało mi się, że to rudbekia :glupek
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/07 11:58 #274328

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 246
  • Otrzymane podziękowania: 1083
Jeżówki to kwiaty słońca, ale tak mi się podobają, że zawitały na mojej cienistej rabatce. Jakoś sobie radzą B)

'Sombrero Salsa Red'




'Sombrero Tres Amigos'



'Meditaion Cerise'







'Butterfly Kisses'




'Prima Ginger'

Pozdrawiam serdecznie, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Elżbieta, basik, Danusia, babciakrysia, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/07 19:39 #274352

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16259
  • Otrzymane podziękowania: 54307
Podpisana jako jeżówka White Pearl, ale coś chyba za dużo kremowo-żółtego koloru think:





Jeżówka 'Red Pearl'






fot. 17.07.2022, Wojsławice
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/07 19:56 #274357

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
Faktycznie Basiu, jakaś za bardzo przyżółcona? think:
Ja z kolei kupiłam jeżówkę Verdana, która powinna mieć zielone kwiaty. Moja ma takie brudnobiałe. Może to kwestia wieku rośliny? Nie wiem, bo może być jednak pomyłka. :angry:




fot.06.08.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, Elżbieta, zanetatacz, basik, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/14 15:42 #274743

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 246
  • Otrzymane podziękowania: 1083
"Green Jewel"





"Meditaion Cerise"




"Paso Double Fuschia"



Pozdrawiam serdecznie, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, beatazg, basik, Danusia, babciakrysia, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/18 22:46 #275009

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
"Paso Double Fuschia" bardzo ładna. :mniam

Kupiona w tym sezonie, jako maleńka sadzoneczka, jeżówka 'Red Skipper' obdarzyła mnie pierwszymi kwiatami :)




fot.17.08.2022r

'Delicious Candy' w objęciach powojnika "Paul Farges'






fot.18.08.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/08/18 22:47 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nelu-pelu, basik, Danusia, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/20 00:30 #275078

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3341
  • Otrzymane podziękowania: 10416
Jeżówka z siewu . Co roku obserwuję coraz większe kwiaty a płatki wąskie i mocno wydłużone .




Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/08/20 07:00 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Efkaraj, nelu-pelu, Danusia, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/26 22:00 #275513

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
Beatko, jaką osiąga wysokość?

Jeżówka purpurowa 'Butterfly Kisses', to tegoroczny zakup.... Spełniła wszelkie warunki, jakie stawiam ostatnio jeżówkom, przede wszystkim dotyczących niezbyt wielkiej wysokości. Ostatnio kupuję tylko te mniejsze i średnie odmiany. 'Butterfly Kisses' ma docelowo osiągać 40-45 cm.








fot.26.08.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, Danusia, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/31 20:04 #275831

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11246
  • Otrzymane podziękowania: 20597
Moje w tym roku nawet ładne częśc pojedynczych bo ratowane w zeszłym roku przed ślimakami.





















Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, beatazg, zanetatacz, nelu-pelu, basik, babciakrysia, ewakatarzyna, Anika
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.219 s.