Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze liliowce 2018

Nasze liliowce 2018 2018/06/14 23:45 #122112

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Marto to co jeszcze kupiłaś? Może się nasze zakupy pokrywają. Ja kupiłam u nich 9 odmian i 6 będzie kwitło.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/15 00:00 #122113

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Kupiłam jeszcze Jane Trimer, Moroccan Sunrise, Mulberry Freeze, Snaggle Tooth i Whale Tails. Niestety nie kojarzę ile z z nich ma pąki, muszę to jutro zbadać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Puszek


--=reklama=--

 

Nasze liliowce 2018 2018/06/15 06:50 #122125

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Wcześniej miałam u nich kupione Moroccan Sunrise i Mulberry Freeze i się zgadzają :) clap . Pozostałe mamy inne odmiany. A mam w planie jeszcze kupno dwóch odmian, które właśnie nabyłaś tj. Snaggle Tooth i Whale Tails. "Bezczelnie" poczekam czy u Ciebie zgadzają się te odmiany gwizdac wink-3

A ja mam podejrzenia co do prawdziwości odmiany Edge of Darkness kupionej u Fenixa. To pierwszy kwiat ale jakże różny od "wzorca"



Zupełnie inny kształt oka i brak tego charakterystycznego dla tej odmiany wykończenia płatków tj. falbanki z widoczną szeroką lamówką w kolorze oka na petalach.
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 2018/06/15 07:08 przez Puszek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/15 07:16 #122127

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Edyto :witaj
Twoja malinowa "pomyłka" przypomina liliowca Charles Johnston. Zobacz czy parametry się zgadzają.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): daglezja

Nasze liliowce 2018 2018/06/15 10:51 #122137

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Hej Kobietki, ja w sprawie Sadzawki. Kupuję tam już z 3 lata, głównie polskie odmiany- do zeszłego roku to, co kupiłam, zgadzało się. W tym sezonie też kupiłam kilka odmian, w tym ową Whale Tails, ma pąki więc będzie można sprawdzić, czy się zgadza?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/15 14:45 #122153

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Kasiu na zgodność Snaggle Tooth chyba sobie poczekasz, bo pąków nie widzę ;), ale reszta powinna się pokazać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Puszek

Nasze liliowce 2018 2018/06/15 15:23 #122154

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
daglezjo :)
dzięki za informacje, będzie można porównać z kwiatem Marty ( Whale Tails)
A w Sadzawce to kupuję już od 2010 roku i to nie tylko jeden raz w roku. (Właśnie to sprawdziłam na ich stronie).
Pomyłki też się u nich zdarzają ale są pozytywnie nastawieni do klienta.
Mieli kilka ewidentnych błędów (oczywiście w liliowcach bo o innych się nie wypowiadam), na szczęście poniekąd po mojej interwencji wyprostowali. :bravo
Rzeczywiście prawie nie maja pomyłek w "polskich" odmianach szczególnie Brata Franczaka oprócz jednej czyli Marzanny.

ps. przypomnij swoje imię.......
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 2018/06/15 18:34 przez Puszek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/16 13:18 #122218

  • staweg1
  • staweg1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 520
  • Otrzymane podziękowania: 1669
No to kwitną.


Beaming Light


Kara Mia


Black Stockings


Liliowiec rdzawy


Temu szukam imienia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa, Danusia, ewacz

Nasze liliowce 2018 2018/06/16 18:10 #122224

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Staszku :)
Twój liliowiec to zdecydowanie nie Black Stocking, zobacz jak wygląda w jego imiennym wątku (u nas) i jak wygląda w AHS. Kolor Czarnych Pończoch jest jakby aksamitny i bardziej wpadający w brąz a nie w bordowy. Zdjęcie Twojego liliowca jest prawie identyczne jak zamieszczone w jakimś sklepie internetowym tylko nie mogę sobie przypomnieć w jakim :mur
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 11:42 #122261

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Puszek napisał:
daglezjo :)
dzięki za informacje, będzie można porównać z kwiatem Marty ( Whale Tails)
A w Sadzawce to kupuję już od 2010 roku i to nie tylko jeden raz w roku. (Właśnie to sprawdziłam na ich stronie).
Pomyłki też się u nich zdarzają ale są pozytywnie nastawieni do klienta.
Mieli kilka ewidentnych błędów (oczywiście w liliowcach bo o innych się nie wypowiadam), na szczęście poniekąd po mojej interwencji wyprostowali. :bravo
Rzeczywiście prawie nie maja pomyłek w "polskich" odmianach szczególnie Brata Franczaka oprócz jednej czyli Marzanny.

ps. przypomnij swoje imię.......

Też na Marzannie się u nich nacięłam. Zobaczymy jak będzie w tym roku? Bardzo jestem ciekawa.
Kwitnie coraz więcej liliowców, ale kwiaty są bardzo dziwnie wykształcone, pozrastane petale i małe- zdjęcia w załączniku. Od Świąt była 1 burza z deszczem, a poza tym sucho. Od tygodnia bardzo się chmurzy ale nie pada. Dziś też kłębią się chmury, a my mamy nadzieję na deszcz- byle nie z szaloną jakąś burzą.

Kasiu- na Twoje zapytanie- przypominam: Grażyna

Pozdrawiam.











Ostatnio zmieniany: 2018/06/17 11:43 przez daglezja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewacz

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 14:15 #122272

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Kolejne kwitnienia u mnie

Druid'S Chant



Sink Into Your Eyes



Russian Rhapsody



Priscilla's Dream



Night Whispers



Just My Size



Voodoo Dancer

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia, wojtek

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 15:29 #122277

  • staweg1
  • staweg1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 520
  • Otrzymane podziękowania: 1669
Kasiu, prawdopodobnie masz rację, ale jeszcze czekam cierpliwie, bo jest to pierwszy kwiat tegorocznej sadzonki (chyba od Bilskich), w dodatku fotografowany późnym popołudniem. Zobaczę następne kwiaty i zdecyduję czy to pomyłka.
A może wiesz jak się zwie ten na ostatnim zdjęciu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 16:57 #122285

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Grażynko daglezjo :)
dzięki za info.
A z Marzanną to jest bardzo poplątane. Większość sklepów właśnie oferuje taką niewłaściwą. Ja "poluję" na "prawdziwą" a mają ją tu nasze koleżanki....
U mnie też od świąt deszcz taki podlewający był tylko raz. Dwa razy Bozia kropidełkiem pokropiła ale nawet kurzu nie zmyło :glupek . Nawet liliowce zaczynają mi więdnąć :placz jak i hortensje..... że o innych nie wspomnę mimo codziennego lania a nawet nie podlewania :nie :mur

Marto markito :)
Na zdjęciu Just My Size ten czarny chrząszcz to może być rodzaj opuchlaka recourse . Chyba lepiej go zniszczyć.....

Staszku :)
wybacz ale mam rację a nie tylko prawdopodobnie. Nawet pierwszy kwiat nie różni się tak zasadniczo od "wzorca". Zobacz na stronie Bilskich jest już prawidłowe zdjęcie a jeszcze wczoraj jak sprawdzałam to zdjęcia tego liliowca nie było.... I chyba właśnie u nich było to nieprawidłowe zdjęcie.
A u nich szereg zdjęć jest "przerysowanych, przekolorowanych" i całkiem niewłaściwych jak np. Krasnaja Zwiedzda. I to jest ciekawostka bo twórcami tego liliowca są właśnie Bilscy zdziwko
A ze złych zdecydowanie zdjęć to jeszcze między innymi Double River Wye - inna odmiana, Black Eyed Suzan - inna odmiana, Double Dream - podobny na zdjęciu do Siloam Olin Frazier, Eenie Allegro - bardzo charakterystyczny a Bilscy uparcie sprzedają prawdopodobnie odmianę Eenie, White Edge Madonna - zupełnie inna kolorystyka, Irish Ice - całkiem inny kolor, Three Tiers - też kolor niewłaściwy, przerysowany, Burgundy - nie wiadomo co to za liliowiec bo nigdzie nie jest zarejestrowany (w Europie i w Ameryce), Frances Joiner, Starling, Eye on America, Forty Second Street, - zupełnie inne i kolor i kształt, Double Challange - inna kolorystyka i błędy w nazwie...
To niechcący zrobiłam przegląd zdjęć ze strony Bilskich ale tylko tych liliowców, które znam i mam. W lipcu zeszłego roku napisałam do nich aby poprawili swoje ewidentne pomyłki w nazwach i w zdjęciach. Za nazwy podziękowali (ale przy nowych liliowcach już tego nie weryfikują) i poprawili. A zdjęcia, no cóż, powiedzieli (bo rozmowa była przez telefon), że nie zmienią bo to jest chwyt marketingowy. Reklamacji się nie boją, bo liliowce jak zakwitną w rzeczywistości są ładniejsze niż na ich zdjęciach więc kto będzie się krzywił......

ps. niestety Twojego liliowca nn nie znam
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 2018/06/17 17:01 przez Puszek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): staweg1

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 17:45 #122288

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Puszek napisał:
Grażynko daglezjo :)


też szukam właściwej Marzanny.:-)

Marto markito :)
Na zdjęciu Just My Size ten czarny chrząszcz to może być rodzaj opuchlaka recourse . Chyba lepiej go zniszczyć.....

I jeszcze w kwestii chrząszcza Marty -markity, to Łanocha pobrzęcz (Oxythyrea funesta)- chrząszcz zaliczany do rodziny kruszczycowate, choć po nowemu już do poświętnikowatych.Jeszcze niedawno bardzo nieliczny i uważany za prawie wymarły. W ostatnich latach coraz liczniej spotykany- też go mam i nie lubię zbytnio, bo jeśli nie liczymy na pyłek i efekty zapylania, to nie jest szkodliwy, Dla miłośników zapylania roślin- wróg- konsumuje pyłek i nektar. :angry:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Puszek

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 18:02 #122290

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Miałam właśnie Kasi odpisać, że to łanocha ;). Nie przepadam za nim, bo razem z kruszczycą i ogrodnicą niszczy mi róże, ale przecież nie jestem w stanie wyzbierać wszystkiego krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Puszek

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 22:40 #122329

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Grażynko daglezjo :)
jeszcze raz bo pamięć mam coraz krótszą :bezsil
Te zniekształcone kwiaty, źle wybarwione to może być efekt żerowania larw opuchlaków lub też takich innych stworzeń (nazwy nie znam) wielkości 1 lub 1,5 milimetra czarnych, szczupłych, szybko biegających. Są widoczne jak malusieńkie czarne podłużne punkciki po rozerwaniu (nie rozkrojeniu) pąka liliowca. Malutkich larw opuchlakowych nie ma. A pąk wygląda tak jakby był naruszony przez opuchlaka. U siebie, mimo już dwukrotnych oprysków zbieram takie zniekształcone pąki. I oczywiście lecą do kubełka z wodą z dużą domieszką środka owadobójczego.
Z resztą to chyba bardzo robaczywy rok. Lilie dwukrotnie pryskane i może kilka będzie kwitło a nie kilkadziesiąt........ Codziennie zbieram mnóstwo ślimaków różnego autoramentu. Nie dają rady nawet preparaty antyślimakowe.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/17 23:27 #122334

  • staweg1
  • staweg1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 520
  • Otrzymane podziękowania: 1669
Kasiu, bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. W branży ogrodniczej, zbyt często - niestety - zdarzają się "chwyty marketingowe". Dobrze jeśli ktoś, tak jak Ty, ma rozeznanie w konkretnej grupie roślin, inni muszą żyć w nieświadomości i przekonaniu, że mają daną odmianę, albo zastanawiać się co też im przysłano "w zamian".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze liliowce 2018 2018/06/18 15:00 #122368

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Dzisiejszy debiut z Sadzawki, Moroccan Sunrise, wygląda, że nie ma pomyłki :P



i Bela Lugosi

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, daglezja, Danusia

Nasze liliowce 2018 2018/06/18 16:13 #122371

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3675
  • Otrzymane podziękowania: 11689
U mnie w tym roku debiutuje właśnie
Key Lime Special



Ruby Stella



Eyelite



Ale mnie, kolejny raz zachwyca Józef Sułkowski - doskonały! Wiem, ze teraz są modne zęby i falbanki, on tego nie ma, ale ma jakąś szlachetność w sobie wink-3







nie potrafię oddać jego urody na zdjęciu :(

Mam trochę liliowców nazwanych nazwiskami znanych i cenionych ludzi, sama więc swoją własną siewkę nazwałam
Taaadaam - przedstawiam WbartoSzewski





pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): markita, daglezja, Puszek, Danusia, ewacz

Nasze liliowce 2018 2018/06/18 21:51 #122415

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
staweg1 napisał:
No to kwitną.


Beaming Light


A ja wrócę do tego posta, bo mam zastrzeżenia do zdjęcia tej odmiany. Ta właściwa tak nie wygląda. Na zdjęciu jest raczej 'Słowik' Franczaka lub 'Cartwheels'.

Mój Beaming Light .

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewacz
Moderatorzy: Puszek
Czas generowania strony: 0.182 s.