Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Polecani i odradzani... nasze opinie o sprzedawcach rododendronów

Polecani i odradzani... nasze opinie o sprzedawcach rododendronów 2022/05/26 08:14 #267554

  • Shalina
  • Shalina Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 212
  • Otrzymane podziękowania: 1049
Poll dziękuję flower Zamawiała je sąsiadka, jej ładniejszy i mniej obgryzione listki. Ciekawe tylko czy to sprawka opuchlaka czy ślimaków think: Teraz szukam dla niego towarzystwa krecigl
Pozdrawiam Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polecani i odradzani... nasze opinie o sprzedawcach rododendronów 2022/05/26 11:38 #267567

  • Agneszka
  • Agneszka Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 259
  • Otrzymane podziękowania: 535
Th - Ja też będę w sobotę w arboretum. I prawdopodobnie pół Polski przyjedzie na ten weekend do arboretum bo brak miejsc we wszystkich hotelach w promieniu 10 km.
Ostatnio zmieniany: 2022/05/26 11:40 przez Agneszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Polecani i odradzani... nasze opinie o sprzedawcach rododendronów 2022/05/26 12:30 #267569

  • Agneszka
  • Agneszka Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 259
  • Otrzymane podziękowania: 535
th napisał:
O żesz... Agneszko... :blink: chybabym się zapłakała, gdybym dostała rodki w takim stanie... a nawet na pewno bym się zapłakała... :angry: mam nadzieję, że choć odmiany zgodne.

Th - Dresselhuys wygląda na zgodny - sadzonka jest wysoka, z dużymi jasnymi liśćmi i ma duże landrynkowe kwiaty
Old Port - buraczkowy kwiat z ciemną gardzielą, niespotykany kolor - też by się zgadzało
Effner - liście takie same jak u Alfreda - wszak to jego potomek - kolor ciemny fiolet, więc też się zgadza
Bismarck - trudno powiedzieć bo przyjechał bez kwiatów. Jednak jestem dobrej myśli, bo sadzonka ma bardzo gęste rozgałęzienia, a to właśnie cecha Bismarcka
Ostatnio zmieniany: 2022/07/05 23:20 przez th. Powód: Poprawienie cytatu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Polecani i odradzani... nasze opinie o sprzedawcach rododendronów 2023/04/07 04:10 #290842

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 471
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Niewiem jak to się stało ale stałem się maniakiem rododendronów :heart
Kiedy już miałem oblatane wszystkie ogrodnicze i markety w okolicy , przyszedł czas na spełnianie zachciewajek przez zakupy internetowe gwizdac

Na pierwszy rzut jesienią zeszłego roku wybrałem sklep Azalia .PL z Pisarzowic. Na stronie tylko oferta bez cen i dostępności roślin , tak naprawdę wszystkiego trzeba dowiadywać się mailowo. Po wymianie kilku mieli ( pamietam że długo to trwa i trzeba uzbroić się w cierpliwość) zamówiłem cztery krzaczki.
Cena 55zł sztuka , wysyłka paczki gdzie mieści się 6-8 sztuk 45 zł ( z ostatnich info wiem że ceny nie zmieniły się na ten sezon)
Zakup udany choć rośliny nie za wielkie, pakowanie poprawne.



Zimą kombinowałem jak by tu jeszcze coś zmieścić na swoim potężnym areale B) i postanowiłem że zmniejszę trawnik , będzie mniej koszenia 2smiech
Przeklikałem cały internet i w poszukiwaniu okazów ,które by mnie zaspokoiły wylądowałem w internetowym sklepie Hachmanna .
Tu oferta przeogromna, przez zimę wybrałem do koszyka najpierw 15 ,później 8 i skończyłem na 4 krzaczkach ( w sumie 5 :diabelek )

Ceny interesujących mnie egzemplarzy 27-33 euro wybierałem najmniejsze z oferty aby jak najwiecej zmieścić do paczki.
Koszty paczki i pakowania :mur 62 E jakieś dziesięć rododendronów z Biedronki gwizdac

Do paczki zmieściło się 6 sztuk małych rododendronów i raczej to był maks waga 29 kg . Po złożeniu zamówienia info kiedy będzie wysyłka ( dzielą rok na tygodnie i podają w którym tygodniu wyślą ) i podsumowanie zamówienia za które nie trzeba płacić zdziwko , dopiero jak paczka dojdzie w niej jest faktura.
Minus zamawiałem 3 egzemplarze Needle Dane a niestety dostępny był tylko jeden.
Paczka wysłana w środę dostarczona za tydzień , mimo tułania się tyle czasu rododendrony w bardzo dobrej kondycji hu_rra a pakowanie :bravo

„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Krzysia, Nowinka, zanetatacz, rhodoman, nelu-pelu, basik, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Polecani i odradzani... nasze opinie o sprzedawcach rododendronów 2023/04/23 20:13 #292209

  • Agneszka
  • Agneszka Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 259
  • Otrzymane podziękowania: 535
Ja się jak zwykle spóźniłam z zakupami, bo moje róże wołały o pilną pomoc. Przez całą zimę miałam zmasowany atak karczowników na rabatach różanych czdziura . I zapomniałam o rodkach. Tymczasem w sklepach internetowych już nic ciekawego nie ma. Wszystko wykupiliście :silly:
Ostatnio zmieniany: 2023/04/23 20:14 przez Agneszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: th
Czas generowania strony: 0.149 s.