Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wygląd host a stanowisko

Wygląd host a stanowisko 2016/06/08 10:20 #2968

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Meczy mnie już od dłuższego czasu zagadnienie, a mianowicie , niby ta sama roślina, odmiana a inne stanowisko i jest całkiem odmienna, może macie takie zdjęcia porównawcze?

U mnie jedna z nich to sieboldiana elegans na trzech stanowiskach (ten sam wiek) i rożny przyrost i liść ( no chyba że kupiłam z nazwą sieboldiana elegans a to inne zielsko hostowe)

znawców proszę o weryfikację, dodam iż wiek host ten sam 4 sezon recourse

stanowisko 1 słońce poranne rozproszone, potem od 15 do zachodu non stop, liście zwarte małe, krępe





stanowisko drugie słońce od 11 do 14 liście większe o duzo nież poprzednia mniej "krępe"




stanowisko 3 zero słońca, jak już to mało rozproszonego wschodniego, liście lejące, mały przyrost.






Niby ta sama roślina a jednak.... ? chyba że się mylę...
Ostatnio zmieniany: 2016/06/08 10:22 przez trzynastka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym

Wygląd host a stanowisko 2016/07/03 17:43 #9514

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Pokażę na jednej i tej samej roślinie wpływ nasłonecznienia na wybarwienie liści. Queen of the Seas - prawa część hosty ma bezpośrednie słońce między godz. 14-18, lewa jest praktycznie cały czas w cieniu cisa. Różnica jest olbrzymia.

Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, danutal


--=reklama=--

 

Wygląd host a stanowisko 2016/07/09 19:46 #11202

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31378
Ja już dodawałam zdjęcia tej samej hosty w dwóch różnych miejscach w wątku do identyfikacji, Co prawda zidentyfikowana nie została, ale tam można ją zobaczyć ( nie chcę powielać zdjęć).
Wnioski mam takie:
1. W słonecznym miejscu jest zielona, mniejsza, ma mniejsze liście i już właściwie kończy kwitnienie.
2. W całkowitym cieniu jest wysoka i szeroka, ma większe liście koloru zielononiebieskiego i dopiero zaczyna wypuszczać pędy kwiatowe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym

Wygląd host a stanowisko 2016/07/09 19:54 #11208

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5934
Ewo, może jednak wstaw zdjęcia bo to inny temat wszak, a w wątku identyfikacyjnym będzie je za chwilę trudno znaleźć.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Wygląd host a stanowisko 2016/07/09 20:07 #11215

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31378
halszka napisał:
Ewo, może jednak wstaw zdjęcia bo to inny temat wszak, a w wątku identyfikacyjnym będzie je za chwilę trudno znaleźć.
Już jej nie można znaleźć. Wątek identyfikacyjny żyje swoim życiem 2smiech

Po lewej miejsce słoneczne, po prawej cień. Jest to ta sama hosta, podzielona z jednej kępy.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, th, danutal, muchazezlotym, lucy09

Wygląd host a stanowisko 2016/08/17 12:34 #20519

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1039
  • Otrzymane podziękowania: 1928
Obie ładne i jak widzę ślimaki ją omijają :lol:
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Wygląd host a stanowisko 2016/08/17 12:38 #20520

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31378
Fabiola napisał:
Obie ładne i jak widzę ślimaki ją omijają :lol:
Niebieskie granulki są w ataku od kwietnia. W tym roku ślimakom wypowiedziałam wojnę totalną
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fabiola, danutal

Wygląd host a stanowisko 2017/06/29 14:31 #73674

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66666
Celinko, hosta nr 3, to zapewne Blue Angel :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wygląd host a stanowisko 2017/12/16 19:50 #97646

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66666
W związku z inwentaryzowaniem moich host, przeglądam swoje zakupy hostowe - teraz z roku 2014 i ...jestem załamana. :placz
W IV 2014 kupiłam u Fransena 48 host, z czego tylko kilka wysadziłam na starych hostowiskach np Edward Wargo, czy Indiana Knight. reszta powędrowała na Sławojkowo, które w 2014 roku było świezo założoną częścią Jedrzejówki (pierwsze nasadzenia zrobiłam tam jesienia 2013). Wyobraźcie sobie, ze tych 43 host, które tam wysadziłam i w tym roku powinny być już tak wyrośnięte, jak wspomniana Indiana Knight, jedną tylko zobaczyłam w jako takim stanie i wielkości. To hosta Kayak, którą dosłownie na siłę wetknęłam między drewniane zabezpieczenie górki i krzak różanecznika. Reszta rok po roku mi wymarza i to niemal do gruntu! W tym roku, były to dosłownie 10cio centymetrowej wysokości hostki a przecież w tym sezonie powinny juz osiągać dojrzałosć, jako 4-letnie rośliny. krecigl Masakra.

Oto, co znaczy nieosłonięte, ale za to łatwo nagrzewające sie stanowisko bez naturalnego cienia. Wiosną hosty szybko wystawiaja kły i już w kwietniu rozwijają liscie. Każdy przymrozek to katastrofa w takiej sytuacji a każdy rok działa na niekorzyść roślin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fabiola, jugo, Kuklik

Wygląd host a stanowisko 2017/12/17 14:09 #97706

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2937
  • Otrzymane podziękowania: 5628
Przychodzi mi do głowy tylko taki pomysł: zasypać hostowisko liśćmi dębu i nie nawozić.
To na pewno spowolni kiełkowanie.
Ostatnio zmieniany: 2017/12/17 14:09 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wygląd host a stanowisko 2017/12/18 19:01 #97832

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66666
Iwonko, w tym roku, wiosną, póxno wróciłam z UK i moje hosty nie zostały nawiezione wiosną. Ta przyczyna więc odpada. Czy jednak zasypanie Sławojkowa liśćmi debu, coś da? think: One, gdy namokną, zbijają się w twarda tekturę, z którą już nie raz miałam do czynienia. mam tam sporo drobinek lesnych, które mogłyby zostac zagłuszone.
Wczoraj, zauwazyłam coś ciekawego, cos, co mnie mocno zastanowiło... jak wiecie, mam kilka oczek wodnych. Zawsze lustruję całą działkę, robię to codziennie, zaraz po przyjeździe do ogrodu. Zwróciłam uwagę na stopień zalodowacenia moich oczek:

1/ oczko i trzydziurki wodne na starym hostowisku, gdzie jest sporo sosen i świerków, cisów itp - ani grama lodu!
2/ oczko przy górce skalnej - częściowo tylko przyłapane lodem
3/ oczka na Sławojkowie - całkowicie skute lodem, rozbijałam skorupę metalowym pretem. Powłoka nie była gruba, ale obejmowała całe oczko.

Ta prawidłowośc odbija się też, jesli chodzi o przemarzanie roślin: Na starych hostowiskach nie mam strat a jeśli już, tylko powierzchowne. Na Sławojkowie, masakra.
Sławojkowo jest ciut wyżej położone i najbardziej odkryte, choć w tej chwili z jednej strony jest otoczone murem a z drugiej budynkiem gospodarczym. Zimozielony żywopłot i mata z trzcin na siatce płotu - to nic nie znaczy, gdy nadchodza przymrozki. think:

Jedynym wyjsciem jest więc spowolnienie wegetacji - wybijania z ziemi. Mocne ocienienie Sławojkowa i ewentualnie grubsze ściółkowanie, by kłacze znalazło się głebiej. Generalnie, hosty nie przepadają za głebokim sadzeniem, ale może kora, czy słoma wymieszana troszkę z ziemią, nie zaszkodziłyby.

Wspominkowo - Sławojkowo wyglądało kwitnąco wiosną 2015 roku


Widzicie po prawej od różanecznika, wielkie Liściory hosty War Paint? w 2016 i 2017 tak zmarzła, że miała listki wielkości First Frost :patel Nie wiem, jak wyjdzie w sezonie 2018?



Miejsca świezo po ściółkowaniu słomą w 2014 roku





Drzewa na Sławojkowie sa jeszcze małe, muszę wiec wczęśnie, bo już w marcu rozwiesić cieniówki a do tego, nad częścią z nich... zawiesić białą włóknine, która będzie odbijać promienie. Sama cieniówka niby daje cień, ale jest pod nią straszliwie gorąco (działa dosłownie, jak czarna szklarnia), co zauważyłam już w ubiegłych latach.

.
Ostatnio zmieniany: 2017/12/18 19:09 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kuklik

Wygląd host a stanowisko 2019/05/30 10:26 #164945

  • Rubdekia
  • Rubdekia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 14
Czyli to nie nowość, że z hostami jest problem. Mam dwie jedna co roku jak szalona rośnie ogromna a druga mizerota jakich mało. Obie posadzone blisko siebie, tylko ta mizerna kupiona w dani bodajże... czyżby podkarpacki klimat tej delikatnej panience nie służył?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.176 s.