Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rośliny mięsożerne

Rośliny mięsożerne 2016/06/05 00:36 #1814

• Qra
  • Qra Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 552
Rośliny które najpierw wabią, a następnie chwytają zdobycz dzięki przystosowanym do tego celu liściom które są pułapkami. Coraz częściej do kupienia w marketach.

Co warto wiedzieć:

Najczęściej w marketach dostępne są "holendry" w przypadku muchołówek i rosiczek problemu nie ma natomiast w przypadku dzbaneczników najczęściej dzbanki zamierają po kilku tygodniach i na to rady brak.
Podczas zakupy trzeba zwrócić uwagę czy podłoże nie jest przesuszone, jeżeli jest istnieje możliwość że roślina nie przetrwa.

Stanowisko:
W większości są to rośliny tropikalne dla których światło jest bardzo ważne ale również wilgotność (dzbanecznik).

Podlewanie:
Ja podlewam woda z domowego filtra, grunt to "0" chloru. Oczywiście woda demineralizowana jest najlepsza.
Podłoże większości z roślin musi być stale wilgotne, więc wodę nalewamy do pojemnika w którym stoi doniczka, stale kontrolując jej poziom.

Nawozy:
NIE nawozimy. Jeżeli chcemy dokarmiać muchami pamiętajmy że wielkość muchy musi odpowiadać pułapce.
Na początek owocówki w pełni spełniają swoją rolę.
Jeżeli brak jest owadów, roślina przez jakiś czas poradzi sobie bez nich.

Pozdrawiam Qra
Ostatnio zmieniany: 2016/06/06 07:11 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ness, Ula

Rośliny mięsożerne 2016/10/14 12:48 #29636

• ewa321
  • ewa321 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 288
Szanowny Qro :)
Podglądam czasem Twój wątek domowo/ogrodowy i wiem, że jakieś mięsożerne czasem tam występują.
Dlatego ja z petycją - bardzo proszę o zapodawanie fotek tych roślinek także w tym wątku, przecież im
właśnie poświęconym, bo w domowo/ogrodowym giną, a warto je podglądać i dowiedzieć się czegoś o hodowli.
Z góry dziękuję :)
Pozdrawiam :)

--=reklama=--

Rośliny mięsożerne 2016/10/14 19:08 #29676

• Qra
  • Qra Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 552
Ewo Jak najbardziej fotki i opisy będą tylko muszę złapać trochę oddechu.

Pozdrawiam Qra

Rośliny mięsożerne 2019/04/05 10:38 #156291

• Ula
  • Ula Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 107
Wątek stanął, ale, że też zbieram kolekcję owadożerów, pozwolę sobie odświeżyć i w miarę możliwości i wiedzy uzupełniać. Choć wiedza moja nikła. Dopiero raczkuję w temacie.

Odnośnie hodowli.
Podłoże: czysty torf kwaśny ( najlepiej sphagnowy) bez żadnych dodatków mineralnych. Dla różnych gatunków może być mieszany w różnych proporcjach z perlitem lub piaskiem.

Podlewanie: woda demineralizowana bądź deszczówka. Na dłuższą metę podobno woda z filtra uśmierci rośliny. Największe zapotrzebowanie mają rosiczki (drosera)

Oświetlenie, rzecz bardzo istotna, u mnie stoją na wschodnim i południowym parapecie, a latem na zewnątrz

Dokarmianie: podobno nie jest konieczne, ale niektórzy zakładają hodowle muszek owocówek, a tychże ja chciałam się pozbyć kupując moją pierwszą rosiczkę :silly:

Mój zbiór jeszcze skromny
Drosera Capensis Typical
Drosera Capensis Alba
Drosera Capensis All Red
Drosera filiformis jeszcze uśpiona
D. binata
D. dichotoma 'GIANT' - w fazie siewek

zdjęcia zrobię jutro

mój jedyny Tłustosz Pinguicula Weser

mam też kapturnice i dzbaneczniki niestety nie znam dokładnie odmian i na razie również w fazie zimowej więc bez zdjęć

tak wyglądały w ubiegłym roku, nie powinny stać razem i jedną uśmierciłam :mur
a ta kwitnąca to rosiczka

Ostatnio zmieniany: 2019/04/05 10:42 przez Ula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio
Czas generowania strony: 0.072 s.