Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2021/05/22 21:04 #237993

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Stanowczo za rzadko sadzisz! Kupuj, dosadzaj. Fiołek i tak będzie łaził po ogrodzie. ja bez specjalnego planu wyrzucam skrzynkę dziennie. 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/05/23 10:37 #238087

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Nelu ja nie wiedziałam, że dziewczyny przywiozły mi taki pożądany egzemplarz :lol: , czuje się mocno wyróżniona, że go mam :P
Z fiołkami u mnie było odwrotnie, to ja podarowałam sąsiadce i teraz widzę, jak zagarniają teren :oops: . Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że ją uprzedzałam, bo już wiedziałam, co potrafi.

Maju u mnie jeszcze w miarę odmiany fiołków trzymają się swoich rabat, ale zaczynam widzieć, że pojawiają się "odszczepieńcy", a niektóre odmiany są bardziej ekspansywne od innych, więc zaczynam powoli likwidować fiołkowisko.
Zmartwiłaś mnie tym karczownikiem, u mnie do tej pory brylowały i bryluja nornice :angry: . Nie wiem za co ja karmię te moje koty krecigl

Edyta masz zespół niespokojnych rąk 2smiech , czują, że coś jest do posadzenia, ale fizycznie niemozliwe, więc trzeba zorganizować coś nowego 2smiech
Wokół poidełka łyso, bo tam właśnie mam za rzadko posadzone ;), muszę zagęścić, żeby było bardziej angielsko :silly:

Małgosia spróbuję zadoniczkować coś z szydlastych po kwitnieniu. Derenia też.

Miłko ostatnie dwa lata mocno skupiałam się na zakupach dla klientów, a widocznie nie mam podzielnej uwagi, bo dla siebie kupowałam rzadko. Za rzadko, jak sie okazuje i w tym roku chcę to nadrobić :P
Skrzynkę dziennie :ohmy: , matko jedyna, to ile Ty go masz???



Ilustarcją obrazkową będa dziś iryski, które troszkę się zrehabilitowały po ostatnich dwóch latach :)

Big Blue Eyes




Cherry Garden



Cimarron Rose



Didżej



Whydidi



Transcribe



Sheer Class



Lime Smoothy



Leopard Print




Hoodlum

Ostatnio zmieniany: 2021/05/23 10:42 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, Olusia, VERA, chester633, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2021/05/23 12:14 #238096

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Cudne irysy , te niskie najbardziej mi się podobają .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/05/23 20:29 #238157

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Iryski cudowne, 3 kolory najbardziej mi leżą kolorystycznie. Słowo fiołek wywołuje juz u mnie agresję, w ciągu ostatnich 5 lat wywaliłam przynajmniej 50 worów ubitych.. :bezsil ile bym nie wydarła wciąz nowe wyłażą :mur dzisiaj obeszłam kawałek, z którego co tylko wydzierałam i było pusto a po 3-4 dniach łan młodych :nie , walcze też z kłosowcem ostatnio, wyrasta wszędzie 43pomoc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/05/23 20:48 #238164

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Martusia powiem Ci że trochę mnie przeraziłaś tym fiołkiem u mnie sie rozrósł ale między kamieniami przy ścieżce więc tam mi nie przeszkadza.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/05/23 22:56 #238197

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Melduję, że doniczki przywiezione. Dzisiaj latałam po ogrodzie i szukałam miejscówek. Nawet dla 6 klonów znalazłam. Zostały jeszcze 3 gwizdac .
Pozostała drobnica też już prawie zagospodarowana. Jutro sadzenie :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/05/24 22:05 #238344

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
No i pomyśleć że ja czekałam aż z fiołka zrobi mi się łan :lol: , chyba zacznę karczować puki mam małe poletko :silly:
Iryski cudne ale u mnie ostatnio bardzo objadane przez ślimaki :( , to czemu one fiołków nie jedzą B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/05/25 08:32 #238412

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 802
  • Otrzymane podziękowania: 3389
Martuś piękne iryski zwłaszcza Big Blue Eys i Cimarron Rose.Moim chyba zmienię miejsce, bo rosną 3 rok i prawie się nie rozrastają, kwitną też kiepsko. U mnie fiołki zginęły, ale za to śniedek wyrasta wszędzie.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/07/16 23:57 #244751

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Cieszę się, że nareszcie dotarłam do Ciebie.
Wstawiaj więcej zdjęć. Nie musisz nic pisać :)
I nie mów, że nie masz co pokazywać.
Widziałam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/07/17 15:24 #244793

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Też lubię te niskie irysy. Nie sadzę, bo miejsca na słońcu zbyt mało. Fiołki opanowałam, ale codziennie nadal cos znajduje na nieodpowiednim miejscu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/08/11 21:34 #246618

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Marta odezwij się.
Co u Ciebie słychać.
Padało cokolwiek?
Cały czas mam przed oczami Twój kolorowy ogród.
U mnie do tej pory było tylko zielono.
Powoli cos się rozkręca
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/08/14 21:06 #246758

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Dziękuję wszystkim, którzy przez ostanie 3 miesiące tu zajrzeli :przytulam , kiedy to minęło krecigl

Oczywiście to praca mnie tak pochłania, że nie mam kiedy zajrzec do swojego wątku. Nie mam kiedy czasem zajrzec do ogrodu również, coraz więcej miejsc zyje własnym życiem, rośnie co chce i jak chce :blink: . Trochę mnie to przeraża, a potem znów wir roboty wciąga i nie ma kiedy ogarnąć. Z daleka i z grubsza wygląda niby normalnie, ale już dawno normalnie nie jest :silly:

Cały lipiec był suchy, ale ostatnio troszkę popadało i przynajmniej w podlewaniu ulżyło. Bo jedyne czego pilnuję, to podlewania rotfl
Z fiołkiem równiez walkę zarzuciłam na lato, bo mi wszystko więdło po usunięciu zadarniacza, ale jesienią wracam do porządków. Jak znajdę czas :silly:

Staram się też jakieś zakupy robić, bo ostatnie 2 lata jakoś odpuściłam i mnóstwo dziur mi się porobiło, a w których oczywiście rośnie chwast :diabelek . Zakupy stoją, bo nie mam kiedy sadzić albo za gorąco i tak się bujam, ni przede mną, ni za mną 2smiech

Ale czasem znajdę chwilę na zrobienie zdjęć, więc coś pokażę z ostatnich dni, cofac się już nie będę.










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród Markity 2021/08/14 21:45 #246765

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Nie ma co narzekać, widoki ostatnie piękne, dziur nie widać, jest bujnie, kwieciście tak jak bardzo lubię! W gęstości nasadzeń tkwi sekret mniejszej pracy w sezonie. Tydzień temu byłam w Szczecinie po wnuki, wpadłam w swoje rabatki w 4h przy pomocy koleżanki obleciałam, podwyższone rabaty zarosły niemiłosiernie, ale to dobrze przynajmniej chwasty przytrzymały ciut wilgoć. Parę pierwiosnków pewnie straciłam, zachciało mi się posadzić je na wzniesieniu, w nowej ziemi, mało chwastów tam było więc poschło. Trudno świetnie, zawsze są jakieś straty, tego nie przeskoczysz. Natomiast pozostałe rabaty gęste, dojrzałe z pierdzilionem siewek werbeny, ale zostawiłam, niech rośnie, zarasta lepsze to niż chwasty. Tak ciut się zastanawiam nad zabraniem bylin, dosadzeniem paru hortensji bukietowych i traw. Byłby swiety spokój B)
Ostatnio zmieniany: 2021/08/14 21:48 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/08/14 21:50 #246767

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Marzenka ja nie narzekam, raczej się godzę z sytuacją nad którą nie panuję :lol: . Straty przyjmuję z pokorą, choć w tym roku straciłam 3 duże już drzewa, tego szkoda, bo długo czekałam :dry:
Nie wiem, czy posadzenie traw oznacza święty spokój, jeśli to miskanty, to na pewno spokoju nie będzie :silly: , rozrastają się bez umiaru i trzeba dzielić z pomocą wynajętych ludzi :diabelek . Nie wiem też czy zostawienie werbeny było dobrym pomysłem, ale spytam w przyszłym roku rotfl , ja bym się bała 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Markity 2021/08/14 22:31 #246773

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Nie strasz, bo jutro jadę odwieźć wnuki i wpadnę w te werbeny polewkamax Nie wpadnę, mam za mało czasu muszę ogarnąć dach nad wiatrolapem, bo cieknie.
Szkoda drzew szczególnie jak się na nie długo czekało(to mówię ja, ta siła nieczysta, która namawia męża na wielkie wycinanie) Fakt wsadzamy w te miejsca doniczki stojące w kolejce, ale staramy się aby to wsadzanie było bardziej świadome ;) Miskantow jakoś się nie boję, niech by sobie rosły, jak mnie nie ma na miejscu to ich akurat nie trzeba obsługiwać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/08/30 22:24 #248025

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Marta na zdjęciach nie widać suszy. Tak naprawdę kiedy byłam u Ciebie też jej nie widziałam.
Czy pada nareszcie u Ciebie?
W Firleju podobno pada od 2 tygodni prawie non stop
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/08/31 08:46 #248045

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Martuś, no trawnik masz jak malowany clap. To chyba znaczy, że w tym roku suszy u Ciebie nie było?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/10/17 19:47 #251526

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Marzenka o werbenach i miskantach pogadamy za rok ;). Tych drugich faktycznie obsługiwać nie trzeba, ale nie w tym problem, tylko w tym, że niepostrzeżenie zajmują miejsce innym roślinom ;)
W miejsce drzew już posadziłam rośliny zastępcze, ale sadzenia w korzeniach wiązu nikomu nie życzę krecigl . Zdarzało mi się usuwac u klienta 15 letnie jałowce i zakładać rabaty w tych miejscach i nigdy nie musiałam używać siekiery, a po wiązie musiałam krecigl

Gosia susza była w lipcu, ale po kilku deszczowych dniach sierpnia już jej nie było widać. A potem jeszcze długo padało... Teraz znów jest susza, nie padało ze 2 tygodnie, może dłużej, planuję jeszcze poważne roboty remontowe przy domu i mogłoby jeszcze z tydzień nie padać gwizdac

Edyta pod koniec lipca trawnika nie miałam, co pokazywałam w wątku pogodowym, dla Ciebie zresztą :lol: . A już 10 sierpnia (patrząc na daty fotek) trawnik był z powrotem rotfl



Widoczki u Wojtka mnie zmobilizowały do wstawienia kilku aktualnych fotek gwizdac












Ostatnio zmieniany: 2021/10/17 19:52 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, takasobie, VERA, Ave, Iwona1311, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród Markity 2021/10/17 19:58 #251533

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
No nareszcie, bo już myślałam, że coś się stało... think: Czyli Wojtkowi należy się pochwała za motywację! wink-3
Trawy jednak robią dobrą robotę w ogrodowym jesiennym krajobrazie. Zgrabnie je posadziłaś, stanowią super dopełnienie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2021/10/17 20:05 #251537

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7804
  • Otrzymane podziękowania: 40206
Brawo! Piękne widoki, ten klimat ogrodowy jest mi bardzo bliski vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.191 s.