Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalnie, naturalnie u Siberii

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/12 18:40 #310201

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10146
  • Otrzymane podziękowania: 23493
Iwonko jak u zielarki i zegarmistrza. Pięknie, te konstrukcyjne belki na wierzchu, ściany do nich pasują idealnie, kredens bardzo mi się podoba. No i ten lokator na kanapie jakby mòwił po co mnie budzisz.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, zanetatacz

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/12 19:50 #310209

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2481
  • Otrzymane podziękowania: 3619
Cudnie, tak po Siberkowemu. A śpiewasz jeszcze w chórze? masz na to czas?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia


--=reklama=--

 

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/12 23:18 #310234

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Ewo, choć próby chóru uwielbiałam, koncerty już niekoniecznie. Czasem to był duży stres, z powodu wyjazdów, nienajlepszego przygotowania, a prawie zawsze strasznie marzłyśmy w sukienkach w zimnych kościołach polewkamax
Gdzie mnie tam, domatorce i z takim przychówkiem, jeździć "w trasy koncertowe" 2smiech

Wiesiu, ta odkryta cegła będzie jeszcze oczyszczana i pokryta impregnatem. Będzie ładnie. Teraz to jeszcze jedna z niedoróbek, ale i tak wygląda fajnie, na żywo. Tyle osób, w tym starszej daty, przychodziło i kazało tak to "zostawić!!!" że uznałam, że skoro jest nas tylu fanów starej cegły, to nie należy jej chować :)

Aż sprawdziłam ten dawny barwnik i wygląda na to, że fermentowało się liście rośliny, która zwie się :popatrz_tu urzet :unsure:

Trzeba się za takim zielskiem porozglądać... Kto to już ma question question question

Majeczko, konstruktor orzekł, że podciąg nie jest konieczny, ale chciałam go mieć wink-3 Musimy spełniać nasze marzenia, bo nikt tego za nas nie zrobi 2smiech
Jak napisała kiedyś u mnie Nowinka (co prawda o roślinnych zakupach) wink-3 "Nam się to po prostu należy" wink-3 Wczoraj po północy dostałam po tym tekście kilku nawracających ataków śmiechu.





Ptaszki, jak wszystko, prawie skończone :lol:

Ostatnio zmieniany: 2024/01/28 18:07 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, takasobie, edulkot, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 12:06 #310255

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7520
  • Otrzymane podziękowania: 16578
Iwonko, zmusiłaś mnie to włączenia kompa i jeszcze wzięłam okulary rotfl .
Na fonie słabo widać, a nie chciałam, żeby umknęły mi ważne szczegóły.
Uwielbiam takie klimaty :kocham . Drewno, stara cegła, suszące się zioła :kocham .
Czy ktoś już pokazywał wnętrza? Tu i ówdzie się pojawiają wink-3 .

Patrząc na zdjęcia zaczęłam się zastanawiać, czy przeskoczyłaś w czasie do Wielkanocy gwizdac ? Jakieś kolorowe jajka widzę wink-3 .

A to, chyba sobie zapiszę:
"Musimy spełniać nasze marzenia, bo nikt tego za nas nie zrobi " zwyc zwyc zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2024/01/13 12:08 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, zanetatacz

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 13:33 #310257

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
edyta napisał:
zmusiłaś mnie do włączenia kompa i jeszcze wzięłam okulary rotfl .
(...) nie chciałam, żeby umknęły mi ważne szczegóły.

Właśnie tego się obawiałam, że ktoś zechce oglądać szczegóły 2smiech Nad nimi dopiero mam plan popracować polewkamax

Od wczoraj czerwona młoda kurka z kopułką na głowie, straszny brzydalek :unsure: zaczęła znosić jajeczka w takim bladoniebieskozielonym kolorze 2smiech
Tzn. nie mam 100% pewności, że to ona, ale jednak uzasadnione podejrzenia, bo dziś pierwszy raz nakryłam ją na siedzeniu w gnieździe. Niestety, musiałam udać się po duuuuuże (głównie kwiatowe) zakupy do miasta i nie wiem, zniosła coś czy tylko się przymierza think:
Śledztwo jest w toku B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Katarzyna2021

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 14:02 #310262

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8461
  • Otrzymane podziękowania: 25450
Pooglądałam sobie jak wygląda urzet i widuję takiego na łąkach to pewnie wypróbuję bo nęci mnie ostatnio naturalne barwienie tkanin :lol:
Wnętrze bardzo mi się podoba nawet bez impregnatu. Ptaszki domowe karmione słonecznikiem po prost mnie urzekły :kocham . Czyżbyś rzeźbiła sama? :woohoo:
A kurka znosząca zielone jajka to z pewnością zielononóżka :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 14:08 #310263

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2841
  • Otrzymane podziękowania: 9530
Wnętrze piękne, stylowe, takie jak lubię, ściana z cegły bardzo modna i piekna zwyc , tutaj sąsiad zbijał tynk, żeby mieć taką, nie ma żartów z takimi aranżacjami. Ptaszyny drewniane od razu mnie urzekły, zdziwko mam tu kolekcję takich drewnianych skarbów prosto z lasu. wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 16:48 #310275

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7520
  • Otrzymane podziękowania: 16578
Zakupy kwiatowe w styczniu? To pewnie doniczki do domu?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 16:55 #310277

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
piku napisał:
kurka znosząca zielone jajka to z pewnością zielononóżka :)

Pikutku, u zielononóżki kuropatwianej zielone są nóżki, ale nie jajka. One znoszą jajka jasnobeżowe lub beżowe.
Poza tym ja nie mam czystych ras wśród kurczaczków, tylko mieszańce :-)

Ptaszki i drewniane płaskorzeźby na ścianie to moje wyroby. Żaden nie jest skończony krecigl

Kasiu, masz do mnie blisko, wpadaj bliżej wiosny, jak śniegi stopnieją :-D

Edytko, kosz cebul kwiatów wiosennych, hiacynty i ciemiernik :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, Elżbieta, Danusia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 17:15 #310278

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8461
  • Otrzymane podziękowania: 25450
Siberia napisał:

Ptaszki i drewniane płaskorzeźby na ścianie to moje wyroby. Żaden nie jest skończony krecigl

Gratuluję, uwielbiam takie wytwory :kocham , a może zdradzisz tajemnicę z jakiego drewna i czym dłubiesz? think:

A co do jajek to regularnie zaopatruję się na wsi z reguły w różnokolorowe i mówili mi że te zielone to zielononóżki znoszą think:, no cóż w tej dziedzinie to laikiem jestem :oops:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2024/01/13 17:15 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 17:26 #310282

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Wiesiu, płaskorzeźby tylko w deskach lipowych, natomiast ptaszki przeważnie z odpadów drewnianych, np. z gałęzi drzew owocowych. Żeby np. zrobić łyżkę, polano należy rozłupać na pół i, używając siekierki, kozika i dłuta, odrzucać wszystko co zbędne wink-3

Brałam udział w licznych warsztatach rzeźbiarskich, tam dostałam kilka desek. Trzeba o nie pytać w małych tartakach, szczególnie tam, gdzie w obejściu stoją rzeźby, bo to oznacza, że właściciel rzeźbi, a wiec i dysponuje drewnem lipowym :-)

Dłutka w pudełku to chińczyki. Po zakupie nadają się tylko do ostrzenia. Ale to trzeba umieć.
Dłuta duże to wyrób kowalski, kupione od Litwina na naszym środowym rolniczym jarmarku :D
Najciekawszy jest czerwony kozik. Dostałam go od zaprzyjaźnionego rzeźbiarza Jana. Zrobiony jest ze starej piły pociętej na kawałki, używanej kiedyś przez drwali do wycinek w lasach. Zarąbista stal. Tym wystrugałam ptaszki.

Ostatnio zmieniany: 2024/01/13 18:16 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz, a.nia, dultom

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 18:00 #310285

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7520
  • Otrzymane podziękowania: 16578
Siberia napisał:

Ptaszki i drewniane płaskorzeźby na ścianie to moje wyroby. Żaden nie jest skończony krecigl

Jestem pod wrażeniem zdziwko . Masz talent Dziewczyno :bravo .
A co do jajek, to takie info znalazłam w necie:
"(kury) araucany znoszą piękne zielone i zielono-niebieskie jajka".
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2024/01/13 18:04 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, piku

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 18:24 #310289

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14881
  • Otrzymane podziękowania: 45286
Takie dłutka miałam. Kupiłam sobie na nowy dom, żeby z gruszy rzeźbić. Zostawiłam je w altanie i wszystkie zardzewiały! :mur Ptaszki zgrabne, musisz strugać, bo masz zamówienie z Poznania wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 18:27 #310291

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Zgadza się, Edytko. Są araukany bez ogonków i z ogonkami. Moja ogonek ma, ale raczej nie jest czystą rasą tylko miksem, choć teoretycznie jest szansa, że kogut był araukaną i kura też.
W każdym razie i jajka i dziwne pióra na szyi, pogrubiające ją, charakterystyczne dla rasy ma :-) Czyli jest, jak to się mówi, w typie rasy :-)

Miłko, mistrz Jan to nawet każde dłutko przykazał w gazety zawijać, żeby się broń Boże z drugim nie spotkało i nie stępiło krecigl U mnie mają oddzielną szufladę w szafce drewnianej przytarganej spod śmietnika :lol:

Hi hi, będę strugać polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2024/01/13 19:29 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, edulkot, Elżbieta, zanetatacz, dultom

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 18:41 #310297

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13757
  • Otrzymane podziękowania: 32770
Po kilku dniach nieobecności wpadłam na forum i wpadłam w Twój wątek, Siberio, a muszę powiedzieć, zachwycił mnie niezmiernie :kocham
Tworzysz wspaniałe miejsce, przyjazne wszystkim stworzeniom :)
Ja kiedyś też nie chciałam ogrodzenie, ale życie zweryfikowało i ogrodzenie się pojawiło. Tyle, że pod lasem będzie płot z oflisów (oflisy już mam ;) )
Zwierzaki cudowne :kocham Widać wyraźnie jak im się oczka cieszą, po wyjściu ze schronu :)

Z moich sześciu kociastych, pozostały trzy... wszystkie trzy ponad trzynastoletnie i wszystkie trzy z chorobami nowotworowymi. Walczymy mocno!


A z takich przyziemnych spraw, to proszę o zdjęcie do spisu ogrodowego ;)
Ostatnio zmieniany: 2024/01/13 18:43 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 19:24 #310302

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Efciu, pewnie, że chciałabym mieć szczelne, skuteczne, piękne i stylowe ogrodzenie, ale po prostu mnie na nie nie stać rotfl Jak będę przy forsie to raczej dokupię ugorek na stoku w kierunku lasu, łąkę i odrobinę przynależnego do nich lasu.

Komplet moich psów, póki co, daje radę. Odkąd jest cała trójka, ani jedna roślina nie ucierpiała i ani jedna kura nie zginęła.
Łosie i sarny tylko patrzą na nas ze skraju lasu i nie zapuszczają sie na moją górkę :lol: a bywało, że wcześniej troszkę tu buszowały krecigl

Z ich to powodu moje oczko jest od prawie pięciu lat dziurą w ziemi bez kropli wody, bo oczami wyobraźni ujrzałam stada przychodzące do mnie do wodopoju polewkamax a potem, z nudów, pożywiające się pączkami, listkami i korą moich drzewek i krzewów. Niestety, w okolicy nie ma żadnego znaczącego zbiornika wodnego, gdzie mogą się do woli napić. Z konieczności przechodzą przez dawną DK8, żeby napić się wody w jeziorze i masowo giną pod kołami samochodów krecigl To może jednak napuścić wody do dziury :blink: :silly: :unsure:

Do czwartkowych torebek dodałam dziś jeszcze trochę (np. 8 czosnków) i będzie co doniczkować rotfl





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, Katarzyna2021

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 19:51 #310307

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7520
  • Otrzymane podziękowania: 16578
Zakupy cebulowe zacne B) .
To jeszcze Ci się grunta po głowie kołaczą?
Nie wiem czy mi służy czytanie Twojego wątku think: . Zaczęłam dzisiaj przeglądać ogłoszenia działek do sprzedania gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Katarzyna2021

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 20:32 #310314

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8461
  • Otrzymane podziękowania: 25450
Dziękuję Siberko :buziak . Starą piłę mam więc będę się uśmiechać do M by mi taki kozik zrobił B) . Dłutkami jakoś nie bardzo sobie radzę a mam też od chińczyka i już naostrzone :) . Zainteresowało mnie jeszcze to dłutko w kształcie łyżeczki, do jakich prac służy? Zakupy faktycznie zacne poczyniłaś zdziwko , czy te wszystkie cebulki chcesz jeszcze do gruntu sadzić?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 20:57 #310317

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Wiesiu, łyżeczki są szerokie, wiec zagarniają od razu większy obszar, niekoniecznie w głąb, czy to na płaskim, czy przy wykonywaniu chochelek, misek i co Ci tam wyobraźnia podsunie ;-)

Cebulki postaram się zadoniczkować, podpędzić w domowym ciepełku, a potem pójdą przeważnie do gruntu, choć kilka zapewne trafi do donic na schody.

Edytko, kupiłam cebulki, żeby rozweselić wiosną jeszcze kilka zakątków w ogrodzie :-) Wiem, ile przyjemności mi sprawia chodzenie wśród rozsianych na trawie dzikich przebiśniegów i szafirków z dawnych czasów.

Schodzę z psami do lasu po takim ciekawym zboczu, gdzie wśród trawy jest mnóstwo głazów zepchniętych z góry, które kiedyś tworzyły fundamenty chlewa i stodoły. Do góry ich nie wciągnę, to chociaż na dole bym je nieco zagospodarowała. No i wolałabym chodzić po swoim, niż cudzym terenie. To totalny nieużytek, może nie będzie drogi...
No a mieć chociaż 2 ary własnego lasu to musi być zajebiście :kocham Pozwoliłabym mu się wysiewać, bo teraz siewki na łące są koszone... No może nie wszystkie, chłop ma jakieś resztki sumienia :blink: Łąka też rolniczo jest do niczego, bo VI klasa. Zbiór siana jest tam żałosny... Ale jak by tam na górce rosły rugosy gwizdac

Hi hi hi, marzy Ci się rewolucja w życiu? "Nie namawiam nie zachęcam, nie zmuszam!" Bywa ciężko, ale czasem warto, a nawet trzeba :buziak

U mnie na stole... zdzisiek

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, edulkot, VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/01/13 21:25 #310321

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Efko, może taka miniaturka?

Ostatnio zmieniany: 2024/01/15 19:54 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, edulkot, zanetatacz, dultom
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.180 s.