Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/21 12:19 #318646

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7511
  • Otrzymane podziękowania: 16517
Liście ma za to cudne :kocham. Brałabym go :lol:Willow napisał:
Kupione jako Amber Queen dwa sezony temu, no niestety nie jest
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia, dultom, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/21 18:08 #318698

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 916
Tak, liście ma niezwykle ozdobne, jak się nieco rozrośnie mogę podzielić się przychówkiem :witaj . A teraz właśnie rozkwitło i z tych seledynowych pakuneczków zrobiły się białe gwiazdki z wiśniowym środkiem. Przepatrzyłam internet w celu identyfikacji i najbardziej pasuje mi Domino. Może to właśnie ono :kawa

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/21 18:11 #318701

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 916
I jeszcze przecudna kępa E. rubrum od Janki, kwitnie pięknie ale tu chciałam pokazać przecudne liście. Pierwsza klasa i jak się dobrze komponują z pierwiosnkami i bodziszkiem.

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, nelu-pelu, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/21 18:43 #318711

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7511
  • Otrzymane podziękowania: 16517
Aż pobiegłam sprawdzić moje Domino, ale już przekwitło :silly: . Aktualnie liście ma zupełnie zielone. Coś kojarzę, że chyba faktycznie miało jakieś nakrapiane, ale moje rośnie na tle ciemnej ściany i chyba przez to liść nie rzucił mi się w oczy. Będę musiała przesadzić je na bardziej eksponowane stanowisko :silly: .

Rubrum bardzo lubię i mam już w kilku miejscach. Chociaż na tym zdjęciu liście nie mają jeszcze takiego pięknego koloru think:
fot. 14.04.2024


A tutaj jeszcze inne, którego nazwy nie pamiętam :oops: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2024/04/21 18:46 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, takasobie, nelu-pelu, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/27 21:34 #319408

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 916
Dzisiejsza fotka prawdopodobnie Domino, kandelabrowo osadzone delikatne piękne kwiatuszki. Już nie żałuję, że tonie Amber Queen. zwyc



pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, takasobie, nelu-pelu, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/27 22:02 #319418

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 916
Dzisiejsze Pink Elf, przesadzane dwa razy i dlatego takie jakieś przytłumione. Ale potencjał ma, tylko muszę zostawić je w spokoju na kilka sezonów

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, takasobie, nelu-pelu, basik, Danusia, janka.p, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/28 07:12 #319428

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1572
  • Otrzymane podziękowania: 4054
edyta napisał:
A tutaj jeszcze inne, którego nazwy nie pamiętam :oops: .

Orange Koenigin?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/29 20:19 #319536

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16713
  • Otrzymane podziękowania: 57103
janka.p napisał:
edyta napisał:
A tutaj jeszcze inne, którego nazwy nie pamiętam :oops: .

Orange Koenigin?

Również obstawiam, że to odmiana 'Orange Koenigin'


Epimedium 'Amber Queen' już powoli przekwita.

fot. 25.04.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, takasobie, Semper, nelu-pelu, Danusia, janka.p, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/30 21:46 #319622

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 916
U Basi Amber Queen jak się patrzy, nie można się pomylić. :owady
A moje Domino dziś podświetlone od zachodu prezentowało się bajkowo :)

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, halszka, takasobie, nelu-pelu, basik, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/05/01 20:34 #319680

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 916
Dzisiaj rozwinęło się Lilafee od Janki, piękny kolorek :jupi , dziękuję z serca :slonko :kocham

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, takasobie, nelu-pelu, basik, Danusia, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/05/04 20:35 #319913

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3914
  • Otrzymane podziękowania: 13722
Moja pamiątka ze Zlotu z Sadzawki Epimedium „Sunny and Share"





delikatna roślinka i bardzo ciekawa i z wszystkich epicediów jakie mam tak wysuwa się na prowadzenie :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nelu-pelu, basik, Danusia, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/05/06 20:33 #320106

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16713
  • Otrzymane podziękowania: 57103
Właśnie kwitnie niziutkie Epimedium × youngianum 'Niveum'. Stanowisko ma półcieniste, zaciszne.

fot. 06.05.2024


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/05/06 22:04 #320134

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21152
Long leaf form


Rose queen





Dwa nn maleństwo wreszcie zakwitło




Jeszcze pokazywne wcześniej kwitnące teraz takie śliczne ma listki





Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nelu-pelu, basik, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.178 s.