Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Strefa cienia

Strefa cienia 2017/05/04 04:35 #63016

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14997
Ciągle coś mi nie po drodze z moim wątkiem... i tak odkładam go i odkładam... i w końcu sezon minie a ja się zań nie zabiorę... :P więc może po prostu... ot tak... sobie go dziś rozpocznę... a dalej... jakoś mi się on potoczy :lol:


Mój ogródek... tu powinien być wywód... alem naturalnie nieprzygotowana i już deko śpiąca... gwizdac więc rzeknę tylko tyle, że w mym posiadaniu jest od roku 2010 acz początki jakichś w nim działań to rok 2012... wtedy uznałam, że skoro nie chce rosnąć w nim trawa, to może zechce co innego... 2smiech i zabrałam się za studiowanie roślinności cieniolubnej.

Bo mój ogródek cieniem stoi i cień go determinuje.

I wielki to on nie jest... ani średni... ani mały... jest maleńki: całe 70 metrów... maleńki, jak dla mych rozbuchanych potrzeb posiadania rododendronowego ogrodu, ale... całkiem akuratny dla mojego kręgosłupa :silly:


To co... zaczynamy?




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2019/12/02 05:07 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Kalmia, hanya, piku, takasobie, Krzysia, edulkot, chester633, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Strefa cienia 2017/05/04 04:47 #63017

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1175
  • Otrzymane podziękowania: 3061
Monika zaczynamy, ile metrów by nie było to zawsze ogród i nasz zielony raj i odskocznia od ,,szalonej'' codzienności..... vishenka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz


--=reklama=--

 

Strefa cienia 2017/05/04 08:14 #63027

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6622
  • Otrzymane podziękowania: 14340
Witaj Moniko, :witaj
wszyscy wiemy, że nie o wielkość chodzi tylko o spełnianie marzeń. :)

Jestem ciekawa Twoich spełnień i czekam na fotki i relację. :tup :tup
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz

Strefa cienia 2017/05/04 08:20 #63028

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Nareszcie jesteś :) Czekam na zdjęcia i opowieści, cieszę się, że zobaczę Twoje rodki i inne cienio- i kwasoluby.
Serdeczności na nową drogę forumowego życia flower
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 08:28 #63030

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5563
Dzień dobry Moniś :witaj No to wreszcie się zdecydowałaś na wątek ,z czego ja się niezmiernie cieszę ,bo mamy podobne zamiłowania .Z chęcią popatrzę na Twoje roślinki ,wiadomo jakie :zielony Ale ,żeby nie było że tylko rh to wiesz że ja mam oko na wszystkie kwiatuchy duże i małe i wszystkie są piękne :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 08:53 #63036

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14407
  • Otrzymane podziękowania: 43152
Ja miałam taki sam dylemat! Fajnie, ze się zdecydowałaś! Teraz dobry sezon się rozpoczyna - bo Twój! Powoli się rozchylają pąki różaneczników hu_rra Ja chodze codziennei rano witac sie z moim Grafem Lenartem i Cunningham White.
Tak też czekamy na Twoje! wink-3
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 09:36 #63043

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13499
  • Otrzymane podziękowania: 31357
Cześć Monisiu clap
Dobra decyzja :)

acha, i nie wielkość jest ważna zwyc
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 09:46 #63046

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Rozpoczęcie w Twoim stylu, wpół do piątej rano rotfl
Ale ważne, że w ogóle :przytulam , będę Twoim stałym gościem :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 10:01 #63047

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6253
  • Otrzymane podziękowania: 24359
No nareszcie Moniko :buziak , bo już byłem lekko zdenerwowany na koleżankę B) .Będę oczywiście zaglądał ;).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 10:10 #63049

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66075
Witaj Moniś :witaj
Wczoraj, będąc na zaprzyjaźnionej stacji benzynowej w mojej wsi, zostałam zagadnięta o jukki. Pani Grazynka :lol: zapytała, czy mam jukke z fioletowymi kwiatami, bo ona takiej szuka . odpowiedziałam, że nie mam, bo kolekcjonuję rośliny cienia a ona na to: ' To znaczy drzewa?' :lol:

Strefa cienia, to jest to hu_rra
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz

Strefa cienia 2017/05/04 10:44 #63056

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9691
  • Otrzymane podziękowania: 20696
i ja się cieszę Moniko i będę zaglądać ,fajnie bo rodomania przed nami .... :hejka Poll -fajną rozmowę miałaś polewkamax ,ale powiem Ci ,że moje dzieci tylko trochę są mądrzejsze ogrodowo ,choć przy ogrodzie wychowane
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2017/05/04 10:46 przez zanetatacz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 12:17 #63069

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14997
Gości a gości !!! :woohoo: Serdecznie witam wszystkich i każdego z osobna :buziak


Pawle, mój pierwszy gościu... :przytulam masz świętą rację, ogród czy ogródek, nieważne... natomiast reset, który ze sobą niesie jest niesamowity... uspokaja mnie ta moja zieloność i uszczęśliwia na maxa... choć mój kręgosłup już niekoniecznie... :P a i czasem też wkurza, ale o tym przy innej okazji :silly:

Nelu... moja dopingatorko... :przytulam jest takie słowo, czy je właśnie wymyśliłam? :lol: Bez Ciebie nie wiem, kiedy zdecydowałabym się na ten wątek, lecz Ty nic nie mówiłaś... gwizdac i oto jest :silly:

Haniu... niemal usłyszałam Marsz Mendelsona... ;) nowa forumowa droga życia, powiadasz... ja tylko kliknęłam a tu się okazuje, że... się zaobrączkowałam :blink: 2smiech

Ewuś... Ty popatrzysz u mnie, ja u Ciebie powzdycham... :kocham bo jednak ten mój metraż skromny i nie pomieści tyle, ile by serce chciało... acz człowiek winien wzorować się na najlepszych a nie ma lepszego wzoru od Ciebie, ot co... właśnie przeczytałam, że się zasadzasz na kolejne 2 azalie (jakie?)... jesteś niesamowita! :woohoo:

Miłko... planowanie mojego wątku mnie przerosło... B) więc rzuciłam krótką piłkę... i dało się! hu_rra Sezon rodkowy rozpoczęty, lecz mój ogródek nań kompletnie nieprzygotowany... jak zwykle... polewkamax zamiast siąść i podziwiać, to ja znów będę odmieniać słowo 'kopać' na wszelkie sposoby... chyba w którymś z moich poprzednich wcieleń musiałam być kretem... nie inaczej polewkamax

Efciu... rozumie się, że wielkość nie jest ważna... no może trochę... 2smiech ale nie najważniejsza teacher

Martuś... godzina nie mogła być inna... :P zresztą po tym jak przychodzi do mnie dziecię o 1.28 i pyta, czy może sobie zmienić audiobooka na drugą część Pippi, bo senna nie jest... ja się pytam: kiedy jest ten czas, gdy mogę wreszcie pobyć sama ze sobą? To raz a po wtóre: po kim te dzieci takie nieśpiące? polewkamax Tyle dygresji... Twoja obecność jest tu nieodzowna, w końcu ktoś musi doglądać moje całe 2 róże :silly:

Tomku... a jakaż przyczyna tego zdenerwowania? Gdyby to kolega dał dobry przykład, to może wnet poszłabym w jego ślady... ;) a tak to nie ma gdzie podziwiać, tylko trzeba skakać od paproty do paproty... co też i czynię w niemym zachwycie, bo przecież nie będę pisać w wątkach merytorycznych: Cudownie! Przepięknie! A to zestawienie boskie! A to, to i tamto proszę teleportować do mojego ogródka B)

Poll... gdy się mentalnie przygotowywałam do założenia wątku... lat temu 2 czy 3... gwizdac jeszcze tam... wymyśliłam, że mój wątek to będzie 'Cienisty zakątek'...tak sympatycznie i z uwagą, że cień, choć nie do końca i że nawet nie ogródek, tylko właśnie ogrodowy zakątek :) W ubiegłym roku jednak po mojej zachodniej stronie wyrósł sobie na 3 piętra blok... :angry: i zabrał całe bezpośrednie słońce, jakie miałam... te 2-3 h mocno popołudniowych promyków...ech... stąd tytuł mojego wątku... nic że wciąż istniejącego tylko w mej głowie... :P już mi nie pasował. Zmieniłam i tak mój zakątek przeistoczył się w strefę cienia... dobrze, że nie mroku gwizdac

Żaneto... bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin... widzę, że 'Buketta' przypadła Ci do gustu :)



Zostawiam kilka ubiegłorocznych kadrów [proszę o cierpliwość Chrome mi nawala, wkleję je pojedyńczo]

Majowe






Sierpniowe






Pażdziernikowe



Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/05/04 12:37 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Amarant, piku, takasobie, Krzysia, Monika-Sz, chester633, Nowinka, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Strefa cienia 2017/05/04 12:29 #63070

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Piękny prezent mi zrobiłaś w tym miłym dla nas dniu.. :przytulam
Wszystkiego najlepszego Moniśka..i mega się cieszę, że jest wątek hu_rra hu_rra
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/05/04 12:49 #63072

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14997
Hejka Monia! Wzajemnie wszystkiego najlepszego... :buziak dobry pomysł na celebrację Dnia Imienia... którego swoją drogą nie celebruję... ;) wymyśliłam, prawda :P


Dla Ciebie i wszystkich Monik: 'Peter Alan' :kocham

Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz

Strefa cienia 2017/05/04 13:33 #63083

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Już się cieszę na Twój wątek. Twój ogródek bardzo porządnicki i jak to fajnie, jak ktoś ma mniejszy ogródek od mojego. ;)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/05/04 13:44 #63086

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14407
  • Otrzymane podziękowania: 43152
No właśnie! W tramwaju pisali, że Moniki i Floriana! vishenka vishenka vishenka
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/05/04 14:35 #63095

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
No proszę nawet oportuniści w końcu odpuszczają :P Z przyjemnością pospaceruję po Twoim ogródku :)
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/05/04 14:37 #63096

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11246
  • Otrzymane podziękowania: 20603
Monisiu jestem i ja cieszę się że będe mogła do Ciebie zaglądać a co do wielkości ogródka to ja też mam mało ale nie ma szans na powiększenie dlatego dalej będzie trawnika ubywało choć M niezbyt zadowolony bo akurat trawnik sobie ładnie rośnie i nie mam na co zwalić jego uszczuplania wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/05/04 20:21 #63160

  • Amarant
  • Amarant Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1439
  • Otrzymane podziękowania: 2717
Witaj Moniko :)
Będę zaglądał jeśli pozwolisz :)
Pozdrawiam
Marek

Markowy Ogródek Hostowo-Żurawkowy
Zaprasza
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/05/04 20:42 #63168

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9691
  • Otrzymane podziękowania: 20696
Moniko-wszystkiego najlepszego szampan .Mam córkę imienniczkę Twoją ale też nie świętuje dzisiaj. Twoje rodki to okazy zdrowia,ale i warunki u Ciebie mają extra :bravo , :bravo , :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.183 s.