Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C)

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/05/24 16:14 #201821

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Kolejny dzień z życia króla :)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, nelu-pelu, elakuznicom, Danusia, dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/05/25 17:42 #202024

  • rosett
  • rosett Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 9
Mój król Łokietek to cudowny kolor ,różowa landrynka.Rośnie u mnie od zeszłej wiosny.W tym roku zakupię jeszcze Królową Jadwigę koniecznie:)



Ostatnio zmieniany: 2020/05/25 18:10 przez th. Powód: Uaktywnienie zdjęć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, nowababka, elakuznicom, Puszek, Danusia, wojtek, dultom


--=reklama=--

 

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/05/27 20:37 #202248

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Mój Władysław Łokietek delikatnie zaczyna otwierać pączki

Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, nelu-pelu, elakuznicom, Puszek

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/05/29 00:55 #202444

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Zeszłoroczny zakup i wtedy kwitł pięknie. W tym roku ma tylko dwie kiście i dodatkowo jeden kwiatek. Na kolejnych zdjęciach widać jak "blednie"

pierwszy kwiat i druga kiść (fotki z 18.05)


5 dni później


3 dni później


27.05


i 28.05
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 2021/08/24 20:46 przez th. Powód: Ponowne wgranie zdjęć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, elakuznicom, Danusia, dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/06/01 15:06 #203013

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Władysław Łokietek posadzony wiosną zeszłego roku... Całkiem nieźle jak na pierwszy rok po posadzeniu...
31.05.2020
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2020/06/01 15:06 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, nelu-pelu, Danusia, wojtek, dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/06/11 12:38 #204467

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11759
Dwa lata u mnie. Kupiony u Ciepłuchy.

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, nelu-pelu, elakuznicom, Danusia

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2020/06/14 20:53 #204902

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Władysław Łokietek w tym roku jest przepiękny cały w kwiatach rośnie u mnie trzeci sezon bez żadnych problemów po zachodniej stronie.







Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, nelu-pelu, elakuznicom, dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/02/23 14:32 #226909

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Władysław Łokietek zimowo
31.01.2021
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, elakuznicom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/05/08 20:20 #235781

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
W dn. 07 05 2021r w Gospodarstwie Ciepłuchy kupiłam i ja Władysława Łokietka, też pojedzie na działkę, nie wiem czy wasze też tak mają? liście takie nieco oliwkowe? A oto i On.



pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz, nelu-pelu

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/05/23 09:38 #238073

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 471
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Dzisiejszy 23.05 2021






„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz, nelu-pelu, Puszek, dultom, DorotaZ

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/06/05 11:45 #240019

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Ostatni dzień z życia mojego króla



w czwartym sezonie pokonany przez fytoftorozę...

Był piękny, ale drugi raz już go nie zaproszę do siebie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/08/24 20:18 #247402

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11759
Mój Łokietek nie mógł znaleźć sobie miejsca. Raz go posadziłem dość nieszczęśliwie na zbyt suchym, jak się okazało, miejscu. Niespecjalnie sobie radził, choć trwał. W zeszłym roku przesadziłem w bardziej cieniste, bardziej wilgotne miejsce, ale też mu coś nie pasowało, marniał. W tym roku zakwitł tylko jednym kwiatem (pierwsze zdjęcie z maja). Chcąc go trochę podratować, żeby nie skończył na wygnaniu, wsadziłem go do donicy. Odżył jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zapączkował jak dotąd rekordowo, liście ma soczyście zielone. Jeśli dotrwa tak do wiosny, będzie cieszył. Jasne, że wolałbym go w gruncie, ale skoro mu się polepszyło, może być i tak.





Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, nelu-pelu, elakuznicom, Leonidas

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/08/24 21:47 #247431

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Tomku, a co na zimę z nim zrobisz? zadołujesz w donicy? Też go mam, zakupiony w tym roku ale szczęśliwie bo ma kilka ładnych pączków na przyszły sezon co rzadko się zdarza przynajmniej u mnie, rośliny tak są przenawożone, że odchorowują to dobrych kilka miesięcy żeby nie powiedzieć lat, mam rh Busuki w czasie zakupu była to jedna wielka kula mocno czerwonych kwiatów od tamtej pory nie kwitł. Straciłam cierpliwość i miałam go wykopać, no ale dałam mu ostatnią szansę wygrażając szpadlem, w tym sezonie przyrosty dostał ok 20 cm i nawet jakies niewielkie pąki kwiatowe się pojawiły.
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/08/24 22:06 #247437

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11759
Elu, to wielka donica. Gdybym miał ją dołować, musiałbym wykopać bardzo duży dół, a nie mam gdzie. Zaryzykuję. Może tylko pomyślę o jakimś okryciu jutowym, zobaczymy. Ja mam trochę azalii japońskich w donicach, od kilku sezonów dają radę.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/08/26 08:10 #247536

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Tomku, poprzynudzam trochę, jaka ta donica duża? Mam 1 rh i też coś mi się nie bardzo podoba, może też tak powinnam zrobić?
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/08/26 11:16 #247561

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11759
Elu, ja mam donicę o górnej średnicy 65cm i wysokości 45,5cm. Ma pojemność ok. 100 litrów. Jest to donica produkcyjna, taka, jakich używają w szkółkach, więc jak na tak dużą nie jest droga, a wygląda całkiem przyzwoicie. Kilka japonek też mam w takich dużych. Stoją za szpalerem tawułek, więc się nieźle komponują. Kupowałem w hurtowni rolniczo-ogrodniczej Farmer. Prowadzą też sprzedaż detaliczną, więc nie ma problemu z zakupem przez Internet. Nie wiem, czy z uwagi na zasady forum mogę tu podać link do strony, ale nie traktuję tego jak reklamy, więc zaryzykuję link bezpośrednio do produktu: ifarmer.pl/product-pol-4255-DONICZKA-PRODUKCYJNA-100-L-OKRAGLA-z-rantem.html (w razie czego niech administrator na mnie nakrzyczy, to link usunę :diabelek ).
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2021/08/26 12:41 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2021/08/26 16:13 #247598

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Tomku, bardzo, bardzo Ci dziękuję.
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2022/01/31 14:43 #258874

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Władysław łokietek dzielnie przetrwał kolejny sezon... Gdyby nie podgryzione liście byłby idealny :lol: Bardzo mi się podobają jego szare przyrosty..


29.05.2021


03.06.2021

05.06.2021





I Król przygotowany do startu w nowym sezonie...
28.01.2022
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Efkaraj, nelu-pelu, elakuznicom, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2022/02/01 14:06 #258950

  • kwiateek
  • kwiateek Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Fan ogrodnictwa
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 23
Cudowny ogród. Nie mogę doczekać się kiedy śnieg w końcu się rozpuści i będę mógł zacząć działać w swoim ogrodzie. Nie mogę doczekać się aż zrobi się zielono. Twój ogród nawet przykryty śniegiem wygląda wspaniale.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Różanecznik (Rhododendron) 'Władysław Łokietek' (-30 °C) 2022/02/01 15:18 #258962

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Kwiateek jeżeli piszesz o moim ogrodzie to pięknie Ci dziękuję. Jak zauważyłeś, akurat w tym wątku są zdjęcia z różnych ogrodów, bo to watek tematyczny rhododendrona Władysław Łokietek. Jeżeli chcesz odwiedzić ogród mój, lub innych forumowiczów to musisz wejść w Kategorie potem w Naszych ogrodach znajdziesz zakładkę Ogrody Zielono Zakręconych... otwierasz i spacerujesz :buziak
Wielu z nas ma link do swojego ogrodu pod podpisem - kiedy klikniesz w np. w moje Było ściernisko... w nowej karcie otworzy się wątek ogrodowy. :buziak
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: th
Czas generowania strony: 0.195 s.