Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/14 21:33 #104617

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Krzysiu magnolie chwilowo muszą sobie radzić na wygwizdowie u mnie. Jak porośnie żywopłot będą miały trochę osłony.
Tulipany Tete a Tete kupiłam w Lilypolu jesienią przed dwoma laty. Chciałam dokupić w ub. roku, niestety nie mieli w ofercie. Może w tym roku będzą mieli think: Trochę mnie niepokoi fakt, że prawie wszystkie botaniczne mają już szczypiorki, a tych jeszcze nie widać. Boję się, czy nie padły łupem nornic, bo zauważyłam w ziemi spore dziurki

Kilka tulipanów zaschło, kiedy je ruszyłam - nie miały cebulki :placz
Jeśli to robota nornic, to w tym sezonie zaproszę do ogrodu wszystkie bezpańskie koty i wydam krwawą wojnę nornicom !!!!!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, edulkot, chester633, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/14 21:49 #104621

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
zanetatacz napisał:
i jeszcze pieli w ogrodzie?......matko ,gdzie Ty go znalazłaś,mój najchętniej ogląda ogród z balkonu... 2smiech

Żanetko na wagarach w klasie maturalnej 2smiech

Danusiu właśnie z tego powodu wolałabym, aby plewienie zostawił w spokoju !!!! Ale nie, rano wcześnie wstaje, idzie na rower, robi ok,40 -50 km, wraca i idzie na polowanie na chwasty. Dosłownie na polowanie, bo nie przepuści najmniejszej siewce..
Później zadowolony z siebie przychodzi na :kawa Fakt, u mnie gwiazdnicy zatrzęsienie, ale jak trochę podrośnie to się lepiej wyrywa niż takie pitki, które myli często z siewkami kwiatowymi :angry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/14 21:51 #104622

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Vero ale mnie rozśmieszyłaś, tą wojną z nornicami 2smiech z nimi nie tak łatwo zwyciężyć. :tup

Za czerwone Walentynkowe kwiatki :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/14 21:56 #104624

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Majeczko, jeśli się okaże, że pożarły mi te cebulki - będę bezlitosna do tych małych, podłych futrzaków :patel
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 10:56 #104662

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3678
  • Otrzymane podziękowania: 11706
Ja nie mam dobrych doświadczeń z sadzenia tulipanów, zwykle nornice wygrywają :( To przykre - widzisz już pąk kwiatowy, czekasz aż się rozwinie i... bach, leży bez cebuli zwiędły :placz
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 16:58 #104705

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Marysiu tylko skąd te szelmy wiedzą że akurat te trudno zdobyć???
Mam przecież sporo botanicznych, łatwiej dostępnych - miały by żarełka w bród :mur
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 17:21 #104710

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
no to mnie zasmuciłaś -takie rarytasy sobie małpy upatrzyły :mur ,myśl poważnie o kotce pleć żeńska -bardziej łowna ,mi tylko jednej zimy wyżarły wszystkie tulipany ,ale od lat mam spokój za to w domu średnio 4 koty częste podarunki przed drzwiami......
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 17:39 #104712

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
U mnie dwa bezpańskie się zadomowiły + dochodzące.
Ale małpy zielone polowanie na ptaszki i rybki w oczku sobie urządzają :kot :kot
Chociaż jeden raz widziałam truchełko koło altany...........................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 17:59 #104716

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Verciu, bo może u Ciebie łatwiej o rybkę i ptaszka? Spomiędzy kamyczków trudno myszkom wyskrobać się na zewnątrz, a i kotom gorzej się rozgrzebuje kamyki niż ziemię przy dziurce mysiej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 18:35 #104724

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Z całą pewnością Ewuniu, rybki same podpływają na mieliznę - ptaki też nisko gniazdują w krzewach.
Żaden wysiłek ze strony kota by się posilić. No i ponoć przekarmiam koty i pewnie dlatego leniwe :kot

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, chester633, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 19:52 #104743

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
no co Ty -Verciu -moje polują na kolacje dla mnie ...a same po puszeczkę do domu...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 20:01 #104748

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
zanetatacz napisał:
no co Ty -Verciu -moje polują na kolacje dla mnie ...a same po puszeczkę do domu...

:kot - - - - -2smiech
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 21:01 #104761

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Tak, Żanecia ma rację. Kot, który jest wciąż głodny, to kot chory. Poluje, aby się wyżywić. Gryzonie są nosicielami tasiemca, kot zjada myszy i zaraża się tasiemcem. To już prosta droga do niedożywienia, osłabienia, apatii i śmierci kota. Tylko zdrowy, dobrze odżywiony kot będzie polował skutecznie, bo to jego instynkt. Wcale nie z głodu, z natury. A potem znoszą mi do spiżarki mniejsze i większe truchełka, a Tola dwa razy nawet przyniosła szczura. Ledwo się z nimi w kocich drzwiczkach zmieściła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/15 21:21 #104763

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Verciu, ja też tak mam, że czytam i słów na napisanie brak w głowie. Ale to pewnie z braku słońca i braku ogrodu i braku wiosny i, no sama wiesz :owady
U mnie tulipany też nie wszystkie wychodzą, ale koty rzeczywiście dają sobie radę i mam pod domem rządkiem poukładane futerka. Nie wytępią wszystkich, ale przetrzebią populację.
Magnolie cudnej urody, wszystkie piękne. Mam jedną, ale jest fenomenalna.
A pierwiosnki cudnej urody. Walentynek się spisał :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/16 21:16 #104836

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1040
  • Otrzymane podziękowania: 1930
VERA napisał:

!!!

Witam.

Duże te dziury , ze zdjęcia ciężko odczytać?
U mnie podobne dziury , wielkości 1-2cm zostawiają chrząszcze Oleica fioletowa think:
Pozdrawiam Fabiola.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/16 21:50 #104839

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Też mi się ta dziurka za malutka na mysią wydaje. think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/17 00:39 #104855

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Te tulipany są niesamowite
Szkoda, żeby je gryzonie zjadły
Trzymam kciuki, za to
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/17 19:25 #104919

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Kochane Dziewczyny - macie rację !!!!! Moje podejrzenia odnośnie nornic okazały się błędne :glupek Porównałam w necie norki gryzoni z tymi u mnie ze zdjęcia. I wychodzi na to, że to ta paskuda oleica fioletowa u mnie grasowała. Tylko skąd się to wzięło think:
W każdym razie, jest nadzieja, że tulipanki może się pojawią ( chociaż część z nich ) Dzisiaj zaglądałam - jeszcze nic nie widać, wprawdzie łapki świerzbiały by pogrzebać za nimi w ziemi, ale rozsądek zwyciężył :nie_wolno - poczekam spokojnie.

Trochę spokojnych kolorków w oczekiwaniu na wiosnę..............................................










Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, edulkot, Olusia, zanetatacz, basik

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/17 20:09 #104932

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Vera , na Gardenię się nie wybierasz ?
Będzie Pola , Franusiowa , ja ....brakuje czwartego do brydża ....Ja i Pola pojedziemy pociągiem do którego i Ty możesz dosiąść .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Franusiowa

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/02/17 20:37 #104936

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Sprawdzałam właśnie ten pociąg, w Lesznie mam o 8_54 2smiech
Jak nic nie wypadnie to będę clap
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.184 s.