Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Cienisty ogród Tomka Mr

Cienisty ogród Tomka Mr 2017/10/30 12:12 #91610

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6482
  • Otrzymane podziękowania: 25728
Korzystając z tego, że mam trochę wolnego czasu, za sprawą kręgosłupa który odmówił posłuszeństwa napiszę kilka słów, co będzie przy okazji wstępem do własnego wątku ;)
Moje ogrodowanie zaczęło się już 30 lat temu , kiedy posadziłem na swoim niewielkim fragmencie działki 2 jodły kalifornijskie i świerka serbskiego :) . Na następne prace musiałem czekać jeszcze 15 lat, kiedy dostałem przyzwolenie na uporządkowanie posesji.
Możliwość stworzenia własnego ogrodu tak mnie nakręciła , że przez ponad dwa lata każdą wolną chwilę spędziłem na rozbieraniu, wywożeniu, zakopywaniu rupieci gromadzonych tu od dziesięcioleci :mur Dodam tylko że 1/3 posesji była dla wygody zalana grubą warstwą betonu :glupek
W tej chwili ogród jest w zasadzie zagospodarowany, a przez te lata przechodziłem wiele roślinnych fascynacji. Najpierw były szczepione iglaki., zwłaszcza sosny potem pnącza, szczególnie clematisy, rośliny wodne,kilkuletnia przygoda z różami, trawy, klony palmowe i oczywiście rośliny cieniolubne z paprociami w roli głównej :)
Zapomniałem dodać, że działka z domem i ogrodem znajduje się w centrum miasta i ma powierzchnię około 900 m. Kiedyś wydawało mi się że to sporo, zwłaszcza jak na warunki miejskie....teraz niestety dokucza ciasnota ;)
Szkielet ogrodu stanowią stare drzewa owocowe oraz młodsze krzewy i drzewa ozdobne. Za poszycie służą byliny zwłaszcza te cieniolubne. Wolny od drzew środek ogrodu to miejsce dla traw i na bardziej światłolubne rośliny. Jest jeszcze oczko wodne, a ostatnio wygospodarowałem trochę terenu na rośliny skalne.Ostatnio zmieniany: 2017/10/30 16:35 przez Tomek Mr.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, edyta, th, hanya, Efkaraj, nowababka, krzysztof.k
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.151 s.