Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/08/29 19:30 #247850

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11328
  • Otrzymane podziękowania: 20887
Nadrobiłam zaległości cudnie u Was niesamowite jak Wam sie robota w rękach pali :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/03 18:35 #248348

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Danusia :buziak :buziak

hehe, ludzie, co się u mnie wyprawia? polewkamax Szkodnik zwany Mamą zgadza się na to, żeby w dwóch miejscach zlikwidować trawnik i zrobić rabaty polewkamax
jaka jest przyczyna, wymówka itp? trawa albo rośnie tam słabo, albo rośnie tam sama koniczyna a nie trawa! polewkamax polewkamax
jutro mam zamiar usunąć trawę, obrócić ją aby tam się rozłożyła gdyż chcemy je obsadzać wiosną, no chyba, że coś mi ciekawego wpadnie w łapki na Jesiennym Targu Ogrodniczym w październiku :diabelek :diabelek kolejne miejsce na róże się znalazło :diabelek :diabelek
a dopiero co dziś przyszły róże od Ćwika - Lupo i Bremer Stadtmusikanten a tu znowu przyjemność w poszukiwaniu nowych polewkamax polewkamax



a teraz takie tam.....





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, Semper, nelu-pelu, Danusia, dultom


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/05 18:18 #248495

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
dwa dni i nowe rabaty są gotowe B)
nawet poszła tam jedna, pełna taczka, sąsiad ma nadmiar ziemi więc chętnie się dzieli :woohoo: normalna taczka bo moja wyzionęła ducha polewkamax
kurka, rok i muszę kupić nową ale tym razem kupię normalną polewkamax
róże wybrane, plany zakupowe już są, teraz czekam na Targ Jesienny w październiku oraz wyprzedaże w ogrodniczych :diabelek :diabelek



jutro z tatą jedziemy po korę, borówki potrzebują a że jest promka w Leroy to czemu nie skorzystać? no i będę mogła zobaczyć co mają ciekawego w dziale ogrodniczym :diabelek :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia, dultom

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/05 23:00 #248547

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
Zdecydowanie za mało zmniejszyłaś trawnik.
W jeszcze Ci powiem, że jest za dużo trawnika po lewej stronie ścieżki jak się idzie do domku.
Taki jakiś przechylony ten ogródek, bo po prawej pergola i rabatka 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/05 23:04 #248548

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1176
  • Otrzymane podziękowania: 3715
Czyli zapoczątkowałam "dobrą zmianę" polewkamax .
To juz wiem, czemu nie miałaś czasu się u mnie zjawić... :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/06 19:00 #248591

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu polewkamax polewkamax
szkoda, że nie widziałaś miny Szkodnika jak to czytałam polewkamax polewkamax gdyby wzrok zabijał........
na serio, to miejsce na stół, basen, koc, namiot itp. plus jak odwiedza nas siostra z psem i już dwójką dzieci to muszą gdzie biegać polewkamax
więc ten trawnik jest nie do ruszenia, poza tym kawałkiem co mi się udało gwizdac

przechylony ogródek? polewkamax polewkamax mamy inne określenie polewkamax polewkamax
Same góry i doły, nic nie ma prostego, dosłownie..... polewkamax polewkamax

Asiu :buziak :buziak przyszły wtorek, to już na pewno się pojawię - plan mi się udało ułożyć :buziak
w tym roku się totalnie nie spodziewałam, że dostanę poza świetlicą i jej kierownictwem, historię w klasach 4 polewkamax polewkamax
także tego...... polewkamax polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/11 13:21 #248904

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
jak to się mówi, przeżyłam pierwszy tydzień w szkole czy raczej 9 dni plus 3 historie w klasach 4 więc jest dobrze polewkamax
plan już jest ułożony i jestem całkowicie z siebie dumna, bo udało się go tak ułożyć, że nie mamy żadnych przerw i wtorek plus piątek idę na 6.15 do 12.15 - 12.30 i do domu! hu_rra

a co na działce? no cóż, minął rok jak ją kupiłyśmy - szok, wiem polewkamax
wszystko rośnie jak szalone, z warzywnika wyleciały już pomidory, papryki jeszcze zostały bo owocują jak szalone, zaś tam gdzie jest puste miejsce to siejemy rzodkiewki, sałaty i roszponkę B)
werbeny, jeżówki, trawy no i róże......kocham, po prostu kocham :kocham






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, Semper, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/12 20:22 #248935

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
pogoda szalona, nie ma co - rano, jak człek chce wyjść na działkę, tak o 8 to ulewa i to porządna, tak 15 minut, potem to ciepełko i słoneczko :slonko
dzień był leniwy, mama to szalała z kosiarką zaś ja - kanciki, kompostownik no i próba walki z chwastami na rabacie bylinowo-trawiasto-rożanej ale coś mi nie wyszło polewkamax
no ostnica mi się wysiała i pojawiły się nowe siewki i szkoda mi było, jak tu plewić? 2smiech
dobrze, że w warzywniku tego nie ma, więc czas na dalsze sianie rzodkiewki, mizuny bo znika to wszystko w tempie zastraszającym gwizdac
zaś potem to usiadłam na leżaku i przeglądałam sobie jakie tu różyczki by posadzić na jesień :diabelek

a co do różyczek - oto jedna z nowych róż, które trafiły do mnie wiosną czy latem? think:
"Pacific Blue" - ten kolor i ten zapach........ :kocham




no i Cinderella - troszkę się o nią martwiłam, ponieważ kiepsko startowała, słabo rosła i kwitła, ale teraz to pokazała co potrafi, no i najważniejsze jest 2x wyższa!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, Semper, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/12 20:28 #248936

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43919
Sporo róż Ci kwitnie teraz. Pacyfic Blue ma kształt, jaki lubię.
Warzywnik rzeczywiście masz wypieszczony! wink-3 jest wręcz malowniczy. U mnie dżungla i właśnie usiłuję zapanować nad fankułem i melisą, które wysiały się na potęgę.
Musze wysiać sałatę i rzodkiewkę. Przy dobrej aurze może nawet zdążę zjeść think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/12 20:34 #248937

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Miłko :buziak
pewnie, że zdążysz wysiać i zjeść - teraz najlepiej rośnie rzodkiewka Zlata, Sopel Lodu, Śnieżka i Malaga B)
z sałat to rzymska i takie liściowe :P
jak się ma w domu kozę, tfffuuuuu Szkodnika, no Mamę to warzywnik musi być wypieszczony, już ona tego pilnuje, co zje jakiś rządek to zaraz muszę siać polewkamax
ona mnie zabije, jak nic 2smiech 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, Semper, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/20 21:29 #249519

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
Dobrze zrobiłas, że nie wyrwałaś tych siewek ostnicy.
Starsze lubią przemarzać, te młode jakoś lepiej zimą sobie radzą.
Siedzisz nad różami. To masz jeszcze gdzie je sadzić?
Ostatnio zmieniany: 2021/09/20 21:29 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/20 21:53 #249526

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu :buziak
tak samo mama uważa, żeby ich nie usuwać bo na pewno na wiosnę znajdą się dla nich miejsca B) no cóż - Szkodnik wpadł po uszy w trawy i jeżówki no i róże tyż polewkamax
zaś jutro przyjdzie moja, wymarzona wiśnia japońska i już się nie mogę doczekać, jak tylko wrócę z pracy to lot by sadzić clap
no mam miejsce na róże, no mam - miejsce na 2 róże na tej nowe rabacie (to zdjęcie z cisami) plus jedna do uzupełnienia na innej :silly:
a 2-3 października mamy Jesienny Targ Ogrodniczy - już zacieram łapki, oj zacieram gwizdac gwizdac :diabelek :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/21 18:48 #249576

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
przyszła dziś moja wymarzona wiśnia 'Kiku-shidare-zakura' :kocham :kocham
na razie to tylko pień 170 cm no i kilka gałązek ale się nie mogę doczekać przyszłej wiosny hu_rra hu_rra

zdjęcia będą może później - sadziłyśmy ją dziś troszkę po ciemku, no cóż, miała być do 14, a przyszła daleko po 16, ale i tak leciałyśmy sadzić rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/25 21:00 #249888

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
pogoda dziś była boska, słoneczka co prawda było tyle, co kot napłakał ale było przyjemnie, nie za ciepło i nie za zimno - tak w sam raz B)
mama walczyła z trawnikiem, kosiła a jakże, podkaszała trawniczek przed działką - nareszcie po 3 próbach wzszedł i rośnie :P
a ja tymczasem bawiłam się w delikatne wyjmowanie siewek ostnicy i rozsadzaniem jej po rabatach :silly:
jutro ciąg dalszy bo jeszcze troszkę zostało, potem będę już mogła na spokojnie zrobić porządki z chwastami na rabacie :silly:
no takie maluszki to były polewkamax


zaś reszta na działce, no rośnie sobie tak:




a nie wiem, czy się chwalić czy też nie, ale 2 dni temu, jak mama była na działce po warzywka to nasz Prezes chodził po Rodzie z fotografem i robili zdjęcia, no i zrobili zdjęcie mojej działki jako wzorcowo prowadzonej i jednej z najładniejszych :oops: :oops: no i tak jakoś mi..... :oops: :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, chester633, nelu-pelu, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/27 22:01 #250028

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
Chwal się kobieto, chwal. Przecież to chyba bardzo miło jak ktoś podziwia Twoje dzieło.
Nie przesadzaj teraz wszystkich ostnic. To nie jest czas na przesadzanie.
Moga nie przetrwać zimy, traw ogólnie jesienią się nie tyka.
Ostatnio zmieniany: 2021/09/27 22:01 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/28 14:54 #250043

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu :oops:
spoko, nie przesadziłam wszystkich, reszta została, przesadziłam no może 3, albo 4 think: jakoś tak :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/28 17:04 #250045

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
a oto nowa ogrodniczka vel Szkodnik - Luna :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Asia2, chester633

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/28 17:20 #250047

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1176
  • Otrzymane podziękowania: 3715
Shirall napisał:
a oto nowa ogrodniczka vel Szkodnik - Luna

Szkodnik? OMG :omg :omg :omg zamieniłaś Mamę w psa????!!!!! polewkamax polewkamax polewkamax


A serio, to Wasza nowa lokatorka?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/28 18:15 #250054

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Asiu polewkamax polewkamax
no tak, to nasza nowa lokatorka Westie zwana Luną :kocham :oops: dziś przyjechała i zabawę mamy przednią polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Asia2

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/09/28 18:46 #250059

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1176
  • Otrzymane podziękowania: 3715
Słodki maluch :kocham .

Ale alergii na psa nie macie... :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.574 s.