Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nerecznica mocna (Dryopteris affinis subsp. borrei) 'Polydactyla Dadds'

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis subsp. borrei) 'Polydactyla Dadds' 2022/06/09 14:01 #269407

• Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 19362
Najlepiej dzielić na przełomie sierpnia i września, ale ja bym oddzielił już teraz. Ten odrost to pewnie affinis. Posadź z boku i obserwuj ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis subsp. borrei) 'Polydactyla Dadds' 2022/06/09 20:49 #269489

• dultom
  • dultom Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8044
Zrobiłem to, ale nie za bardzo jestem zadowolony z przebiegu akcji. Były tak ze sobą zrośnięte, że oderwana część ma ledwie trzymającą się bryłkę korzeniową. Obawiam się, że korzenie, z których zasilane były te proste liście mogły jeszcze pozostać w bryle rośliny właściwej i prędzej czy później dadzą o sobie znowu znać. W dodatku mam wątpliwości, czy część odseparowana w ogóle przeżyje z tą niewielką liczbą korzeni, liście ma już bowiem duże. Mogą ich nie dać rady zasilić. Cóż, trudno. Już niczego nie cofnę. Małe doświadczenie i efekt wątpliwy. Oby przeżyła zasadnicza roślina. W sumie zafundowałem sobie trochę silnych emocji, ale cóż znaczy życie bez odrobiny ryzyka. :diabelek

Siedzą obok siebie. W tle ta oderwana.

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, basik, ewacz

--=reklama=--

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis subsp. borrei) 'Polydactyla Dadds' 2022/07/11 20:02 #272606

• basik
  • basik Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 38284
'Polydactyla Dadds' to dynamicznie rosnąca paproć. W czwartym roku uprawy zaczyna się już nieźle rozpychać na rabacie.

fot. 10.07.2022

pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2022/07/11 20:04 przez basik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, ewacz, dultom

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis subsp. borrei) 'Polydactyla Dadds' 2022/10/27 22:58 #279596

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 54801
Tomku, z Japonii dostajemy same wytrawione kłącza bez jednego korzonka. I zbierają się, powoli, ale jednak zbierają. Bądź dobrej myśli.

Basiu, wszystkie niemal nerecznice mocne tak rosną. Chyba musisz poszukać dla niej innego stanowiska.

'Polydactyla Dadds' na rabacie z innymi nerecznicami mocnymi... O tej porze roku panuje tam niemal stały cień.

fot.26.10.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/10/27 23:06 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo, basik, ewacz, dultom
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.213 s.