Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/13 21:35 #288857

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1164
  • Otrzymane podziękowania: 4045
Danusia śliczne te Twoje sieweczki.
Ja ma jak się okazuje żółtego. Chyba od Pani Grażyny Ś.
I taki od niej.



A ten od Wujka



I Rosali. Zdecydowanie zmienił kolor na ciemniejszy. Dość długo już kwitnie
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, jugo, basik, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/14 14:42 #288878

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 566
  • Otrzymane podziękowania: 2679
Double Ellen Yellow. 14.03.2023r.
.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/03/14 16:50 przez Monika83.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, jugo, zanetatacz, basik, Shalina, DorotaZ, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/14 22:28 #288932

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66636
Wśród ciemierników, jakie kupiła mi Gosia z dostawy z Holandii, był i taki, podpisany tylko Helleborus ballardiae, bez nazwy odmianowej. Nie jest to na pewno 'Camelot', ani 'Maestro', ale jest ładny. :lol:




fot. 14.03.2023r.

.
Ostatnio zmieniany: 2023/03/14 22:29 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, jugo, zanetatacz, basik, Danusia, GosiaM ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/15 19:03 #288969

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 960
Zaczynają kwitnąć siewki. :)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, jugo, zanetatacz, basik, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/15 21:23 #288995

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 566
  • Otrzymane podziękowania: 2679
Taka niespodzianka rozkwitła w kępie ciemiernika Double Ellen Red kształt kwiata przypomina mi trochę kwiat dalii.
.

A tu z Double Ellen Red


Ostatnio zmieniany: 2023/03/17 15:10 przez Monika83.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, jugo, zanetatacz, basik, Danusia, Shalina, nena08 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/16 19:58 #289037

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 14696
Pokazały kwiaty następne siewki.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, zanetatacz, Danusia, GosiaM, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/16 20:07 #289038

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54861
Niezawodnie co roku obficie kwitnie. Niestety nie znam odmiany.

fot. 16.03.2023








pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, zanetatacz, Danusia, GosiaM, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/17 07:22 #289068

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54861
Kolejny ciemiernik (nn) - w tym roku mizernie kwitnie, bo pąki uszkodziły przymrozki.

fot. 16.03.2023


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, zanetatacz, Danusia, a.nia, Katarzyna2021, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/17 10:56 #289074

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2673
  • Otrzymane podziękowania: 8780
Ciemiernik mieszańcowy Mix :witaj



ciemiernik biały Praecox



zaczął padać grad



ciemiernik biały Happy Day, mocno sfatygowany



Ciemiernik Erica Smitha Winter Moonbeam

Ostatnio zmieniany: 2023/03/17 11:04 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, jugo, zanetatacz, basik, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/17 12:54 #289078

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43382
Jestem wrażliwa na urok ciemierników, ale etykiety mnie wnerwiały takie powiewające na wietrze więc powyrzucałam. Do pewnego momentu pamiętałam co jak się nazywa, ale teraz już nie:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, piku, jugo, zanetatacz, basik, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/17 15:04 #289082

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 566
  • Otrzymane podziękowania: 2679
Mój nowy nabytek. Anemone White Spotted.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, jugo, zanetatacz, basik, GosiaM, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/17 19:31 #289096

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54861
Dziś dostałam paczkę od A.ni :buziak z ciemiernikami od Kiełkowskich hu_rra clap
Ania jest mistrzynią w pakowaniu roślin zwyc













Aniu jeszcze raz wielce dziękuję vishenka
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, zanetatacz, Danusia, GosiaM, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/17 22:32 #289116

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Cieszę się , że dotarły całe i zdrowe. Dodam, że u Kiełkowskich byłam osobiście i trochę na wariackich papierach bo już po zamknięciu, własnoręcznie wybierałam doniczki - na 15 sztuk tylko 4 sztuki z kwiatami. Rośliny już bardzo przebrane i w porównaniu z doniczkami które zdobywa Gosia to maleństwa ale fajnie przekorzenione. Mam też nadzieję że będą zgodne.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/18 20:37 #289164

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54861
Helleborus Anemone Aubergine with White Edge



Helleborus Anemone Black



Helleborus Single Yellow Red Center









pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, Danusia, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/19 17:16 #289197

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 774
Siewki- o nazwie: te zwykłe od babci, nie były mieszane z odmianowymi. Jeszcze nie wycięłam liści. Z ogrodu mamy.


Rozalia
Ostatnio zmieniany: 2023/03/19 18:42 przez th. Powód: Uaktywnienie pliku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, zanetatacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/19 17:18 #289198

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 774
Siewki sieweczkie


Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/19 17:21 #289199

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 774
Siewki c.d.




Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, zanetatacz, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/19 17:22 #289200

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 774
Siewki
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, Semper, zanetatacz, basik, Shalina ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/19 18:14 #289208

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66636
Rozalio, super sieweczki! Uwielbiam to wyczekiwanie, jakie cechy pokażą, kiedy pierwszy raz zakwitną... Sama mam ich wiele w ogrodzie i nie usuwam, tylko staram się rozsadzać na nowe miejsca. W niektórych miejscach jest ich już zbyt wiele, więc będę nakładać w tym roku woreczki na nasiona.

Pierwszy raz zakwitł Helleborus niger 'Snowdrift' o półpełnych kwiatach



Kwitnie także H.niger 'Maximus' o olbrzymich kwiatach . Ich kształt też jest ciekawy, bo przypominają gwiazdy



Ubiegłoroczny zakup, Helleborus x 'Spring Velvet'



'Larissa' dopiero rozpoczął rozwijanie pąków


fot.18.03.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, Olusia, Semper, zanetatacz, basik, Danusia ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/03/19 21:04 #289248

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54861
Moje sieweczki :kibic















pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, Semper, zanetatacz, Danusia, GosiaM, Shalina, janka.p ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych
Czas generowania strony: 0.204 s.