Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/20 07:38 #289286

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 777
Patrzę na Wasze cuda i stwierdzam,że siewki są najpiękniejsze:)
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/20 07:42 #289287

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 777
Gwiazda jest niesamowita-maximus:) już jestem ciekawa jakie będą dzieci- siewki- z takich wspaniałych rodziców:)
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/20 09:07 #289297

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5687
Nie mam jakichś super odmianowych.
Zastanawia Mnie tylko jak to możliwe, że na jednej roślinie mam kwiaty w dwóch kolorach :glupek



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, zanetatacz, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/20 09:50 #289298

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 613
  • Otrzymane podziękowania: 2898
Młodziak Yellow Lady
. Single White.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/03/20 09:58 przez Monika83.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Semper, zanetatacz, basik, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Rozalia

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/20 10:15 #289301

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 777
Śliczne:))))
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Shalina

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/20 17:40 #289315

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Monte Christo


I siewki


Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Olusia, Semper, zanetatacz, Shalina, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 07:25 #289379

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16541
  • Otrzymane podziękowania: 56120
Siewka ciemiernika 'Double Ellen Yellow Spotted'


fot. 18.03.2023
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, zanetatacz, Danusia, Shalina, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 08:18 #289382

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10520
Basiu, nie widzę yellow zdziwko
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 11:21 #289392

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1178
  • Otrzymane podziękowania: 3718
Pochwalę się i ja moimi ciemiernikami, a raczej tym co z nich zostało :mur :mur :mur ... Ciekawe czy smakowało :unsure: .. question







Ale za to w innym kącie ogrodu kwitną siewki...



Ostatnio zmieniany: 2023/03/21 11:42 przez Asia2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, zanetatacz, Danusia, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 12:50 #289399

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
O rety zdziwko , nie wiedziałam że i ciemierniki mają smakoszy krecigl . Współczuję Asiu :przytulam , całą zimę człowiek czeka na ten spektakl a tu taka masakra :angry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Asia2, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 14:15 #289405

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1530
  • Otrzymane podziękowania: 4864
No ja właśnie zastanawiam się, czy to jakiś smakosz, czy raczej ktoś wlazł i ukradł do wazonu think: .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 15:28 #289411

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1178
  • Otrzymane podziękowania: 3718
DorotaZ napisał:
No ja właśnie zastanawiam się, czy to jakiś smakosz, czy raczej ktoś wlazł i ukradł do wazonu think: .

Na pączki raczej nikt by się nie połasił... Nie zdążyły rozkwitnąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ, Katarzyna2021

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 15:59 #289412

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2752
  • Otrzymane podziękowania: 9113
Jest jeszcze jedna kategoria, którą dobrze znam, zniszczyć, żeby zniszczyć, żeby ktoś się nie mógł cieszyć. Współczuję Ci Aniu. Zaraz mi się moje róże zeszłoroczne przypominają ogałacane z pąków kwiatowych tuz przed kwitnieniem. Trzymaj się ! :oops: :omg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 20:04 #289446

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68910
Asiu, wydaje mi się, że ślady są zbyt gładkie, jak na wygryzienie... Może to kwestia zdjęć, ale mam wrażenie, że widzę cięcia pod lekkim kątem?

Zaczęłam podpisywać i opisywać swoje siewki. Piszę numery na labelkach, potem je fotografuję i wciągam ponumerowane foty do spisu. Robię też foty sytuacyjne, by zorientować się bez trudu, gdzie dana siewka rośnie. Kilka z nich:
numer 1 gwizdac









numer 2





numer 3






fot. 18.03.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Asia2, jugo, zanetatacz, basik, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 21:20 #289481

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Bardzo powoli w tym roku rozkręcają się moje ciemierniki niestety wszystkie NN a część to moje siewki :kocham





















Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, jugo, basik, wojtek, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/21 21:55 #289488

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 777
Super!takie piękności muszą być opisane:)
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/22 09:58 #289509

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 613
  • Otrzymane podziękowania: 2898
Danusia pierwsze 3zdj ten o pełnych kwiatach to Double Ellen White Spotted ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, Danusia

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/22 11:21 #289512

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1178
  • Otrzymane podziękowania: 3718
Poll napisał:
Asiu, wydaje mi się, że ślady są zbyt gładkie, jak na wygryzienie... Może to kwestia zdjęć, ale mam wrażenie, że widzę cięcia pod lekkim kątem?

To wysoce prawdopodobne, bo widać ślady po wycinanych przeze mnie liściach (wtedy jeszcze pąki kwiatowe były), a potem przyszła głodna Litwa i po zawodach :placz .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/22 16:07 #289525

  • Shalina
  • Shalina Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 212
  • Otrzymane podziękowania: 1052
Zd.23.03.2023
Larisa



NN


Pozdrawiam Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Asia2, jugo, zanetatacz, elakuznicom, basik, Danusia

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/22 20:07 #289548

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16541
  • Otrzymane podziękowania: 56120
Nabyty w tym roku (dzięki GosiM :buziak) jako siewka. Jestem zauroczona tym ciemiernikiem :kocham
Półpełne, białe kwiaty przekwitając zmieniają barwę na ciepło kremowo-seledynowo.

fot. 18.03.2023






pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Kalmia, Efkaraj, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, Shalina, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych
Czas generowania strony: 0.197 s.