Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/06 14:27 #314267

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2374
  • Otrzymane podziękowania: 7692
Witaj Polu długo mnie tu nie było ,widzę że prace wiosenne w pełni, podziwiam piękne ciemierniki , cudne odmiany no i przylaszczki .
Życzę zdrowia, dbaj o siebie :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/10 22:18 #314633

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8500
Poll, nie ma zanudzania zdjęciami roslin.
Dla ogrodnika to jak woda do życia.
Także nie marudź i pokazuj.
Musze rozejrzeć się za takimi nożyczkami. Co prawda nie mam aż tylu ciemierników, ale zawsze do czegoś innego tez mogą sie przydać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/13 22:49 #314889

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26137
  • Otrzymane podziękowania: 68992
Tomku, mam nadzieję, ze nie wszyscy wasi imiennicy, to tacy krętacze, jak nasz kolega Mr. :silly: Oby wiosna była piękna, bo przedwiośnie- choć ciepłe- było zapłakane. Zbyt dużo wody spadło z nieba.... A w lipcu by się przydało. :nie_wiem

Ewciu, a bezrybiu i rak ryba :lol: , więc póki ogród nie ruszył pełną parą, będą ciemierniki. rotfl

Żanetko, masz w 100% rację, gdyby nie ciemierniki, dość ponuro wyglądałyby nasze ogrody w lutym i na początku marca. Każda zakupiona roślina, każda siewka daje wielką radość w przyszłych latach. :przytulam

Edytko, te nożyce/ sekatorek, to taki... mało raczej profesjonalny. Znam takich na naszym forum, którzy mają japońskie sprzęcicha za grubą kasę. :woohoo: Ja- przyznaję się bez bicia- ciągle gubię wszelakie narzędzia ogrodnicze i troszkę szkoda mi pieniędzy a większe wypasy. Cena, to nieco ponad 50 zł, więc idzie przeżyć, gdy przeleży sezon pod jakąś hostą. rotfl

Miłeczko, ta ksywka powstała, gdy kolega stwierdził, że całkiem zdziczałam w tym swoim ogrodzie- jak wchodzę wiosną, to wyłaniam się zimą. wink-3 Coś w tym jest, bo podczas najgorszych upałów i susz uskutecznialiśmy z Marcinem nawet tańce i zaśpiewy o deszcz. wink-3

Aniu, ten ciemny kwiat, to zniekształcony nieco przymrozkiem kwiat ciemiernika Quintessa Midnight. Teraz rozwijają się już prawidłowe kwiaty- bardzo ciemne, tylko pod światło przebija troszkę koloru bordowego. Szwajcarkę od Ciebie znalazłam, faktycznie sporo mi uciachalaś. :przytulam Bardzo szybko weszła w okres kwitnienia, ale tylko 2 pączki maja nieco różowych przebarwień. Chciałam zrobić zdjęcia, ale nim doszłam, znów zrobiło się ciemno :angry: i niuanse kolorów nie wyszły. :angry: Grunt, że jest, że wiem, gdzie posadziłam i że obficie kwitnie, a dziś dosadziłam blisko niej moją łososiowa Selmę- oby się pokrzyżowały! :tup

Danusiu, mam 'materiał' na NK, ale mój entuzjazm jakoś opadł i chyba nie podejmę się następnej rejestracji. W razie czego jednak wpisuję do spisu kolejne rośliny, podwójnie labelkuję, bo kto wie, co mi jeszcze do głowy strzeli? rotfl

Geniusiu, dbam o siebie, choć od czasu, kiedy zaczęłam ogrodować po zimie, nagle skurczył mi się czas. :lol: Pozdrawiam zwrotnie. :przytulam

Margotku, nożyczki polecam, jak najbardziej. Kupiłam jeszcze 2 inne rodzaje, ale nie są już tak dobre, jak te, które pokazałam. Czas ciemierników powoli się kończy, może nie w tym sensie, ze kończą kwitnienie, ale już hosty i paproty ruszają, więc będzie coś innego do focienia i pokazywania :tup

---
Cóż tu pisać... Pogoda nas nie rozpieszcza... Po przymrozkach nadeszły deszcze na przemian z ciepłymi, ale bardzo ciemnymi dniami. Rośliny stoją w pąkach i nie chcą się rozwijać. Jak tylko można coś zrobić w ogrodzie, to powoli sprzątam, ale też dzielę ciemierniki i rozsadzam siewki. Ostatnio kupiłam namiot o wymiarach 4 x 2,5 m, który chcę pokryć siatką cieniującą i tam zebrać najciekawsze siewki.
Nie byłoby fajnie, gdyby w tym natłoku obowiązków Jarek popadł w nudę i zwątpienie, więc i jemu zapewniłam trochę ruchu na świeżym powietrzu. rotfl Już jesienią opróżniliśmy jedną, najbardziej słoneczną ćwiartkę na Wschodniej Rubieży, bo wymyśliłam, że zrobię tam drugą część paprocianego skalniaka. Pomysł miał być zrealizowany późną zimą, ale ciągłe deszcze i brak gruzu nie pozwoliły na te prace. Teraz ziemia została wybrana na głębokość ok 15 cm a powstałe w te sposób zagłębienia zostały wypełnione gruzem na wysokość ok. 40 cm nad poziom gruntu.









Gruz został zasypany wstępnie ziemią. Potem będę układać kamienie, a przestrzenie między nimi wypełnię ziemią wymieszaną z przekompostowana korą.
Dziś czyściłam też rabaty za barbakanem, jak nazwał mój murek Tomasz, czy też wg Jurka, Pollbakanem. :lol: Spadają tam w dużej ilości liście kasztana jadalnego i dębu, o żołędziach nie wspomnę :dry: Zgromadzone tam hosty- gatunki już ruszyły, dlatego musiałam pracować rękoma, bez użycia grabi. Paprocie ładnie przezimowały pod tą kołderką, więc starannie, listek za listkiem, zostały oczyszczone.





Podzieliłam też kilka ciemierników, które miałam w jednym egzemplarzu, a które nie są już dostępne na rynku. Póki co, wyglądają dobrze...
Odchudzony Golden Sunrise z serii Winter Jewels



:owady :owady :owady
Ostatnio zmieniany: 2024/03/13 23:41 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, VERA, Pani Bestia, chester633, Semper ten użytkownik otrzymał 12 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/14 09:27 #314905

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 162
  • Otrzymane podziękowania: 665
Podziwiam nieustannie! Masę pracy, a efekty już sobie wyobrażam. Coś z moim zapałem w tym roku się stało, uleciał jakby... Muszę poczekać może cudownie wróci? Oby! Ciemierniki wiadomo moja pierwsza wiosenna miłość, oglądam u Ciebie i podziwiam :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/14 09:46 #314906

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Od samego czytania poczułam zmęczenie rotfl .
Pogoda faktycznie nieciekawa. Po kilku dniach przyjemnej wiosny znowu zimno i buro. Przyznam jednak, że ja jakoś mało energii w sobie ostatnio znajduję, więc przynajmniej mam wymówkę, dlaczego się opieprzam rotfl .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/14 20:58 #314937

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56330
Kilka dni temu miałam przyjemność gościć w ogrodzie Poli clap O tej porze roku królują w nim, a jakże ciemierniki :kocham
Zapowiadało się słoneczne popołudnie, jednak przyszły chmury i zrobiło się przenikliwie zimno :( Ponoć nie ma złej pogody, a tylko złe ubrania, więc chyba wstyd się przyznać, że trochę zmarzłyśmy :unsure: Nic to rozgrzała nas gorąca herbatka z czarnej porzeczki :mniam

Zapraszam na spacer :spacerek





















cdn :owady
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, piku, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, chester633 ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/14 21:04 #314939

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Poluś pięknie :kocham :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/14 21:08 #314941

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56330




Troszkę ciemiernikowych portrecików :fotka













... żeby nie było tylko ciemiernikowo :P












Polu kochana dziękujemy za podarunki recourse i gościnę vishenka

... i czekamy na rewizytę :tup :tup :tup
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2024/03/14 21:17 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, edyta, th, Kalmia, piku, VERA, Pani Bestia, chester633, Semper ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/14 21:47 #314952

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9860
  • Otrzymane podziękowania: 21433
Basiu -dziękuję ...Polluś -cudowny ogród stworzyłaś :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Kalmia, VERA

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/03/23 22:57 #315762

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8500
Bardzo podoba mi się ciemiernik biały z ciemnym obrzeżem.
Podziwiam Cię, z a tto ile pracy wkładasz w ogród
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/04 18:22 #316561

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2762
  • Otrzymane podziękowania: 9153
Ślicznie tam masz Polu! clap hu_rra :hejka , przyszła paczka. Dzięki wielkie o Pani! recourse flower vishenka vishenka :przytulam :przytulam
Zobaczcie i ja trochę będę miała z tego dobra. Nic się nie zmarnowało, 2, słownie dwa, listki się złamały.



wszystko zostało wysadzone na razie do doniczek, żeby na szybko ogarnąć sytuację, czasem po jednym, czasem po kilka. Poszły do 40 doniczek i powoli na spokojnie będę je rozparcelowywać po ogrodzie.

Ostatnio zmieniany: 2024/04/04 20:09 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, Kalmia, piku, VERA, chester633, zanetatacz, rhodoman, Shalina, ewakatarzyna

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/05 10:57 #316639

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2762
  • Otrzymane podziękowania: 9153
Poranny raport z prac filii, siewki przepikowane, sztuk 80 na razie, doniczek 50 do wypakowania, pojedynczych i zbiorczych. :grabie wink-3





Anemone ranunculoides Semiplena i H x hybr. Anemone Yellow jeszcze w doniczkach, ten pierwszy trochę ucierpiał w podroży. Doniczki są przy beczce z wodą, także są bezpieczne :podlewam



clap clap :kocham :buziak
Ostatnio zmieniany: 2024/04/05 11:24 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, VERA, rhodoman, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/20 22:54 #318585

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26137
  • Otrzymane podziękowania: 68992
Marzenko, z tego, co widzę tu i tam, to zapał chyba wrócił ze zdwojoną siłą?
Edytko, choć przez chwilę byłą ładna pogoda i widziałam Twój ogród tak wylizany, że mój nigdy nie będzie. Do tego chill na hamaczku? :lol:
Basiku, dziękuję za porcję fotek i zapraszam ponownie, gdy pogoda się trochę poprawi. :slonko
Danusiu, dziękuję, ale pięknie nie jest, nawet do tej pory :lol:
Żanetko,zapraszam w odwiedziny, wtedy zobaczysz, że to tylko magia obiektywu. :silly:
Margotku, faktycznie, pracy mam pełne ręce. Przy takim areale i tylu roślinach, praktycznie nigdy się nie kończy. :nie_wiem
Kasiu, cieszę się, ze poradziłaś sobie z taką ilością siwek ciemiernikowych. Z serca darowane, więc niech Ci dobrze rosną. :przytulam

---

Długo nie pisałam. Praca w ogrodzie zajmowała mi wiele czasu, a do tego na bieżąco chciałam uzupełniać wątki merytoryczne zdjęciami tych roślin, które wystartowały. A start nastąpił niemal miesiąc wcześniej, niż w innych latach. Do tego, temperatury skoczyły powyżej 25C, co spowodowało, że wyskoczyło to, co powinno wyskoczyć w maju, a ja zwolniłam z pracą, bo źle się czuję w pełnym słońcu i wysokich temperaturach.
Tak więc, nadal jestem w lesie z pozimowymi porządkami-praktycznie cały dół, tzw Zielonka, stoją jeszcze nie posprzątane. Wchodząc tam grzęzłam w błocie, więc postanowiłam poczekać, aż teren obeschnie. Gdy podsechł i zaczęłam sprzątać, nadeszły nocne przymrozki, więc odłożyłam te prace.
Nawarstwiły się też dostawy roślin, które zamawiałam zimą. Wysadzenie ich było moim priorytetem, bo słynę z tego, że mordują wszystko, co rośnie w donicach. :oops:

No i ten tydzień....Po upałach nadeszły nocne przymrozki, póki co, niezbyt wielkie, choć zostawiły ślady na roślinach. Nadchodząca właśnie noc i dwie następne mają być najgorsze. Nie chcę sobie tego nawet wyobrażać. Odsuwam od siebie złe myśli, bo tylko to mi zostało. :dry:

Tymczasem...Kwitną derenie, azalie i różaneczniki, jak gdyby to był maj, a nie połowa kwietnia:











Hosty już niemal w pełni rozwinięte, a paprocie wyciągnęły się do góry na docelową wysokość













Kwitną nawet kukliki :blink:



Bardzo szybko, przez upały przekwitły sangwinarie i dżefersonie... Chyba niedługo zacznę je dzielić wink-3 zamiast w sierpniu...



Nie mam pojęcia, jaki to będzie sezon, bo oprócz tej, czeka nas jeszcze jedna pełnia- majowa. Mam też nadzieję, że przymrozki nie siądą, jak Buka na cały ogród, a przeciągną tylko pasmami i część roślin ocaleje. To się okaże we wtorek, lub środę. Na pewno zdam relację!




:hejka :hejka :hejka
Ostatnio zmieniany: 2024/04/21 10:45 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/20 23:06 #318587

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9860
  • Otrzymane podziękowania: 21433
To prawda takiej dziwnej wiosny nie pamiętam , i żeby tyle roślin na raz kwitło.....jest cudownie ,ale jak to się dla roślin skończy to się okaże po tym tygodniu...pozdrawiam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/20 23:55 #318594

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6740
  • Otrzymane podziękowania: 14776
Rzeczywiście pospieszyło się wszystko...
Nawet pamiętnej (dla mnie :lol: ) wiosny 2018 gdy po zimie po prostu przyszło lato a Ty odwołałaś
Zimnych Ogrodników (tak, tak), więc nawet wtedy rośliny nie ruszyły tak szybko i wszystkie naraz...

Nie tylko ozdobne zresztą - mój agrest jest wielkości wiśni :blink:

Zachwycam się wszystkim w Jędrzejówce, ale na teraz najbardziej dereniem kwitnącym na czerwono.. :kocham

Dodatnich temperatur życzę!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/21 08:47 #318610

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
My mieliśmy dwie noce -2 i jeszcze jedna ma być -1. Póki co, ślady widzę tylko na hortensji kosmatej. I niech tak zostanie :diabelek .
Ogród nie jest wylizany, tylko zdjęcia robione umiejętnie wink-3 . Właściwie, to jeszcze w tym roku nie pieliłam. Czasem przechodząc wyrwę chwasta, który się rzuca w oczy. Miejscami, coś ogarnę.
Robię się stara i leniwa polewkamax . No, i dołożyłam sobie terenu i roboty. Ale co ja tam o terenie będę gadać, jak Ty masz 75 arów :diabelek :diabelek :diabelek .
Wszystko wygląda pięknie :kocham .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/21 09:04 #318612

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25208
edyta napisał:
Czasem przechodząc wyrwę chwasta, który się rzuca w oczy. Miejscami, coś ogarnę.
Robię się stara i leniwa polewkamax .
Edytko, nie ściemniaj ;) Zs tego co pamietam, Ty już na początku marca zrobiłaś sobie listę zadań, ułożyłaś chronologicznie i stopniowo odhaczałaś polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/21 09:37 #318618

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5961
OMG, hościska takie jakie u mnie będą dopiero w czerwcu krecigl Z moich lekko rozwinęła się tylko Rainbow's End. Reszta w kłach lub w kiełkach, a kilka jeszcze pod ziemią. Trzymam kciuki, żeby ci od pogody się pomylili i żeby jednak było normalnie i pięknie.
U mnie wciąż odsuwane są w czasie nocne minusy i łudzę się, że w ogóle nie nadejdą. Aż dziwne, że tym razem Suwalszczyznę ta pogodowa sodoma omija.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/21 14:12 #318657

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25229
I mnie na razie przymrozki omijają i liczę na to że w tym roku paulownia zakwitnie choć hortensje ogrodowe już wyglądają koszmarnie i dziwi mnie to bo ogólnie wiosna szaleje :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2024/04/21 14:47 #318662

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 514
  • Otrzymane podziękowania: 1424
Wydawało mi się że u mnie rośliny kwitną dużo wcześniej ale u Ciebie przyspieszenie jeszcze większe.Piekny ogród,cudne rośliny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.