Przymiotno białe syn.
Zimotrwał zwyczajny (Erigeron annuus L.) dwuletnia roślina z rodziny
Astrowatych (Asteraceae).
Jedna z najbardziej ekspansywnych roślin zawleczonych przed wiekami z Ameryki Północnej. Obecnie występuje na znacznej części kuli ziemskiej, nawet w Afryce. W Polsce bardzo rozpowszechniona, rośnie na nieużytkach w miejscach ruderalnych oraz jako uciążliwy chwast na polach uprawnych i w ogrodach. Przez wielu początkujących ogrodników, wschody tego przymiotna mylone są z astrami chińskimi (podobne liście) i pozostawiane na grządkach, a z uwagi na szybki rozwój mocnego systemy korzeniowego, dość trudne do usunięcia spośród roślin ozdobnych. Drobne, liczne nasionka, zaopatrzone w puszysty „latawiec” ułatwiają mu rozprzestrzenianie.
Dolne liście są odwrotnie jajowate, lub eliptyczne, gruboząbkowane, o nasadzie klinowato zbiegającej w długi ogonek. Liście górne szerokolancetowate lub lancetowate, drobno ząbkowane lub prawie całobrzegie.
Łodyga wyprostowana, w górnej części gałęzista, osiąga wysokość do 90 cm u pojedynczych roślin, ale w dużym zagęszczeniu może być znacznie wyższa. Cała jest ulistniona, a czasami i owłosiona.
Kwiaty koszyczkowe, zebrane w luźne, wiechowate kwiatostany. Na obrzeżach języczkowe białe lub bladoliliowe, w środku rurkowe, żółte.. Kwitnie od czerwca, nawet do września.
Przymiotno białe pozostawione na grządce potrafi opanować ją całkowicie.