Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Było ściernisko...

Było ściernisko... 2019/01/25 23:55 #146624

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Zabieram się do otwarcia swojego wątku jak przysłowiowa sójka za morze :)
I dzisiaj wywołano mnie do tablicy.... krecigl :) :)
I w zasadzie tak sobie myślę, trochę to niesprawiedliwe jest... ileż można podglądać Wasze ogrody, a swój mieć zamknięty?
Dlatego, serdecznie Was witam i zapraszam do mnie.
welcome
Powtórzę jeszcze raz to co już kiedyś pisałam w wątku powitalnym.
Ziemię kupiliśmy w 2008 roku - 1000m2 łąki i zaczęła się zabawa...
Najpierw dom, a potem ogród. Nawet nie myślę ile roślin zamordowałam dzięki mojej niewiedzy. :mur O roślinach i ogrodnictwie pojęcia nie miałam żadnego i w zasadzie dalej to pojęcie nie jest za wielkie, ale teraz przynajmniej już wiem, że mam kwaśną, ciężką` gliniastą glebę i co w niej dobrze się czuje - chociaż i tak eksperymentuję.
Ponieważ do domku jeździmy tylko w weekendy i w zasadzie tylko w ciągu tych dwóch dni mogę coś zrobić, ogród miał być z zasady samoobsługowy. No właśnie miał być, krecigl teraz czytam to jak dobry żart. Podział mamy taki, że ja zajmuję się roślinami ozdobnymi, a Adam trawnikiem i drzewkami owocowymi.
Chyba w 2010 roku , żeby przynajmniej trochę odgrodzić się od koszmarnie mocno wiejących wiatrów, posadziliśmy prawie 140 thuj, a razem z nimi pierwsze drzewka i krzewy. I tak się zaczęło: sadzenie, przesadzanie, szukanie miejsca na nowości i po paru latach poszerzanie trawnika... a jakże to już też za mną 2smiech

Edit:oczywiście nie poszerzanie trawnika , tylko wręcz przeciwnie jego uszczuplenie, a poszerzanie rabatek ( nocne pisanie mi nie służy :P )
Moją miłością są klony i azalki japońskie - rośnie ich kilka u mnie i nieźle sobie radzą. Ale i hortensje czy trawy, hosty czy paprocie też bardzo lubię i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich. Dlatego mam taki misz masz, wszystkiego po trochu.

Kilka zdjęć z początków 2008 rok







I rok 2013



2015







2017







I miniony rok 2018





















I zdjęcia sprzed tygodnia, styczeń 2019
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/01/26 14:52 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, piku, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, nowababka, markussch01 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2019/01/26 00:00 #146625

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Styczeń 2019











Dobrej nocki Wam życzę
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, piku, takasobie, edulkot, VERA, chester633, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Było ściernisko... 2019/01/26 00:17 #146627

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14997
Ha! Zatem jesteś Aniu... witaj! :buziak (jaki to Nela ma dobry wpływ na ludzi :silly: )

I w końcu widzę szersze kadry! clap Bardzo ładna działeczka... i jeszcze baaardzo duży trawnik... gwizdac a co za górę masz w tle?

Idę oglądać raz jeszcze :)
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 00:21 #146628

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Aniu :)
Jeśli to naprawdę ogród weekendowy, to aż mi wstyd ... Swój mam na co dzień i nawet w połowie nie jest tak zadbany jak Twój.
Przepiękne zdjęcia w różnych warunkach pogodowych , a to z wielką chmurą niesamowite !
Bardzo ładne kompozycje na rabatach :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 00:40 #146633

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Chwilkę mnie nie było`a tu już pierwsi goście... welcome
Ceszę się, że Wam się podoba.

Madziu moje dzieciaki już odchowane i dwa dni mogę siedzieć w ogrodzie, a oni jeszcze czasami obiadekprzygotują ... więc mam dobrze i trochę więcej czasu :)

Monik w tle, na pierwszym planie Lipowski Groń, a zaraz z nim Równica. Nelcia dobre słowo w odpowiednim momencie powiedziała polewkamax , od tygodnia siedzę w domu chora i tak się zbierałam , tylko nie mogłam się zmobilizować :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Było ściernisko... 2019/01/26 01:11 #146634

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14997
To teraz wiem Aniu... gdzie te Twoje Górki... jedynie 4h 40 ode mnie... gwizdac bo nie wiem, czy wiesz (3x 'wiesz' w jednej linijce :glupek ) że google kazało mi Cię lokować koło Garwolina i cosik mi się to nie zgadzało :silly:

A powiedz mi, jak nazywa się ta mocarna, żółta hosta, która rzuca się w oczy na fotach jak choćby na tej deszczowej?

A ta hortensja na wysepce przy trawach to 'Vanilka'? To jeden krzaczek? Przepiękna! :kocham

Poopowiadaj nam tu, co za drzewa i krzewy u Ciebie rosną... tak rabatka po rabatce... bardzo to wszystko ze sobą zgrabnie skomponowane :)

A zimy zazdroszczę B)

.
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 08:39 #146642

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13499
  • Otrzymane podziękowania: 31357
Aniu, cieszę się bardzo, że wreszcie się zdecydowałaś clap Szkoda byłoby nie podziwiać tak pięknego miejsca.
I tak jak Magda, zupelnie nie wiem, jak to robisz... tylko w weekendy... duże dzieci do mnie nie przemawiają... To chyba trzeba mieć to coś!
Jest pięknie, Lata lecą, rośliny rosną, a trawnik wciąż wzorcowy, podkreśla zestawienia rabatowe zwyc

Proszę Cię o jedno zdjecie do spisu ogrodów :)
Ostatnio zmieniany: 2019/01/26 08:40 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 09:37 #146645

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2919
  • Otrzymane podziękowania: 5574
Brawo :woohoo: Przyjemnie ogląda się Twoje włości :-)

Czy tuje, w zamyśle, miały się zejść? Ze szmaragdami nie tak łatwo :diabelek

Skąd wiesz, ze glina jest kwaśna? Badałaś ph? Ja badałam, moja neutralna :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2019/01/26 12:21 #146656

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Siberko dziękuję, Twoje włości już piękne, a jak je jeszcze trochę ogarniesz i wsadzasz tam te Twoje milion host to dopiero będzie czad zdziwko Glebę badaliśmy przed zasianiem trawnika, próbki brane były z kilku miejsc i kwaśna ... nie pamiętam jakie dokładnie pH` ale kwas..

Ewo zaraz na początku napisałam Ci, że wątek będzie, a że trwało to trochę dłużej niż chwile rotfl . O trawnik dba Adam dlatego taki śliczny :lol: , granica jest wyrażnie zaznaczono obrzeżem z kostki i nie daj Boże jak jakiś listek wystaje na trawę od razu jest przykoszony :P Jak mi się zachciewa wyciąć kawałek trawy na nowe rabatki, to łopata w rękę, zaprawa kostka brukowa i najpierw muszę wymurować nowe obrzeże polewkamax Na Miniaturkę może weż to zdjęcie z 2017 roku z hortensją i górami w tle?

Monik w Garwolinie też pewno pięknie tylko trochę daleko dopracy bym miała rotfl , a tak wogóle to dlaczego w tymGarwolinie wylądowałam? Może to znak jakiś czy cuś? Mocarna hosta to Sub and Substance i już nie rośnie w tamtym miejscu :) trochę zrobiło jej się za ciasno i przesadziłam jesienią. Nie chcesz wiedzieć co to była za robota krecigl 3 lata rosła tam a Korzeniska miała potwornie wielkie... mam nadzieję że jej się spodoba na nowym miejscu... zobaczymy wiosną. Hortensję dobrze odgadłaś to Vanilka, jeden krzaczek na totalnej patelni, na tej rabacie od rana do wieczora jest słonko.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/01/26 12:23 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Było ściernisko... 2019/01/26 12:30 #146657

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Witaj Aniu. flower
Ogród dopieszczony w każdym calu i aż nie chce się wierzyć, że jest to ogród tylko weekendowy. Cudnego trawnika to można tylko pozazdrościć.Piszesz, że go poszerzałaś. To odwrotnie jak u większości z nas, gdzie trawniki zdecydowanie się kurczą . wink-3
Piękne zdjęcia .
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 12:34 #146658

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Zapomniałam jeszcze ... Sibi nawet nie mów mi o moich Thujach :mur w zeszłym roku zabrałam się za przycinanie i jak Edward nożycoręki :woohoo: ... poszło ... trochę za bardzo je przyciachałam, wyglądają koszmarnie... cały czas myślę jakie ogarnąć, żeby to jakoś wyglądało, takie kolumny jak teraz to nie bardzo, z drugiej strony dzięki temu że miedzy nimi przerwy to rośliny pod nimi dstają troszkę słońca... tak żle i tak niedobrze... Tak mi chodzi po głowie żeby połączyć ze sobą i zrobić prześwity co 3- 4 sztuki...
Z drugiej strony ogrodu mam ciętą na mur` szybciej i łatwiej` a szmaragdy dawno pięknie się połączyły :) , nie rozumiem dlaczego tak nie zrobiłam wszędzie? :patel
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2019/01/26 12:42 #146659

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Witaj Inuś u mnie... tak jak u większości z nas u mnie również to trawnik oczywiście się kurczy rotfl ... dzięki, że zwróciłaś uwagę... nocne godziny poplątały moje zeznania :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Było ściernisko... 2019/01/26 14:35 #146673

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11246
  • Otrzymane podziękowania: 20603
Aniu welcome ogród przepiękny i rośliny ładnie dobrane i miejsca maja wkoło siebie żeby były wyeksponowane a u mnie oczywiście naźgane do granic możliwości rotfl i na dodatek jeszcze tyle miejsca do poszerzenia rabatek wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 15:00 #146677

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Cieszę się, że do mnie wpadłaś Danusiu... u mnie też nadźgane tylko się jeszcze nie rozrosło rotfl , sporo roślin w zeszłym roku dosadzonych (szczególnie bylin) jeszcze siedzą pod śniegiem przyczajone :) mam nadzieję, że w ty roku pięknie się rozrosną, pokażą na co je stać i też będzie gęsto hu_rra
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Było ściernisko... 2019/01/26 17:41 #146702

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6622
  • Otrzymane podziękowania: 14340
W zasadzie na życie nie narzekam.. ale żeby wszystkie moje życzenia tak mi się szybko spełniały..!! rotfl rotfl

Bardzo piękne masz miejsce do wypoczynku.. a ja myślałam, że masz ogród przy domu.. bo taki

dopieszczony.. :) Cieszę się już na szczegółowe relacje i obrazki - obrazki! - nie szczędź nam proszę

naprawdę masz śliczne rabatki i pokazuj z bliska też .. bo ja już słaby mam wzrok.. :silly:

Witaj :witaj
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 19:05 #146727

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9991
  • Otrzymane podziękowania: 22863
Aniu fajnie się zapowiada opowieść ogrodowa z Górek hu_rra będę często zaglądać bo już mi się podoba clap
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 19:58 #146736

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Witam :witaj Piękny, bardzo elegancki ogród, wygląda zupełnie jak najbardziej zadbane ogrody przydomowe. zwyc
Czekam na dalsze zdjęcia, bo widzę trochę ciekawych roślin :) Na przykład to mocno rosnące drzewko, nad deszczowym zdjęciem.
Kwaśna glina chyba służy wielu roślinom, bo rosną dorodne.
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Ostatnio zmieniany: 2019/01/26 19:59 przez Gabriel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 20:01 #146738

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9691
  • Otrzymane podziękowania: 20696
welcome Aniu -super ogród z przyjemnością będę zaglądać :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/26 21:04 #146750

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8383
  • Otrzymane podziękowania: 24980
No proszę trochę pobolewałam a tu tymczasem taka radosna nowina hu_rra . Cieszę się Aniu ogromnie że otwarłaś nam swoją furtkę flower
Deszczowe zdjęcie złapało mnie za serce :kocham i tym sposobem wiem że i on może być piękny :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/01/27 00:08 #146773

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Witam wszystkich razem i każdego z osobna welcome

Wiesiaczku mam nadzieję, że już Ci lepiej. Deszcz uwielbiam, byle nie w nadmiarze :) , a po takiej ulewie rośliny wyglądają pięknie, takie ... wyszorowane :P

Żaneto zapraszam, mamnadzieję, że Cię nie zawiodę i będzie co oglądać

Gabrielu tak sobie myślę, że to nasze weekendowe miejsce i ogród to chyba bardziej dom i niż ten w mieście mimo, że tylko na dwa i pół dnia w tygodniu. Duże drzewo na deszczowym zdjęciu to mój pierwszy klon palmowy Atropurpureum.

Majeczko witaj u mnie, czasami zaglądam potajemnie do Twojego ogrodu i nie mogę wyjść z podziwu 300 róż zdziwko ja mam trzy i nie potrafię sobie z nimi poradzić, przepraszam już 6 sztuk. Jesienią dosadziąłm trzy nowe sztuki Rosige Landdrostei, mam nadzieję że będą równie śliczne jak ślicznotki Wojtka :)

Nelciu jak święty Mikołaj jestem polewkamax mówisz i masz... zmobilizowaalś mnie... dzięki

A wecie, że wiosna chyba się zbliża? Mój oczar Arnold Promise nieśmiało otworzył pierwszego kwiatka.
Zdjęcia z 23 grudnia 2018

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/01/27 00:09 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Jagusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.383 s.