Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2018/08/13 15:03 #128227

• Kondzio
  • Kondzio Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 10010
Zachęcam do tworzenia wątków nowych floksów oraz wstawiania waszych floksów w już utworzonych wątkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2018/12/27 14:52 #142678

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3042
Mam prośbę jeżeli ktoś gdzieś zobaczy w ofertach floks 'Narwiański Wir ' proszę o cynk lub zakup (odkupię) ...................... może ktoś będzie robił zakupy w Zielonych Progach to pliss proszę o mnie pamię tać recourse recourse
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

--=reklama=--

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 00:25 #151338

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 113
Ja bywam w Zielonych progach. Narwiański wir mam, ale jest pod ochroną więc sprzedać nie mogę. Ale kupić latem owszem. A Ty masz może coś ciekawego na wymianę albo do sprzedania?
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 00:27 #151339

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Popeye
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, Kondzio, takasobie, Semper

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 08:04 #151351

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platynowy forowicz
Dzięki Gosiu Narwianski Wir już zamówiony :owady :owady :owady dostawa wiosną Popeye piękny , czy on na żywo ma widoczny ten czerwony wylot rurki czy to tylko podkolorowane zdjecia ?

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 08:49 #151353

• takasobie
  • takasobie Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 9971
A ja w zeszłym roku nie pokazałam moich floksów? think:
W sumie jestem ciekawa, czy to jakieś odmiany, czy siewki przypadkowe. Kilka z moich floksów na pewno się zasiały, bo ich nie było, a są!

Piękny, śnieżnobiały, średniej wysokości, kwiat dość drobny - może być odmianowy, bo dostałam od koleżanki:

Różowy, musi być dość stara odmiana, bo mam od taty z działki:

I siewka dość ładna - pokazała się nagle w ogrodzie i to od razu w liczbie 3 sztuk.

Asiu! Mamy blisko do siebie, możemy się wymienić, bo jeszcze z 2 odmiany mam, ale ich nie sfociłam. Wpadnij w lipcu/sierpniu, albo ja wreszcie przyjadę do Ciebie na działeczkę.

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 09:20 #151359

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Mirdem, wszytkie zdjęcia są moje i nie są podkolorowane, On taki jest.

Mam kilkadziesiąt zagranicznych :)
I kilkadziesiąt odmian, które u nas się kupi. Ale jestem otwarta na wymianę albo kupno czegoś nowego :) Nawet i siewek :)

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 10:25 #151365

• Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1801
Miłko Ten od taty to "Bright Eyes".
Gosiu Tego floksa mogłabys wrzucić do Naszego Spisu Odmian.
Zresztą nie tylko jego.
Pozdrawiam
Jurek

Nie będę zakładał wątku
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 11:55 #151368

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platynowy forowicz
Jurek ma rację trzeba dodać Popeye do bazy teacher

W tym roku nie robię zamówienia na Litwie ............................ale moze za rok , jeżeli byłby w ofercie do rozważenia.

Koniec lutego pierwsze listki floksowe już wylazły , na Podlasiu krecigl krecigl krecigl krecigl

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 12:09 #151370

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Ja nie potrafię nic tu wrzucać. Zwłaszcza do jakiegoś spisu. Nawet nie wiem gdzie się on znajduje. Mirdem ja czekam teraz na floksy z zagranicy i jesienią z Litwy chyba coś około 30 szt :D rotfl

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 12:50 #151372

• mirdem
  • mirdem Avatar
  • Platynowy forowicz
Zamówione teraz mam tylko dwa .................................ale nie moge sie doczekać :tup :tup :tup sezonu bo w zeszłym roku przybyło 16 odmian i mam nadzieję ,że w tym roku zakwitną no i ,że będą zgdzały się odmiany .
Co zamówiłaś na Litwie ?

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 13:06 #151374

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Mam listę, ale innym razem. Moje floksy mozecie znaleźć na mojej stronie na facebooku. :) Chętnym podam linka. Ile masz już odmianowych z zagranicy? Może się czymś wymienimy? Albo może jakieś ciekawe siewki masz? Ja miałam 500 i było w nich trochę interesujących. :)

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 13:27 #151375

• markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 4453
Gosia tu masz ilustrowaną bazę wszystkich floksów, jakie forumowicze posiadają na forum. Klikasz w nazwę nad zdjęciem i przenosi Cię do wątku tego konkretnego floksa. A tam już normalnie dodajesz zdjęcia i uwagi :)
www.zielonozakreceni.pl/forum/floksy/5828-floks-wiechowaty-phlox-paniculata-ilustrowany-spis-odmian

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 14:41 #151380

• Kondzio
  • Kondzio Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 10010
GosiaM napisał:
Ja nie potrafię nic tu wrzucać. Zwłaszcza do jakiegoś spisu. Nawet nie wiem gdzie się on znajduje. Mirdem ja czekam teraz na floksy z zagranicy i jesienią z Litwy chyba coś około 30 szt :D rotfl

Gosiu wstawiaj zdjęcia floksów tam, gdzie Tobie wygodnie, a ja postaram się je przenieść do wątków merytorycznych. Mogę też dodać metryczki, jak pozwolisz:)

Floks (Phlox ) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2019/02/28 22:10 #151475

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Oki, postaram się. :)
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.173 s.