Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/22 15:04 #210786

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
No to całkowita prawda, kochani - w środę odbieram klucze do mojej, nowej działki gwizdac
tym razem to aż 297 m2, domek murowany, jest też prąd, toaleta z szambem no i osobne, drewniane pomieszczenie gospodarcze gwizdac
na działce jest młody orzech - zostanie przycięty, młoda jabłonka, o tujach nie wspominam bo te idą pod piłę, 2 pniaki do wykarczowania a tak to trawniki rotfl
zdjęcia będą po środzie gwizdac

a działka jest dosłownie 10 minut spacerkiem od domu, ROD "Pod Kasztanami" na Głuszynie gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, chester633, Semper, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/22 15:26 #210788

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
Burżujka z Ciebie! Najpierw kupujesz mieszkanie , teraz nową działkę.... polewkamax a mówi się, że nauczyciele słabo zarabiają... :P
A serio, to ponownie gratulejszyn!
Fajnie tak znowu zaczynać od zera... i na wiekszym areale... i z domkiem....
Jak mawiają starożytni Rosjanie, I' m so happy for you!
Ostatnio zmieniany: 2020/08/22 15:27 przez Asia2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/22 15:37 #210789

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Asiu oj tam, oj tam :buziak polewkamax
no fajnie tak zaczynać, aż mnie palce świerzbią by zaraz coś tam robić, mama to już się środy doczekać nie może, pewnie w czwartek ja do pracy na spotkanie zespołów a mama lot na działkę gwizdac
do niej, Szkodnika należy zarządzenie domkiem, może sobie zrobić tam jak chce rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/23 09:35 #210826

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Czyli będzie się działo clap clap clap
Super Shitallciu i gratulacje mianowania
:bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/23 14:28 #210833

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Ewuś, dzięki :buziak

dziś mnie olśniło, że przecież nie muszę czekać na klucze by pokazać działkę, bo przecież i tak codziennie chodzimy z mamą na spacer po terenie ROD-u 2smiech
więc dziś takie oto podglądowe jak tam wygląda i co będzie robione - orzech do przycięcia, tuje do wycięcia, pniaki do wykarczowania, rabata do likwidacji, trawa do posiania itd... gwizdac

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Asia2, VERA, inag1, chester633, zanetatacz, Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/26 19:36 #211107

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
klucze odebrane, Szkodnik zwany mamą przeszczęśliwy zaś siostra na wieść, że dostanie działkę na Łazarzu prawie oszalała ze szczęścia 2smiech 2smiech
ładny prezent na 5 rocznicę ślubu gwizdac polewkamax polewkamax

jednak orzech będzie do wycięcia całkowitego i wykarczowania ponieważ choruje i to masakrycznie :mlotek ja się za to nie biorę tylko szukam jakiejś firmy i jak na razie dzwonię to terminy mają na......grudzień :mur :mur jutro mama rano jeszcze podzwoni jak ja będę w pracy - zostałam Szefową świetlicy polewkamax - i zobaczymy co będzie bo ja tego orzecha widzieć nie chcę! gwizdac
dziś za to Szkodnik chwycił nożyce i poobcinała gałęzie jabłonce polewkamax polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Asia2

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/28 20:18 #211331

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
no więc, firma do wycinki wszystkiego co niepotrzebne przyjedzie już 9 września - jednak Szkodnik ma dar gwizdac
a tak na razie, przyszły dziś inspekty, kompostownik i jak na razie wylot zrobiły chore winogrona - tutaj Szkodnik się przydał, zaś ja złożyłam kompostownik - rany, godzinę mi to zajęło, gorsze toto niż puzzle! zdziwko zaś potem inspekt jeden na razie, reszta w piwnicy bo na raz zabrać ich nie jestem w stanie gwizdac
na razie tyle, bo muszę jechać po szpadel no większy bo mój, mniejszy na razie zostawiłam na Łazarzu :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/30 17:57 #211489

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
ech, już od wtorku zaczyna się szkoła - wcale mi się nie chce, ale póki co to zakupy na działkę i to na całego: np. tuje w Leroy były po 6.49, 60 cm wysokości więc słodkie oczka do taty i fruuuuu samochodzikiem lot po nie, a przy okazji sekator i takie tam inne ciekawostki B)
mama najpierw sama leci na działkę, ja zaś jak się obudzę i zabiorę śniadanie i tak robimy sobie pomalutku, największa radość to odpalenie kosiarki elektrycznej - szkoda, że nie widzieliście miny Szkodnika, tak się rozpędziła, że skosiła całą działkę polewkamax polewkamax nowa kosiarka to wydatek już na nowy sezon, czyli w przyszłym roku :diabelek

kilka fotek z wyjaśnieniami co tu będzie więc wyobraźnia w ruch i lecim.....

orzecha nie będzie, zostanie mały pień, zaś tam z tyłu to warzywnik, kupiłam do niego 6 inspektów czy skrzyń 120x80 plus 2 po 80x60 i w nich będą warzywa, zioła plus poziomki i truskawki, tam, gdzie są patyki przy siatce to porzeczki i morwa z Łazarza, ale to po 9 września, jak firma się upora z drzewami, tam gdzie jest przekopane to rabata z trawami, werbeną, lawendą lub jeżówkami, zaś mama chce zrobić werandę z kratką więc tam się mamie marzą powojniki gwizdac


tych pni nie będzie, tutaj planowana jest rabata różano-trawiasto-bylinowa z przodu i z tyłu, na tył idą przeniesione róże z Łazarza, te co będę w stanie wykopać, zaś na przód te, których nie dam rady zabrać czyli Cinderella, Novalis, Kosmos, Ispahan etc B) zaś tam z tyłu jest już roduś miejscowy więc tam dołączą rodusie i azalki z Łazarza,


na tej kratce czy jak się to zwie pnące róże - już są wybrane i będą to Bobby James, Blue Magenta i Ghislaine, zaś obok powtórzona rabata z trawami, werbeną i jeżówkami gwizdac

z tyłu miejsce na kompostowniki, zaś to drewniane to właśnie narzędziówka i toaleta.
Ostatnio zmieniany: 2020/08/30 17:59 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, inag1, chester633, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/30 19:21 #211504

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6637
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Aż poczułam Twój entuzjazm i chęć działania..! :lol:

Czeka was mnóstwo pracy, ale i radochy z tworzenia..

Ja bym tylko od razu powiększyła placyk przed domkiem - całe życie na działce toczy się na tarasie..
wyjąwszy rzecz jasna rycie na rabatkach.. rotfl
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/30 19:28 #211510

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Nelu-nelu :buziak
ten placyk to jest szeroki, ponieważ docelowo stoi tam olbrzymi stół, ława i te krzesła więc miejsca jest dość, poza tym zaraz obok tarasu, za orzechem jest zaplanowane miejsce na grilla oraz będę murować tam okrągłe miejsce na kociołek, zrobione z kamieni - tam, gdzie ten pniak bo on zostanie wykopany rotfl
mama placyk będzie naprawiać, bo dziś prosiła, abyśmy z tatą kupili zaprawę naprawczą do betonu, wiadro i kielnię rotfl rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/30 19:33 #211511

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6637
  • Otrzymane podziękowania: 14381
A widzisz! na fotkach trudno jednak ocenić wymiary i odległości..

Brawa dla mamy!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/30 20:07 #211521

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
To kiedy działkowa parapetówa gwizdac ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/30 20:11 #211522

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Asiu, hmmmmm muszę pomyśleć kiedy gwizdac gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/08/31 18:20 #211629

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Pogoda dziś nie dopisywała, zresztą ja siedziałam w szkole do 11 .30, mama zaś w domu bo lało i lało i przestać nie chciało! :mur :mur
dopiero tak po 14 się rozchmurzyło i my lot na działkę, dziś tylko zanieść część wczorajszych zakupów i dalej obmyślać plan działania - wstępne zamówienie na cebulki już zrobione gwizdac
dziś druga część działki:

te wszystkie tuje idą do wycięcia, wykarczowania zaś to małe drzewko to jabłonka, ona zostaje zaś po obu jej stronach - widać patyki mamy zamiar posadzić czereśnie i morele w wersji karłowej, tacie się zamarzyły więc czemu nie? gwizdac z tyłu, przy siatce to jeżyny bezkolcowe i one zostają, obok może jeszcze dosadzimy maliny ale nad tym myślę, zaś ogólnie tutaj ma być kącik wypoczynkowy czyli trawa, trawa i jedna rabata z ozdobnymi krzewami :kocham zaś przy płocie tuje jako żywopłot ale to już bliżej siatki bo te.....szkoda słów..... 2smiech krecigl

zaś tu przyszła rabata rózano-bylinowo-trawiasta z drugiej strony......oj miejsca to tu jest :kocham

to co jest na niej robi wylot :diabelek :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, inag1, chester633, Semper

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/01 20:03 #211752

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Marta spora działka ,jest co robić, fajnie że będziesz wstawiać zdjęcia z postępu prac ,trzymam kciuki. :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/01 20:09 #211754

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Dzięki! :buziak :buziak
no co tu ukrywać, staram się być na niej codziennie mimo, ze do pracy wróciłam, zaś mama czy to pada, czy to wieje ale i tak leci na działkę polewkamax polewkamax
dziś przewiozłam kilka narzędzi z Łazarza, jeszcze kilka zostało no i policzyłam ile mam roślin do przeniesienia......koło 10 traw, tyle samo róż - chyba, albo 12......., magnolię, 2 jaśminowce, porzeczki, morwę, kilka bylin rotfl rotfl część samochodem na bank a część po prostu będę zabierała po drodze z pracy, ale tak dopiero po 9 jak wytną co trza gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 11:17 #211797

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5587
Bardzo ciekawie się zapowiada. :bravo
Gratuluję i tez trzymam kciuki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 16:00 #211816

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Dzięki :buziak :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 17:10 #211821

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9723
  • Otrzymane podziękowania: 20839
Marto -z wielką przyjemnością będę oglądać tworzenie nowego ogrodu hu_rra ,nie dziwię się Twojej mamie ,że spędza tam każdą wolną chwilę bo to najfajniejszy moment ,gdy można planować i sadzić do woli 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 17:29 #211828

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
oj tak, Żanetko, oj tak polewkamax :buziak
co do tego sadzenia to MTP chyba mi robi na złość, bo 26-27 września jest Jesienny Targ Ogrodniczy polewkamax polewkamax
i ja na niego idę polewkamax polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.