Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/01/15 20:08 #44559

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16411
W tym miejscu będziemy szukać imion dla naszych piękności :lol: . Prosimy osoby zainteresowane o wstawianie zdjęć i opisów. Może komuś uda się nazwać waszą nn-kę ;).
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2017/01/29 11:33 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/08/08 21:53 #79825

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Nikt jeszcze nie szukał pomocy to może ja będę pierwsza wink-3
Wysiał mi się powojnik, siewki zaczęły się rozrastać i zaczęłam się zastanawiać z jakiej grupy te siewki są, rosną tam Viticella i Atragene :unsure:
A może siewki obu grup są podobne?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z siewkami powojników?



Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/09/11 02:21 #83871

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25888
  • Otrzymane podziękowania: 67744
Ja tez mam problem... Szaleje u mnie powojnik i nie wiem, co to może być. Kwiaty, jak na zdjeciach, raczej cytrynowe, zgaszone. Nie sa mocno żółte.





Myślałam o tanguckim, ale patrząc na fotki, chyba się róznią? Czy ktoś, kto go ma, może porównać???
Ostatnio zmieniany: 2022/01/04 16:29 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/09/17 08:38 #84652

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16411
Polu, najbardziej jest podobny do tanguckiego Golden Tiara, ale jest za mało wybarwiony think: . Zastanawiam się, czy może być to skutek cieniowania think: . Wydaje mi się, patrząc na Twoje zdjęcie, że fragment powojnika wychodzi poza obręb cieniówki. Czy w tamtej części kwiaty też mają zgaszony kolor?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/10/04 14:00 #87189

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6333
  • Otrzymane podziękowania: 24847
Poll napisał:
Ja tez mam problem... Szaleje u mnie powojnik i nie wiem, co to może być. Kwiaty, jak na zdjeciach, raczej cytrynowe, zgaszone. Nie sa mocno żółte.





Myślałam o tanguckim, ale patrząc na fotki, chyba się róznią? Czy ktoś, kto go ma, może porównać???

Oj Polu flower jak mogłaś go nie rozpoznać? Przecież to Clematis serratifolia :kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/10/04 19:23 #87212

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25888
  • Otrzymane podziękowania: 67744
Tomek Mr napisał:

Oj Polu flower jak mogłaś go nie rozpoznać? Przecież to Clematis serratifolia :kawa

Oczywiście, że rozpoznałam. Sprawdzałam tylko Twoją czujność gwizdac
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
Ostatnio zmieniany: 2017/10/04 19:24 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/10/04 21:54 #87271

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16411
Poll napisał:
Tomek Mr napisał:

Oj Polu flower jak mogłaś go nie rozpoznać? Przecież to Clematis serratifolia :kawa

Oczywiście, że rozpoznałam. Sprawdzałam tylko Twoją czujność gwizdac
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
Polu, gdzie kupiłaś ten powojnik? Czy mogłabyś coś więcej o nim napisać, bo na polskich stronach nic nie znalazłam 0flaga .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2017/10/04 22:05 #87274

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25888
  • Otrzymane podziękowania: 67744
Edytko, dostałam go w prezencie, więc nie za bardzo wiem, gdzie jest do dostania.
Co mogę o nim napisać???? Rok się zbierał w sobie a gdy wyskoczył, porósł wszystko dookoła w szybkim tempie. Rosnie na stoku paprociowym, więc w półcieniu, na mocno podlewanym miejscu, ale nic mu to nie zaszkodziło. Cały był dosłownie zasypany kwiatami. :woohoo: Tak kwitnacego poiwojnika, jak on w tym roku, to jeszcze nie widziałam.

teraz wygląda tak







Wyczytałam o nim, iż jest bardzo późno kwitnącym powojnikiem. Tyle, to zauwazyłam rotfl Nazywany jest Korean clematis'. MA cytrynowe kwiaty, które zawiązują się w wielkiej masie. Łodyżki mają ciemniejszy, bordowy kolor.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/01/04 16:35 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2018/02/04 18:03 #103057

  • BluszczykZielony
  • BluszczykZielony Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 90
  • Otrzymane podziękowania: 191
Witajcie welcome

Od lat kilku głowię się i ja co to za jegomościa mam w ogrodzie :nie_wiem
Może Wy mi pomożecie :) Kwitnie w czerwcu , zdarza się ,że pod koniec lipca delikatnie powtarza kwitnienie , kwiaty duże , lekko jaśnieją przed przekwitnięciem .

Pozdrawiam Ewela

Bluszczykowe Wzgórze
Ostatnio zmieniany: 2018/02/04 18:38 przez th. Powód: Uaktywnienie zdjęcia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2018/02/04 18:32 #103061

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2038
  • Otrzymane podziękowania: 6146
Bluszczyku, może to Nelly Moser?
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): BluszczykZielony

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2018/02/04 19:20 #103073

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Nie wierzę w życie pozaogrodowe
  • Posty: 877
  • Otrzymane podziękowania: 1791
Zdjęcia mojej Nelly Moser z 6.lipca dla porównania




Pozdrawiam - Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): BluszczykZielony

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2018/02/04 20:44 #103120

  • BluszczykZielony
  • BluszczykZielony Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 90
  • Otrzymane podziękowania: 191
Podobne barwy :)

Ale płatki jakby inne :nie_wiem , gdzie ja zapodziałam zdjęcie tego powojnika w całej okazałości :patel
Pozdrawiam Ewela

Bluszczykowe Wzgórze
Ostatnio zmieniany: 2018/02/04 20:45 przez BluszczykZielony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): lelumpolelum

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2018/02/04 20:53 #103123

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Nie wierzę w życie pozaogrodowe
  • Posty: 877
  • Otrzymane podziękowania: 1791
Bluszczyku, coś mi się zdaje, że to ja mam problem B) Moja Nelly z kształtu płatków bardziej przypomina "Andromedę', tyle, że nigdy w życiu nie miała podwójnego kwiatu.
Pozdrawiam - Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): BluszczykZielony

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2018/02/14 12:09 #104536

  • Firletka
  • Firletka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 88
Cześć dziewczyny,

wydaje mi się, Bluszczyku, że Twój to 'Nelly Moser', a Beaty - tak , jak przypuszcza - 'Andromeda'.
Nelly ma to do siebie, że przekwitając blednie, co by było dodatkową wskazówką , że to ona.

pozdrowienia przedwiosenne flower
Ostatnio zmieniany: 2018/02/14 12:09 przez Firletka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2021/06/13 09:58 #240852

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31822
Ja ostatnio szukałam nazwy dla mojego powojnika, którego kupiłam i oczywiście zapomniałam, co kupiłam. Przebywał w doniczce, ale chcąc wsadzić go do ziemi, chciałam wybrać odpowiednie mu miejsce (chodziło o wysokość jaką będzie miał docelowo). Dość mocno się rozczarowałam, bo w bazie powojników mamy całe mnóstwo rozwiniętych kwiatów lub przekwitniętych czuprynek ale żadnego w fazie tworzących się pąków kwiatowych... przynajmniej w tych, które wydawały mi się, że to może być właśnie on...
'Taiga'

I tu moja prośba do podających opis rośliny, jak możecie, róbcie również zdjęcia nie rozwiniętych pąków recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja powojników 2023/06/08 10:43 #296946

  • Agneszka
  • Agneszka Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 260
  • Otrzymane podziękowania: 541
Cześć. Ja mam dwa clematisy wcześnie kwitnące NN. Są łudząco do siebie podobne. Są wielkokwiatowe. Kwiaty naprawdę wielkie. Jeden jest nie wiadomo skąd, a drugiego kupowałam jako Mrs Cholomondely i okazał się pomyłką sklepową. Wiecie może co to za odmiany? Kolor wiernie przedstawiony. Podobne do Lech Kaczyński. A Wy jak myślicie. Ewo, pąka już nie ma, wszystkie trzy pąki juz rozkwitły. :nie

Clematis nn1


Clematis nn2
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.651 s.