Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 2016/07/21 10:32 #14541

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Witam Was serdecznie i zapraszam pod sosny welcome

Nie będę teraz opowiadać historii ogrodu; może w długie, jesienne wieczory wrócę do wspomnień sprzed ponad 30 lat, bo wtedy zaczęłam przygodę w sosnowym lesie.

W zeszłym sezonie eksperymentowałam z roślinkami. Efekty różne, krótko mówiąc nie wszystko się udało, ale jestem zadowolona, bo to, co zostało, nie powinno sprawiać kłopotów. Szczegóły kiedy indziej, bo jak wszystko opisałam i przeczytałam, to aż dziwne, że w ogóle coś tu jeszcze rośnie: normalnie opis ogrodowej klęski. A to nie jest zgodne z prawdą: ogród wygląda pięknie, bujnie i zielono. Kilka miejsc wymaga jeszcze poważniejszych akcji, ale to dopiero we wrześniu.

Ostatnie wichury szczęśliwie przeszły ulgowo, spadła częściowo duża trzmielina rosnąca na sośnie przed tarasem. Próbowałam podwiązać, ale nie udało się, dlatego została podcięta dość mocno. Jest dużo mniejsza, ale wygląda dobrze, pokroju nie straciła, a to najważniejsze. Jeszcze niestety musiałam rozstać się z moim 'bluszczowym drzewem'; był to pień po jałowcu 'Skyrocket' obsadzony bluszczem. Świadomie zrobiłam taką w sumie idiotyczną rzecz, wiedziałam, że przyjdzie chwila, kiedy podpora po prostu się złamie, ale bardzo mi żal wielkiego, pięknie rozrośniętego bluszczydła. Takie pomysły są bez sensu; mogłam dać jakąś podporę, mocną i na zawsze, a teraz przy obcinaniu bluszczu przeklęłam swój brak wyobrażni, i smutno było. Mam jeszcze jedną taką kompozycję, tym razem z hortensją pnącą na ułamanym cyprysiku, ale teraz już wiatr załatwił ewentualne żale: w letniej burzy hortensja straciła połowę gabarytów.

Ogólnie jest spokojnie i 'po mojemu'. Trochę kolorowych kropek w morzu zieleni, satysfakcjonuje mnie w zupełności. Czekam na pełne kwitnienie floksów i rudbekii, pokazała pierwsze kwiaty moja ukochana lobelia 'Fan Blue'. Kilka kępek przeżyło i mam nadzieję, że się rozrosną.

I ulubiony chłodny, zielony cień







Pięknego dnia flower
Ostatnio zmieniany: 2016/07/21 13:36 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, Amarant, piku, Krzysia, affa, VERA, Gosia1704, Monika-Sz

Wśród starych sosen 2016/07/21 11:59 #14562

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Haniu witaj kochana :przytulam , jak ja się cieszę vishenka
Szkoda tylko, że fotek nie widzę think:
Aha, pozwoliłam sobie przenieść temat do działu "ogrody zielono zakręconych" :buziak
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Wśród starych sosen 2016/07/21 12:17 #14568

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Martusia :przytulam Nie mogę wysłać fotek, wyrzuca mnie i wyrzuca. Chyba mój net totalnie zgłupiał. Cudnie, że przeniosłaś wątek, nie wiem dlaczego wpakowałam go w start.... No, cóż, chyba słońce zaczyna mi dogrzewać.
Spróbuje teraz wstawić zdjęcia, może się uda.
Na powitanie
Ostatnio zmieniany: 2016/07/21 12:18 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Krzysia, VERA

Wśród starych sosen 2016/07/21 12:49 #14569

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Udało się clap , teraz już naprawdę jesteś :przytulam
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 12:51 #14570

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Nawet nie wiesz Haniu jak się cieszę, że wreszcie jest jeden z moich ulubionych ogrodów hu_rra . Niby mam sosen pod dostatkiem nad głową ale tęskniłam za widikami ogrodu pod sosnami.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 12:54 #14571

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Cudownie, cudownie!!!

Cieszę się, że się zmobilizowałaś wreszcie :przytulam

Przykro czytać o przymusowych cięciach. Bluszcz stracony zupełnie, czy coś niedużego zostało i z nową podporą może zacząc wędrować od nowa?

Ściskam Cię serdecznie i psią wesołą gromadkę :przytulam
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 13:18 #14580

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1356
  • Otrzymane podziękowania: 4265
Ja również się cieszę, że mogę znowu oglądać Twój, Haniu, ogród i sledzić Twoje poczynania.
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 13:18 #14581

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Moniśka, :przytulam chyba ruszyłam do boju słabo uzbrojona - net do bani :mlotek :mlotek . Spróbuję siódmy raz wysłać zdjęcia, oczywiście po jednym, wyobrażasz sobie? :mur . Bluszcz przepadł zupełnie. Zrobiłam sadzonki, pójdą pod mur przy wjeżdzie.
Kłopoty z siecią, to ani chybi kara za póżny start na ZZ :oops:

Romuś, witaj pod sosnami, ich nigdy nie jest za dużo :przytulam Ja do Ciebie zaglądam zawsze, ale z pisaniem kiepsko jakoś mi idzie.

Martuśka, jestem i bardzo mnie to cieszy hu_rra . Próbuję wstawić avatarka, ale też nie wychodzi. Może póżniej będzie lepiej :buziak







Kalmio, pisałyśmy jednocześnie; zawsze zapraszam. Bardzo jestem ciekawa, jaki jest Twój ogród, może założysz wątek....albo chociaż pokaż w 'ogrodach gości' :)
Ostatnio zmieniany: 2016/07/21 13:40 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, Amarant, aguniada, piku, markita, Krzysia, affa, VERA, Gosia1704

Wśród starych sosen 2016/07/21 14:02 #14587

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Cześć Haneczko!
Wróciłam nabuzowana z trudnego spotkania, a tu taka miła niespodzianka - można się orzezwic pod sosnami :kocham
Cięcia, zmiany, wymiany - cóż, wpisane w ogrodniczy los... to piękne jest :)
Pozdrawiam i wracam do czytania...
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 14:04 #14588

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1356
  • Otrzymane podziękowania: 4265
Dziękuje, Haniu. Ja już od dawna noszę się z zamiarem założenia wątku więc tak sobie myślę, że po urlopie wreszcie to zrobię :)
Pewnie ciekawiej by było to robić na bieżąco, ale coś mi to nie wychodzi, niestety ...
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wśród starych sosen 2016/07/21 14:15 #14589

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Cześć Hania, i ja się witam z przyjemnością, pozdrawiam i czekam na fotki w ilości hurtowej :buziak
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 15:41 #14592

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9991
  • Otrzymane podziękowania: 22863
Haneczko jakże się cieszę hu_rra hu_rra hu_rra :buziak
Cieniste zakątki dla ochłody to idealna alternatywa dla upalnego dnia clap ale postanowiłam nie narzekać na ciepełko bo nie wiadomo na jak długo zawitało :slonko
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 16:20 #14597

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5563
Szanowna Pani nadaje ? Strasznie się cieszę hu_rra hu_rra hu_rra
Ja też się zbieram ,może niebawem też uchylę furteczkę .Wszystkich namawiam ,a sama czdziura
Nie mniej jednak witam się z Tobą jak najcieplej szampan clap :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wśród starych sosen 2016/07/21 18:24 #14617

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1433
Hania, juhu!!!! hu_rra hu_rra :buziak
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 18:50 #14624

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Jak to miło, że mnie odwiedzacie :heart I sami dobrzy znajomi, zatem otwieramy szampan i za nasze piękne dni, sny i ogrody :zdrowko :zdrowko

Ewcia, ano nadaję, a Ty??????? Startuj, ja Cię proszę, wyłaż z tej dziury dawaj zdjęcia :fotka

Majko, znowu zapowiadają upał; nie będę narzekać, bo się tylko zdołuję, ale perspektywa podlewania mnie średnio cieszy. Mam wielkie zaległości na forum, nadrobię, bo jestem bardzo ciekawa, co u Ciebie i w innych znajomych i miłych duszy miejscach.

Iwonko, pomijając fakt, że nie mam dużo do pokazania - zielono w kropki i tyle :diabelek - nie mogę wysyłać zdjęć :placz :placz Nic prawie nie przechodzi; podejrzewam, że to wina mojego beznadziejnego netu. Tak bywało, potem niby lepiej, do następnego razu. Będę próbować.
Ostatnio zaglądałam do Ciebie. Oczywiście najbardziej zdumiewa mnie psisko, taki malutki kłębuszek polewkamax

Kalmio, /nie znam Twojego imienia, jeżeli podałaś, a ja zapomniałam, to bardzo przepraszam :oops: / może jednak nie czekaj na /po urlopie/, bo nie będzie wtedy czasu. Zacznij od razu, z marszu, tak jest chyba najlepiej. Wszystkie historie opowiesz albo, jak będziesz miała nastrój, albo, jak Cię odpowiednio umęczymy pytaniami, a teraz leć na bieżąco, szkoda sezonu. Trzymam kciuki za szybką decyzję, oczywiście na tak flower

Spróbuję wstawić jakieś zdjęcia .....
Mieszanec tygrysi Flore Pleno

OT Nymph


Piszę po kawałeczku, bo inaczej nic nie działa :(

Agusia, jak miło, że wpadłaś; cieszę się, że zadziałałam antystresowo. Czeka mnie sporo pracy, ale mam nadzieję, że sobie poradzę, żeby tylko zdrowie pozwoliło. Odpoczywaj po trudnym dniu, a jutro piątunio!

Marta, dziękuję za taką miłą reakcję; mam nadzieję, że pogoda u Ciebie już bardziej wakacyjna i ogrodowa, pozdrawiam i zapraszam :)

Azjatka Pieton
Ostatnio zmieniany: 2016/07/21 20:45 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, affa, Gosia1704, Nowinka

Wśród starych sosen 2016/07/21 20:27 #14643

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1433
oj pogoda jak najbardziej wakacyjna hu_rra słonko, upał czyli to co kocham :slonko :heart
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 20:47 #14649

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Nie będę Ci żałować pięknej pogody :slonko , ale wolę bardziej umiarkowane okoliczności przyrody. Niech ten wakacyjny raj zostanie u Ciebie 2smiech
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 21:16 #14663

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833
Haneczko, jak się cieszę hu_rra widzę, ze i Ty się zmobilizowałaś.
Dziś zrobiłam fotki moich pączkujących rodków - aż miło popatrzeć, nareszcie będzie porządne kwitnienie (tfuuu przez lewe ramię żeby nie zapeszyć)
Ciepło i u nas się zrobiło, ale na razie umiarkowanie i to cieszy bo pracy w ogrodzie masa a ja na upałach to jedynie leżaczek ;)
Pozdrawiam
Dorota
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 21:18 #14664

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2757
  • Otrzymane podziękowania: 7273
Haniu :buziak tyle musieliśmy czekać na uchylenie furtki do ogrodu pod sosnami teacher , ale otwarcie piękne, liliowe clap .

Żal każdej utracone rośliny, a zwłaszcza dużych pnączy, dobrze, że hortensja i trzmielina się ostały, bluszcze odrosną flower .
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/07/21 21:43 #14674

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Krzysiu, bardzo mi żal tego bluszczydła, ale to moja wina, teraz nawet wstyd płakać :oops:
A Ty zaprosisz do siebie? Nie ukrywam, że smutno bez wizyt w Twoim, bardzo mi bliskim ogrodzie. Ciekawa jestem, co się teraz tam dzieje. Może, jak kiedyś /pamiętasz?/, pokażesz coś u mnie.

Dorotko, czyli trzymamy kciuki i czekamy na spódnicę hu_rra . U mnie nie jest tak wesoło, ale robię, co mogę, przede wszystkim podlewam. Zapowiadane upały martwią mnie, do niczego się wtedy nie nadaję, a konewki czekają, i rośliny też. Czasem myślę, jakie mieliśmy szczęście z pogodą na zjeżdzie.

Lobelia okazała Fan Blue
Ostatnio zmieniany: 2016/07/21 21:45 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, affa, VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.186 s.