Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/03/30 22:23 #316247

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
Moje Black Sea ma słońce o tej porze roku dopiero o zachodzie. Jak widać wystartowało korzystając z niezwykłego w końcówce marca ciepełka. Ciesze się, że pięknie przyrasta.

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Efkaraj, takasobie, nelu-pelu, Danusia, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/03/31 17:25 #316271

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14723
  • Otrzymane podziękowania: 44573
Już rozkwitają. Zdjęcia z dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, zuzanna2418, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna, Willow


--=reklama=--

 

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/04 20:52 #316572

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2066
  • Otrzymane podziękowania: 6307
Epimedium Pink Elf - tegoroczny nabytek. Na zdjęciach zwłaszcza w zbliżeniu w końcu widzę, jak wyglądają kwiaty polewkamax . Są maleńkie, niezwykle delikatne, efemeryczne, no.... elfie ;).



Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2024/04/04 20:53 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, zuzanna2418, Danusia, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/04 20:57 #316574

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2066
  • Otrzymane podziękowania: 6307
E. Purple Prince również od tego roku rośnie w moim ogrodzie. Kolor kwiatów jest boski.





Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2024/04/04 20:59 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, zuzanna2418, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, wojtek, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/07 20:45 #316830

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1565
  • Otrzymane podziękowania: 5014
Znienacka zakwitło Epimedium higoense. Nie było, nie było i jest...
fot. 7 kwietnia 2024



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, halszka, takasobie, zuzanna2418, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, basik ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/08 20:23 #316907

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
Zakwitło maleńkie Creeping Yellow od Janki, pierwszy kwiatuszek ale jaki cudny :kocham

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/08 20:29 #316909

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
I Black Sea także od Janki, zakwitło i buduje rozgałęzioną kępkę :kibic

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, Ave, nelu-pelu, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/09 05:03 #316960

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3607
U mnie na razie pokazały się tylko dwa...

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, halszka, takasobie, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/09 16:13 #317009

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14723
  • Otrzymane podziękowania: 44573
A ja też mam chyba Rubrum, bo dostałam w zeszłym roku bez nazwy:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, halszka, zuzanna2418, Ave, nelu-pelu, Danusia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/09 21:29 #317045

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 13968
Ubiegłoroczny nabytek E. Fire Dragon

Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, Ave, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/11 23:05 #317352

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69226
Epimedium o nieco mylącej nazwie- ‘Creeping Yellow’, kilka lat rośnie na żyznym stanowisku, które tylko po południu ma dostęp do promienni słonecznych


fot. 11.04.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, takasobie, Ave, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna, Willow

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/12 21:26 #317429

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2926
  • Otrzymane podziękowania: 12736
Epimedium pierzaste Black Sea (prezent od Janki :przytulam).



Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, halszka, takasobie, Ave, Danusia, wojtek, janka.p, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/12 21:57 #317434

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
Bardzo mi się podoba Creeping Yellow, takie czysto białe kwiatuszki. U mnie jeszcze nieduża roślinka, ale mam nadzieję, że rozrośnie się jak u Poll :)

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, halszka, takasobie, Danusia, dultom, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/12 22:06 #317435

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
I jeszcze jedno epimedium od Janki :kocham E.pinnatum - ładne słoneczne, żółte kwiatki vishenka

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, takasobie, Danusia, GosiaM, janka.p, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/13 22:02 #317526

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69226
Epimedium x versicolour 'Cupreum' o różowo-żółtych kwiatach i ciekawie wybarwionych liściach. Ładnie się rozrasta, ale póki co, nie jest bardzo agresywne:






fot. 12.04.2024r.
.
Ostatnio zmieniany: 2024/04/13 22:03 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, Danusia, wojtek, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/14 18:57 #317627

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
Kupione jako Amber Queen dwa sezony temu, no niestety nie jest ani żółte, ani bursztynowe :angry: blade kwiatki w kolorze zgaszonej jakby cytrynki z lekkim seledynkiem, w środku ciemny środek :nie. Zielone, wydłużone i ząbkowane liście są upstrzone brązowymi i rdzawymi plamami, zdecydowanie bardziej efektowne od kwiatków. Wysokość ok. 35 cm z kwiatostanami, które są wyniesione ponad liście. Po przekwitnięciu posadzę gdzieś w kąt, a na to miejsce poszukam rzeczywiście Amber Queen, ale z jakiegoś pewnego źródła albo od razu kwitnące. Co to może być? Pliz, może ktoś zidentyfikuje 43pomoc

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/14 19:02 #317630

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 917
I jeszcze zbliżenie kwiatka powyższego epimedium, taka kolorystyka, która ma się nijak do Amber Queen

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/15 19:10 #317768

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21167
Epimedia są u mnie w bardzo różnych fazach część kwitnie na całego a część dopiero pączki pokazuje

















Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, takasobie, zuzanna2418, Semper, zanetatacz, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/15 21:50 #317827

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69226
Epimedium x Akebono mam w dwóch miejscach i na obu rośnie dość skromnie:




fot. 14.04.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, takasobie, zuzanna2418, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Epimedium (Epimedium) - gatunki, odmiany, wymagania i uprawa w ogrodzie 2024/04/21 11:58 #318639

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 13968
Pink Champagne w miejscu dość suchawym, cienistym pod sosną. ale z nawodnieniem kropelkowym. Posadzone w ubiegłym roku.


Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, takasobie, nelu-pelu, Danusia, wojtek, dultom, ewakatarzyna
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.190 s.