Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/02 14:40 #287973

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Pokazały sie w bi1 róże w kartonikach. Na razie co kupiłam- a za chwilę co było - tylko fotki zmniejszę...




Paczka obok kartoników to odebrana po drodze z paczkomatu róża od Słaro /Allegro / - IVES PIAGET. Może dzisiaj te róże wsadzę w doniczki- a może jutro. Pokażę sadzonki tych róż z fotki gdy rozpakuję...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/02 15:40 #287976

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Miałam nadzieję jadąc dzisiaj do bi1 na róże w kartonikach- i nie zawiodłam się. Wzięła bym więcej, ale nie chciałam drażnić męża, bo nie dość , że odebraliśmy 3 paczki z paczkomatu to kupiłam fajną doniczkę -twarz w Pepco, grabki małe / do .wygarniania wiosennych naleciałości między różami - mniejszymi będzie łatwiej a jeszcze mąż obiecał obsadzić je na dłuższym trzonku bym nie musiała stale się schylać nisko ;) Kupiłam tez fajnego porcelanowego ptaszka do dekoracji na ogród wink-3
Tak więc na jeden wypad wystarczy ;) - a na pewno pójdę sama "na spacer" i coś dokupię z tych kartoników, bo trafiam na fajne róże w nich.

W jednej przesyłce mam bulwy begonii i karpkę kanny Cleopatra. Druga to róża od Słaro a trzecia to grubsze kijki / dłg 60cm / do podpierania roslin i kilka metalowych podpórek m z oczkiem do np lilii czy przewieszających się pod ciężarem tulipanów. Kupiłam na próbę , bo z fotki w necie trudno się zorientowac jak to w realu wielkościowo wygląda- stwierdzam, że fajne i trzeba dokupić ;) Fotki jutro, bo zostawiłam to w garażu a nie pstryknęłam.

To teraz fotki kartonikowych róż... :fotka


























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, chester633, Ave, zanetatacz, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/02 20:52 #287998

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Lubię te róże z EBS, chociaż tak ładnych odmian jak 4 lata temu, już nigdy potem nie trafiłam. Mam z nich coś co wygląda jak Leonardo, Queen of Sweden, Grahama.... i jedną taką cudną francuzeczkę, tzn kupowana była z serii francuskich, nie udało mi się zidentyfikować, a jest genialna i zawszę drżę czy nic się z nią nie dzieje.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/02 22:14 #288014

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Ja lubię tę kartonikowa loterię. Corocznie coś kupuję. Te kupiłam w bi1- ale to to samo co Auchan- więc tam tez chyba powinny juz być. Mam kilka fajnych róż z tych kartoników :jupi
Mąż się zdziwił- jeszcze ci malo?- ale do koszyka podane włożył- i zapłacił. wink-3 Już nie walczy ze mną- bo widzi, że nie ustępuję ;)

Taka doniczke sobie sprawiłam - mam wizję- 2smiech - i już ja widzę na wysokiej rurze z posadzona dichondrą. Nawet moja wyobraźnia poszła dalej- i na końcach dołem widzę zawiązane kokardy jak na warkoczach polewkamax




Róż nie wysadziłam dzisiaj- stoją i namakają w wiaderku w piwnicy. Jutro posadzę w doniczki i postawię w garażu...
I o ile kartonikowe sa względne- sama wybierałam na palecie- to róża od Slaro trochę mikra. Ale już nieraz tak było, że róża mała a potem smiga i ładnie kwitnie- więc sie uzbrajam w cierpliwość i poczekam...

kartonikowa pomarańczowa


kartonikowa różowa


Yves Piaget
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, zanetatacz, basik, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/02 22:47 #288017

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Między innymi trafiłam w kartoniku kiedyś taką różę- podziwiam ją do dziś. Zdrowa i ładnie się rozrasta. OCTAVIA HILL- róża angielska Harknesa





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, basik, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/03 08:52 #288025

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16430
  • Otrzymane podziękowania: 55450
Juleczko zaglądam i podziwiam Twój piękny ogród od dawna vishenka
Przygodę z różami dopiero zaczynam. Pierwsze zakupy popełniłam w zeszłym roku. Zobaczymy jak przezimują.

Doniczka świetna, a pomysł jeszcze lepszy :lol:
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/03 10:25 #288037

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Basia - róże to wciągające hobby. Kupuje się, kupuje- i ciągle mało. Stale się znajdzie cos co się chce mieć. Różo-maniakowi nie wystarczy popatrzeć na fotki róż w necie- musi ją mieć u siebie i naocznie ,na żywo napawać się jej urodą. Jak widać z fotek ja kocham mocno napakowane kwiaty a zapach niekonieczny bo ja "wącham" różę oczami. Odwykłam od wąchania - róż ogrom na ogrodzie a ja rzadko kiedy wtykam w kwiat nos. Mam i pustaczki i tez takie raz kwitnące... Gdy się zachwycę fotką róży- muszę ja mieć- to już choroba... :glupek Ale nie kupuję na slepo- starannie szukam różnych fotek by zobaczyc jak się dana róża zachowuje na innych ogrodach.

Na okrasę postu jedna z moich ulubionych- czyli JAMES GALWAY. Wybaczam jej , że rośnie wysoka / notorycznie przycinam/ - ale jak zakwitnie to nie mogę od niej odejść wink-3 Kilka jej fotek Bardzo lubie u róż mocny kolor paka - potem w rozkwicie róża jaśniejsza. Gdy kwitnie a wiąże nowe pąki- cudnie to wygląda. :) /Wszystkie te fotki to James Galway /











"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2023/03/03 10:26 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, basik, Shalina, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/03 14:22 #288054

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2748
  • Otrzymane podziękowania: 9061
Juleczko dziękuję bardzo za relacje z zakupów i zdjęcia z ogrodu, na dłużej tu u Ciebie zagościłam, bardzo pouczające. :kocham Niestety pomimo wcześniejszych planów na ogród zróżnicowany, coraz więcej dokupuje rożnych odmian róż, a przecież już uważałam, ze mam ich wystarczającą ilość w ogrodzie. Utwierdziłaś mnie, że sytuacja poważna. W zasadzie James Galway też z mi się podoba zdziwko i już myślę, co u nas rzucą na półki w kartonikach. Wczoraj jeszcze nie było dostaw z różami, a przecież dopiero co zrobiłam zamówienie na kilkanaście ostatnich już róż. rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/03 14:36 #288056

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dziewczyny- serdecznie dziękuję, że bywacie w moim ogródku i chcecie czytać co czasem piszę. Cieszę się jak dostaję wiadomość, że ktos zostawił ślad. Teraz w okresie zimowym dużo czasu spędzam na komputerze. Samo przeglądanie co oferuja sklepy internetowe zajmuje dużo czasu. Mąż mnie straszy ,że znowu sporo zachorowań i trzeba będzie ograniczyć wyloty w miasto... think: Mąż po operacji nie całkiem do siebie doszedł i ja - z bukietem dorodnym różnych schorzeń... Robi się nie ciekawie... Dobrze ,że jest ogródek, komputer i tablet- na nudę się nie zanosi ;) wink-3

Inna z moich ulubienic ;) - Dinky. Kwiatki malutkie- ale kolor i ilość robią wrażenie :)











"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2023/03/03 17:31 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/03 20:03 #288075

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Posadziłam róże w doniczki i postawiłam pod oknem w garażu bojąc się na zewnątrz zostawić bo nocami poniżej zera. Kopać na rabacie warzywnej by zadołować mi się nie chciało- wyleciałam tylko wysadzić namoczone róże w samym polarku i zmarzłam mimo szybkiego obsprawienia. . Szybki rzut oka na ogródek - u mnie widać kroczącą nieuchronnie wiosenkę. Cieszy mnie to.




Takie sobie kupiłam podpory wczoraj- te kołki drewniane i te drucne z oczkiem . Te z oczkiem jeszcze kupię bo fajne, sztywne. Są z większym oczkiem tez i po takie pójdę.





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, Margo2, zanetatacz, Shalina, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/06 17:53 #288273

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Juleczko -dziękuję za Twoje dokładne sprawozdania sklepowe ,podziwiam zakupy ,zdrówka życzę :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/06 18:50 #288282

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dziękuję Żaneto za życzenia...

Tak wyglądają dzisiaj wysadzone w styczniu begonie



Wczoraj dosadziłam nowe- 5 kolorów po dwie sztuki... No a dzisiaj mnie naszło na begonie zwisające- dobrze, że tylko na czerwone- domówiłam więc 4 sztuki wink-3 - oglądałam fotki begonii z dawnych lat i zachciało się jeszcze zwisającej. Takie kiedyś miałam












Mam teraz dobre miejsce dla nich- z boku garazu pod daszkiem a i słońko piekące nie dochodzi...

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, Margo2, zanetatacz, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/06 21:28 #288307

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Bardzo ładne sadzonki róż w kartonach ja jakoś nigdy takich nie kupowałam
może trzeba będzie zwrócić na nie uwagę ale na razie jeszcze w sklepach ich nie widziałam.
Begonie prześliczne :mniam nie dziwi mnie, że za nimi stęskniłaś .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/06 22:04 #288313

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Franusiowa- skoro te kartoniki w bi1 są to w Auchanie pewnie już też. Planuję się wybrać do Auchana- ot tak popatrzeć co tam jest nowego, ale zrobiło się zimno i na razie na przystanku czekać mi się nie chce- muszę jechać z przesiadką ;) wink-3 , bo tam inna linia autobusowa. Może jak pogoda się poprawi.

Na parapetach zaczyna się mocno zielenić- ale nie wszystko co posiane wzeszło- albo może jeszcze wyjdzie . Wszystko stratyfikowałam , nasiona miały aktualna przydatność- ale nie zawsze wszystko wschodzi- podejrzewam stare nasiona.

Pokazywałam po kupnie te białe wypustki na fłoksach wink-3 - już są ładnie zielone i przyrastają.




Przeglądając fotki pomyślałam też o innych roślinach do donicowych kompozycji- wypatrzyłam w Świecie Kwiatów kanny o ozdobnych liściach- Cleopatra i Stuttgart / fotki ze strony tego sklepu

kanna Cleopatra



kanna Stuttgart



Te kanny mam zamiar uprawiać dla liści - więc kwiaty na pewno będę wycinać. Gdzieś mam w piwnicy kłącze kanny o ciemnych listkach- też się przyda do kompozycji. Dichondra widzę przezimowała w piwnicy- fajnie, bo nie trzeba kupować.

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2023/03/06 22:07 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, Shalina, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/07 12:11 #288328

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Mąż mnie podwiózł do hurtowni po podpórki / takie jak ostatnio- z oczkiem/ . Polecam wam tę hurtownię- wysyłają... :)

Donito.pl

Są tam różne typy podpór, pergol itp
W ogrodniczych czy marketach na pewno będą- o ile będą - droższe. Z dużym oczkiem - 5x90 cm 5,-. Z małym - 3x60cm 3,-

Bardzo przydatne w ogrodzie- ja podpieram w razie potrzeby- gdy ciężkie kwity ciągną łodygi w dół- do hiacyntów, lilii , koron cesarskich itp.


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2023/03/07 12:25 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/07 15:19 #288336

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Begonie też kocham -muszę przejrzeć swoje w piwnicy.... a na podpory pewnie się skuszę ,dziękuję za namiar,pozdrawiam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/07 16:45 #288340

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Jak chowałam jesienią begonie do piwnicy to były jędrne i wyglądały dobrze. Jednak chyba susza zeszłoroczna coś w nich zepsuła, bo wiosna niektóre były normalnie sparciałe. To co zostało wysadziłam w styczniu- widzę , że nierówno wyszły- jedne już całkiem spore- inne dopiero się gramolą. Dobrze, że w ciemno zamówiłam nowe- ciekawi mnie czy będą zgodne kolorystycznie. Bo w inne lata co prawda kupowałam w innych miejscach- ale najwięcej w nich było czerwonych. Okaże się jak teraz z handlową uczciwością ;) wink-3

Zajrzałam na ogród- i cieszę się bardzo z tego co zobaczyłam. Zeszłego roku dałam synowej jedną z dwu co miałam takie same- piwonię drzewiastą. Gdy wykopywałam to kawałek- z dwiema nitkami zamiast korzeni mi odpadł przy wyciąganiu. Wsadziłam w grunt- i proszę- żyje i nawet już puszcza... :) Synowa ma- ale i mi została. 2smiech




To taka


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2023/03/07 16:49 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, Shalina, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/08 11:46 #288387

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Piękny kolor ma ta piwonia ....dobrze ,że się zachowała hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/08 12:48 #288390

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Przyszła paczka z Wild Lily- jestem mega zadowolona- nie zawiedli kolejny raz. Cebule lilii trąbkowych wielkie, cebule Ismeny ogromne , lilia drzewiasta Debby gratis- i korzeń piwonii Green Lotus / piszą raz Lotus raz Halo- sama nie wiem- grunt by była zielona :) / spory- nawet ma więcej niż 5 oczek. Oby następni u których kupiłam byli równie uczciwi i solidni.
















"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, Shalina, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2023/03/09 16:38 #288472

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dzisiaj w bi1 zdziwiła mnie przecena róż w kartonikach ;) 2smiech




Szkoda, że tak szybko porastają w gorącu sklepu - sporo się zmarnuje- te w woreczkach na innym regale już wpółsuche... Przyrosty na razie świeże, ale za kilka tygodni to juz będzie szajs...




Skusiłam się tylko na następne podpory druciane do bardzo niskich kwiatów- na 20cm. Za 10 sztuk 14 złotych z groszami. Jak dawniej szukałam to nigdzie nie było- teraz co rusz trafiam na nie...


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2023/03/09 19:50 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.204 s.