Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bonsai

Bonsai 2022/10/25 12:05 #279407

  • Jagna
  • Jagna Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 8
Hej, są tu znawcy drzewek bonsai? Niestety "nie mam ręki do kwiatów".
Wypuszcza listki, a następnie je gubi. Został raz przelany, więc zmieniłam ziemię. Podlewam 2 razy w tygodniu, posiadam nawóz w płynie.
Co zrobić by dostał drugie życie?
Załączam zdjęcia, na jednym z nich widać jak wypuszcza listki.

Ostatnio zmieniany: 2022/12/02 20:13 przez th. Powód: Usunięcie linku reklamowego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bonsai 2022/10/25 13:49 #279413

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3687
  • Otrzymane podziękowania: 11758
Nie miałam drzewka i nigdy się nie zajmowałam, ale przez kilkanaście lat miała takie drzewko moja córka. I jedno co wiem to, ze on przechodził stan spoczynku w zimnym garazu i wtedy nie miał liści. Zdaje się, ze to był jesion, albo coś podobnego i takie bonsai zimują w stanie bezlistnym.
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Bonsai 2022/12/02 19:07 #281984

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 503
  • Otrzymane podziękowania: 2045
Jagna napisał:
Hej, są tu znawcy drzewek bonsai? Niestety "nie mam ręki do kwiatów".
Wypuszcza listki, a następnie je gubi. Został raz przelany, więc zmieniłam ziemię. Podlewam 2 razy w tygodniu, posiadam nawóz w płynie.
Co zrobić by dostał drugie życie?
Załączam zdjęcia, na jednym z nich widać jak wypuszcza listki.


To takie w kit Bonsai :P to Fikus gałązki są szczepione na tej bulwie . Nie lubi przelania, przesuszenia i zmiany warunków , zrzucaniem liści reaguje na zmienne warunki. W takim okresie jak teraz warto doświetlić i ograniczyć podlewanie. Podobno bardzo trudno uśmiercić , trzeba bardzo chcieć gwizdac

Sam posiadam takie cudo nawet zadrutowałem B) i będę coś próbował w przyszłości tworzyć :grabie






Jak już zacząłem to się pochwale teacher od tego sezonu zacząłem przygodę z Bonsai i na razie mam dwie doniczki , jak mi starczy zapału to będę pokazywał co jakiś czas postępy :heart

Pierwsza to jest projekt mini lasku z Fikusów Benjamina.
Tu musi sporo czasu upłynąć aż osiągnę zamierzony efekt ale chęci są flower






Drugi to też jakiś Fikus, który będzie prowadzony klasycznie, zakupiona już jest nowa doniczka tylko czeka na wiosnę na przesadzenie i pierwsze cięcie i formowanie.


„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Ostatnio zmieniany: 2022/12/02 20:12 przez th. Powód: Usunięcie linku reklamowego w cytacie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, nowababka, jugo, nelu-pelu, Shalina, Katarzyna2021
Czas generowania strony: 0.182 s.