Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/29 12:22 #132644

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6384
  • Otrzymane podziękowania: 25147
edyta napisał:
Ja posłusznie pozbyłam się piuropusznika, tak jak kazali, ale wciąż nie pogodziłam się z tą stratą :(. Zostanawiam się czy jest jakieś bezpieczne miejsce w którym mógłby jednak się zadomowić think:.
Najlepiej posadź u sąsiada. Ty będziesz podziwiać z daleka, a on będzie miał przy nim trochę zajęcia ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/29 20:41 #132675

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
takasobie napisał:

A z innej beczki! Kto tak ustawił tacki? Idealnie z wietlicą na zdjęciu! Super! Zauważyliście? Takich przemyślanych szczegółów na wystawie było więcej! clap


Ano, przyznaję się bez bicia, jam to ustawiła. :kawa
Co do pióropusznika, to bardzo nietrwała paproć, ale zachwycająca wiosną. Przesadziłam go nad rzeczkę, tam może sobie hulać. Mozna go też uprawiać we wkopanej w ziemię kastrze budowlanej. Będzie miał dość miejsca na rozrost a kastra dobrze utrzyma wilgoć. najlepsze wyjście jednak podał Tomasz, pod warunkiem...że od sąsiada dzieli waszą działkę głęboka podmurówka. :lol:
Ostatnio zmieniany: 2018/09/29 20:48 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie, edulkot, VERA, beatrix+, Elżbieta, basik, wojtek, Fiona


--=reklama=--

 

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/30 22:01 #132831

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44111
Wracając do pomysłów na kolejne akcje, to zawsze służę w dziedzinie focenia oraz w temacie fauny w ogrodzie i obiektywie. Może jakiś temat z kręgu wabienia zwierzaków do ogrodu, jakiś temat z okolicy "ogród w zgodzie z naturą"? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, basik

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/01 01:11 #132858

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16541
  • Otrzymane podziękowania: 56087
Tomek Mr napisał:
Chciałem się poskarżyć, że Basik zmyła się bez pożegnania, a były dla niej odłożone paprociowe upominki :mlotek .
Tomasz :przytulam :buziak vishenka
tak to bywa jak kto nie obyty środowiskowo :oops:
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/01 10:24 #132863

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Basiu, tez coś dla Ciebie miałam i wróciło do Jedrzejówki. :nie_wiem Musimy Cię wychować :silly:

Miłeczko, zobaczymy, czy będzie następny raz. Temat, który rzuciłaś jest na czasie i ciekawy! Konotujemy. :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/01 18:38 #132887

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Wystawa super, gratuluję wszystkim którzy byli jej twórcami clap clap clap zrobiliście coś niesamowitego. Wszystkie zdjęcia z relacji oglądałam po kilka razy, a na paprocie jeszcze bardziej zachorowałam, teraz kombinuję gdzie by tu jeszcze zrobić dla nich miejsce, do tego jeszcze te piękne mini ogródeczki - rewelacja. Szkoda że nie mogłam tam być z Wami :(
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/01 20:59 #132940

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16541
  • Otrzymane podziękowania: 56087
Poll napisał:
Basiu, tez coś dla Ciebie miałam i wróciło do Jedrzejówki. :nie_wiem Musimy Cię wychować :silly:

Bardzo mi przykro, że Was rozczarowałam :(
Taka ze mnie niedojda widocznie :unsure:

Wpierw zrobiło mi się niezmiernie przykro, że tak wyszło :( ale nikt nie mówił, że wychowywanie opiera się na samych przyjemnych sytuacjach, więc otarłam łezki...

Pierwsza lekcja wychowawcza zakodowana zwyc
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/01 21:04 #132945

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Basiu :przytulam , szczerze pisząc, to my wszyscy, jak jeden mąż, zachowaliśmy się, jak niedojdy. Nawet wspólnej foty pod Wiktorią sobie nie zrobilismy a to był punkt nr 1, jaki zaplanowałam.
Gdzie ja miałam głowę, żeby wszystkich kurczaków nie spędzić w jedno miejsce, choc na 5 minut? :patel
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, nelu-pelu, basik

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/01 21:32 #132967

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16541
  • Otrzymane podziękowania: 56087
Polu :buziak akurat Twoja 'głowa' to wydaje mi się była wszędzie :lol:
Faktycznie zdjęcie grupowe kurczaków 2smiech byłoby niebywałą pamiątką :)

P.S. Ja na przykład mało kogo znam z buśki :(
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2018/10/01 21:37 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 01:36 #133287

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5745
  • Otrzymane podziękowania: 15282
To ja przypomnę, że mamy przecież swoje zlotowe identyfikatory, zrobione przez Efcię... i przy takich okazjach powinniśmy je zakładać... raz, by wykluczyć przypadki amnezji między osobami, które się znają a tylko - chwilowo - uleciał im z głowy nick rozmówcy... :silly: no przyznaję, mnie się to zdarzyło... gwizdac a dwa, by ośmielić nieoznakowanych członków naszego grona do przywitania się i przedstawienia :)

Basiu... ja też żałuję, że Cię nie poznałam... :przytulam na pewno spytałabym Cię z jakiego źródła masz tak cudowne trójsklepki i obuwiki :kocham



A teraz pytanie do Poll i Tomka o dane techniczne czy też statystyczne: zwyc

Ile gatunków i odmian paproci zaprezentowaliście na wystawie? Liczyliście swoje doniczki? B)




I drugie pytanie: kto dobierał krzewy i drzewa towarzyszące? Celowo w sensie, że są one przyjazne paprociom czy przypadkowo, bo akurat takie były do dyspozycji?

Ja odcyfrowałam tylko 2 znaczniki:

> Dąb burgundzki (Quercus cerris) 'Curly Head
> Dereń hybrydowy (Cornus hybrid) 'Rosy Teacups'



Może ktoś wyłowił więcej nazw?

Trzecie pytanie miało dotyczyć prezentowanego korzenia: :kocham do kogo należy i skąd go mogę gwizdnąć? 2smiech Ale... już znam odpowiedź :P

.
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 02:59 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, takasobie, VERA, beatazg, nelu-pelu, basik, Danusia, a.nia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 06:30 #133291

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Wniosek Moniś nasuwa się taki, że członki muszą mieć oznaki! polewkamax
Forumowe członki, nie że tam ten tego owego dżinks... :P polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, nelu-pelu, a.nia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 09:28 #133299

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6384
  • Otrzymane podziękowania: 25147
Moniko :przytulam , krzewy i drzewka były raczej przypadkowe. Udostępnione z niewielkiej szkółki/przechowalni arboretum. Wybraliśmy te, które w danym momencie prezentowały się najlepiej. Chciałem dodać jeszcze kilka ciekawych miłorzębów, które Tomek Dymny kolekcjonuje, ale tak wrosły z doniczkami w podłoże, że było spore ryzyko z wykopywaniem. marzyły się nam klony palmowe, ale niestety po tym upalnym lecie były popalone :nie_wiem
Trudno dokładnie powiedzieć ile było wszystkich paproci. Wysłaliśmy wcześniej listę przeszło 60 gatunków i odmian, które planowaliśmy zabrać, ale niektóre marnie się prezentowały więc odpadły. Doszło natomiast sporo siewek języczników i wietlic od Poli, kilka paproci skalnych Zenka i moich . Myślę,że z paprociami pana Radziula było przeszło 100 gatunków o odmian.

Przemek Godlewski machnął ręką na paprocie i zaczął opowiadać o solówkach Slasha z ostatniego koncertu. Marta Góra trochę zdegustowana, bo chciała posłuchać o zarodnikach paprotników,, a z tyłu Zen zastanawia się czy Slash to gitarzysta Metalliki czy Bayer Full? think:


Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 09:32 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, Olusia, VERA, inag1, Zielona Ania, beatrix+ ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 18:54 #133326

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Ja także nie liczyłam, wiem tylko, ze przywiozłam do Wojsławic 14 form języczników. Policzyłam je przed wyjazdem, coby czegos tomkowego nie zakosić. :lol:

Faktycznie, ubolewaliśmy nad tym, ze nie możemy użyć w kompozycjach czerwonolistnych kloników. :nie_wiem Niestety, nie nadawały się po tegorocznym lecie. Planowalismy załamać nieco ich kolorami zieleń paproci, ale wyszło, jak wyszło. Sceneria wystawy była na tyle ładna, że i bez kloników, całość prezentowała się nieźle.

A ja mam inne pytanie? Czy ktoś z Was ma fotkę w jednej z fotobudek ? Moze z jakimiś gadżetami? :lol: Plissss, taka jestem ciekawa, czy ktos zrobił sobie fotę w czapeczce muchomorka, albo w elfickiej peruce? recourse

P.S. takich korzeni mam kilka, sa bardzo wdziecznym kręgosłupem wszelkich nasadzeń.

" Nie wiem, czy Swietka dobrze objaśnia, bo się nie znam a, że Tomasz Mazur nie chce udzielić szanownemu gronu żadnych wyjasnień, więc koniec imprezy, żegnamy się z Państwem. "


.
Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 19:14 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, takasobie, VERA, Zielona Ania, beatrix+, Elżbieta, jugo, nelu-pelu, Danusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 19:17 #133332

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44111
Włala!






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, piku, Efkaraj, Olusia, VERA, Pani Bestia ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 19:18 #133333

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10520
Imprezę trzeba powtórzyć ...ja nawet nie wiedziałam , że są jakieś fotobudki , no tak ale ja na jedno głucha a na drugie nie słyszę . Koniecznie muszę coś z tym zrobić !!! :mur

Miłko , takie zdjęcia powinny stać na drodze nr 8 przed skrętem do Wojsławic !!!
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 19:22 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, takasobie, VERA, Elżbieta, nelu-pelu, basik

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 19:22 #133335

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Ola i okular tez załatw, przecież 3 stały tuż koło wystawy paproci. :lol: Zapewne przechodziłaś koło nich kilka razy!

Miłeczko, sliczny usmiech :heart
Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 19:23 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 19:24 #133336

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10520
Widziałam , że stały ale nie wiedziałam w jakim celu ...a zresztą nie miałam , tak jak Miłka , osobistego fotografa ....
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 19:34 #133338

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Ja też nie mam zdjecia w żadnej z fotobudek.. Poproszę Marcina, żeby nam taka na następny zlot zrobił i obfotografujemy się, że hej!

Jak to szło ? " 5 zł za fotę z Marzusią a 10 zł, jak na kolankach' polewkamax Wzrok Marzusi, bezcenny 2smiech

Ostatnio zmieniany: 2018/10/04 19:42 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Kalmia, piku, takasobie, Olusia, VERA, Zielona Ania, beatrix+, Elżbieta, jugo ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/04 21:23 #133372

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25223
I ja się załapałam na zdjęcie w budce :lol:

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, Efkaraj, takasobie, Olusia, VERA, Zielona Ania, beatrix+, nowababka ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/10/08 23:40 #133795

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Ale jestem gapa.
Dopiero teraz, dzięki zresztą Miłce odkryłam, że jest relacja z przygotowań i wystawy :patel
Jestem pod olbrzymim wrażeniem recourse
Tyle już zostało napisane, że nic nowego chyba już nie napiszę
Poll, czytam jak zaprzeczasz swojemu wkładowi w tę imprezę
Przecież gdyby nie Ty i Tomek jej by nie było.
Nie mam pojęcia jak Wy to wszystko ogarnęliście, bo samo tworzenie na miejscu to jedno, a stworzenie koncepcji to drugie
Wszyscy jesteście przecudowni :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, beatrix+
Czas generowania strony: 0.186 s.