Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Krokusy w sezonie 2023

Krokusy w sezonie 2023 2023/04/05 13:15 #290703

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14617
  • Otrzymane podziękowania: 44177
Krokusy późne i sadzone zimą jeszcze kwitną. Zdjęcia z dziś:





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Krzysia, VERA, Shalina, DorotaZ, Luke, ewakatarzyna

Krokusy w sezonie 2023 2023/04/05 21:40 #290755

  • Luke
  • Luke Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 558
  • Otrzymane podziękowania: 2595
U mnie jak dotychczas ostatnie w miarę ładnie rozwinięte Krokusy to 'Jeanne D'Arc', chociaż wciąż nie doczekałem się na otwarcie kwiatów lubianej bardzo przeze mnie odmiany 'Pickwick'. Pewnie już ich w tym roku nie zobaczę rozwiniętych tylko przekwitnięte :unsure: Natomiast w pierwszych dniach kwietnia wciąż jeszcze miałem pojedyncze kwiaty odmian 'Golden Yellow', 'Advance', 'Prins Claus', 'Tricolor', 'Ruby Giant', 'Orange Monarch' i ' Spring Beauty'. Ale mam też jeszcze jakieś nowości z Holandii w stanie wczesnych pączków i ciekawy jestem kiedy coś się z tego rozwinie think:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, basik, Shalina, a.nia, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Krokusy w sezonie 2023 2023/04/10 15:06 #290990

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56372
Rozpoznany jako Crocus angustifolius 'Bronze Form'

fot. 16.03.2023
pozdrawiam Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Krokusy w sezonie 2023 2023/04/14 19:51 #291333

  • Luke
  • Luke Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 558
  • Otrzymane podziękowania: 2595
Na Święta Wielkanocne przypadło ostatnie kwitnienie Krokusów 'Pickwick' oraz 'Advance' w naszym ogrodzie. Jedne i drugie rosną na stanowiskach, gdzie słońce dociera dopiero od marca i tylko przez około godzinę po południu.











Wyjątkowo późne okazały się zakupione w 2022 roku Krokusy C. minimus '-CO2810-', praktycznie dopiero teraz rozpoczęły kwitnienie i pewnie jeszcze się rozkręcą, jeśli im pogoda nie przeszkodzi. Kolorystycznie mocno przypominają odmianę 'De Jager', ale są od nich znacznie mniejsze.







Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, basik, wojtek, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Krokusy w sezonie 2023 2023/04/24 19:53 #292299

  • Luke
  • Luke Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 558
  • Otrzymane podziękowania: 2595
Jest druga połowa kwietnia, a ja wciąż mam kwitnące Krokusy wiosenne. Wyjątkowo późne okazały się sprowadzone z Holandii odmiany Krokusów Drobnych '-CO2810-' oraz 'Bavella'. Posadziłem je na przełomie września/października, pierwsze szczypiory pojawiły się już w styczniu. W marcu, czasie gdy inne Krokusy kwitły, te dopiero zaczynały zawiązywać pączki. Ociągały się na tyle długo, że obok zdążyły wyrosnąć Tulipany i Korony Cesarskie, co ograniczyło im ilość słonecznych godzin i w efekcie zakwitły dopiero w trzecim tygodniu kwietnia. Ciekawe jest to, że spośród Krokusów odmiany 'Bavella' jeden różni się od pozostałych i ma wyraźne drobne jasne żyłkowe paseczki na zewnętrznych ciemnych płatkach, co bardzo dodaje mu uroku.

C. minimus '-CO2810-'







C minimus 'Bavella'







Ostatnio zmieniany: 2023/04/24 19:57 przez Luke.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, wojtek, ewakatarzyna
Moderatorzy: takasobie
Czas generowania strony: 0.162 s.