Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Hortensja krzewiasta (Hydrangea arborescens) 'Bella Anna'

Hortensja krzewiasta (Hydrangea arborescens) 'Bella Anna' 2016/10/24 21:55 #31795

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Hortensja krzewiasta 'Bella Anna'
Hydrangea arborescens

Odmiana z serii Endless Summer.

Wielkość: ok. 90 cm wys. i szer.
Wymagania: najlepiej rośnie w glebie żyznej, lekko kwaśniej, umiarkowanie wilgotnej.
Cięcie: jak wszystkie krzewiaste kwitnie na pędach jednorocznych. Należy ciąć wiosną, na wys. ok. 15 cm.
Hodowca: Dr Michael Dirr z Uniwersytetu Georgia (2011 R.)


Jeśli chcesz poznać wszystkie hortensje opisane na naszym forum zajrzyj do ILUSTROWANEGO SPISU HORTENSJI

Rośnie w ogrodzie u mewy.mewa napisał:
Kolejna jak dla mnie przereklamowana to Bella Anna - niby pędy miała mieć sztywniejsze od Ncha 1 lecz niestety u mnie również się pokłada
w tym roku kolejny raz zmieniłam jej miejsce i dośc mocno odchorowała przesadzenie . Na podjęcie ostatatecznej decyzji poczekam jeszcze z dwa lata

mewa napisał:
Jest mniejsza od od ncha1, kwiaty bardziej wybarwione i inny układ płatków , kwiat składa się przeważnie z 5 płatków. Miala mieć sztywniejsze łodygi od różowej anabelki -u mnie nie ma . Bardzo wrażliwa na brak wody ale rosła na patelni- może to jest powodem wylegania -zobaczę w przyszłym roku bo przesadzona do cienia



W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2022/01/31 19:06 przez th. Powód: Edycja linku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, ewakatarzyna

Hortensja krzewiasta (Hydrangea arborescens) 'Bella Anna' 2022/01/29 12:28 #258736

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16351
  • Otrzymane podziękowania: 54892
Ewa (mewa) napisała: miała dłużej też utrzymywać ciemny kolor - to że kolor ma ciemniejszy to fakt, ale odbarwia się podobnie do ncha1.
jeszcze dwie fotki znalazłam.





fot. mewa
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, ewakatarzyna, Jakasiula


--=reklama=--

 

Moderatorzy: basik, wojtek
Czas generowania strony: 0.148 s.