Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/05 20:20 #290746

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Tak, to taka trochę mnisia robota, ale cóż, szkoda mi je zmarnować, zwłaszcza, ze mam jeszcze mnóstwo innych siewek od innych ciekawych ciemierników. Chociaż część chcę uratować, tę część, która najlepiej rokuje.
Ewciu, przepikowywałam już mnóstwo takich sieweczek na inne stanowiska- wbrew pozorom, to łatwiejsze, niż pikowanie większych, które maja już prawidłowe liście. Ich system korzeniowy nie jest zbyt mocno rozwinięty.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, elakuznicom, GosiaM, Shalina, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/06 16:28 #290789

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Pierwsze koty za płoty- jedna paletka zapełniona. Pierwsze 20 siewek wysadzone. Wśród nich trzy bardzo ładnie rokujące, bo mające żółte listki.








fot. 06.04.2023r.
.

W zasadzie, wpadłam do domu po wodę do polania tych siewek, ale odpocząć też trzeba. Zaraz idę męczyć następne. rotfl


.
Ostatnio zmieniany: 2023/04/06 16:29 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, Efkaraj, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, basik, Danusia, Shalina, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/06 17:30 #290791

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6739
  • Otrzymane podziękowania: 27046
Brawo, pozytywnie mnie koleżanka zaskoczyła :przytulam .
Poll napisał:
Wśród nich trzy bardzo ładnie rokujące, bo mające żółte listki.
.
Do jednej z tych najlepiej rokujących proszę włożyć labelkę z napisem dla kolegi Tomka Mr :lol: ;).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/06 18:12 #290797

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Kolega sam sobie wybierze, jak będą miały pierwsze kwiaty, bo nie wiadomo, ile z nich będzie miało kołnierzyki. :owady
A tak nawiasem pisząc, na studiach dorabiałam m.in. pikując siewki warzyw, głownie selera, więc mam dobrze obczajone pikowanie jedną ręką. wink-3 Wypikowanie 80 siewek ciemierników, razem z zapełnieniem doniczek ziemią i podlaniem zajęło ok.pół godziny. Myślałam, że będzie gorzej.
Gorzej, bo zakupione paletki mi się skończyły, a dostawa następnych dopiero po świętach. Nawet nie zdołałam wypikować wszystkich siewek jednej odmiany, więc resztę chyba rozsadzę w okolicach mamusi. :nie_wiem

Przecięłam na pół labelki do opisania siewek i na dziś koniec.

Ostatnio zmieniany: 2023/04/06 18:19 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Kalmia, piku, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, Shalina, a.nia, DorotaZ, SantaRispetto ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/06 23:10 #290838

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 783
Ja bardzo chętnie zakupię jak tylko troszkę podrosną:)
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/09 16:06 #290956

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6739
  • Otrzymane podziękowania: 27046
Taka piękna siewka od koleżanki Poll. :przytulam







Poluś pewnie pluje sobie w brodę :lol: gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, piku, zanetatacz, basik, Danusia, GosiaM, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/09 16:23 #290958

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Nie jest tak źle. Mam jeszcze kilka podobnych siewek ciemiernika Lucy Black i wszystkie są ładnymi czarnuszkami. Ta, która trafiła do Ciebie, była najstarsza. Widzę, że ładnie powtórzyła cechy.
Ostatnio zmieniany: 2023/04/09 16:46 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, elakuznicom

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/11 21:19 #291083

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 1025
W jednej doniczce trafiły mi się dwa różne.





Czy powinnam je rozsadzić?


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, elakuznicom, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/11 21:37 #291088

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Ja bym rozsadziła.
Raczej nie rób tego teraz, a po kwitnieniu. Zaznacz niteczkami, który jest który, jeśli ma więcej łodyg, niż 2.






fot. 10.04.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/04/11 22:46 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, Olusia, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, Shalina, a.nia, nena08, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/12 20:58 #291157

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11560
  • Otrzymane podziękowania: 21747
Chciałam Wam pokazać jak mimo zmrożonych łodyg ciemierniki pieknie sobie radzą i dalej kwitną i wszystkie jakie kwitły w tym roku nie mam ich dużo ale z roku na rok coraz więcej siewek kwitnie więc kolekcja się powiększy rotfl



































Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, piku, Olusia, zanetatacz, elakuznicom, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/13 21:47 #291267

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 783
Trafił mi się peoniowy:)


Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, zanetatacz, Danusia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/13 21:59 #291269

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 783
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, zanetatacz, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/13 22:00 #291271

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 783
Rozalia
Ostatnio zmieniany: 2023/04/13 23:10 przez Poll. Powód: obrócenie zdjęcia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, zanetatacz, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/14 12:10 #291296

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15021
  • Otrzymane podziękowania: 45895
Pewnie jeszcze będą zdobić z miesiąc, teraz fajnie wyglądają, choć są już w fazie przekwitania:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, zanetatacz, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna, Rozalia

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/16 07:53 #291480

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8059
  • Otrzymane podziękowania: 41918
W Ogrodzie Botanicznym w Bremie swoim pięknym ulistnieniem moją uwagę zwrócił Helleborus atrorubens

fot. 06.04.2023








Ostatnio zmieniany: 2023/04/16 09:38 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/16 08:33 #291485

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13796
  • Otrzymane podziękowania: 32935
Za tydzień będzie miesiąc odkąd 'Anja Oudolf' kwitnie w moim ogrodzie.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, ewacz, janka.p, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna, Monika83, Rozalia

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/16 14:46 #291507

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 783
U mnie cały czas otwierają się nowe..
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie, zanetatacz, basik, Danusia, ewacz, a.nia, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/19 22:04 #291869

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1164
  • Otrzymane podziękowania: 5530
Siewka. To jej drugie kwitnienie .




Kilkuletnia siewka.

Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz, basik, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/19 23:56 #291880

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Żanetko, też kupiłam całą serię Quintessa, ale u mnie zakwitła odmiana Apple.
Ewo, ale udane te siewki. Wiesz od jakich ciemierników pochodzą?

Moje wypikowane siewki wypuszczają trzecie i dalsze liście. Jutro przeniosę je pod zadaszenie, bo u mnie ciągle pada i obawiam się, ze mogą nie znieść takiej ilości wody w ich malutkich doniczuszkach.










fot.19.04.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz, ewacz, a.nia, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/04/20 18:06 #291924

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10172
  • Otrzymane podziękowania: 22846
Polluś -fajnie wyglądają Twoje sieweczki .......też bym musiała popikować trochę swoich siewek tylko po ostatnim pikowaniu pomidorów ,gdzie 90 %mi padło jakoś mi się nie chce...Ja mam jeszcze Quintessa Sun ,ale nie zakwitnie w tym sezonie :bezsil
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2023/04/20 18:10 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.204 s.