Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Donaupark (Park nad Dunajem) w Wiedniu

Donaupark (Park nad Dunajem) w Wiedniu 2018/10/24 17:25 #135437

  • staweg1
  • staweg1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 520
  • Otrzymane podziękowania: 1671
Donaupark lezy w 22 dzielnicy, najbardziej zielonej dzielnicy Wiednia. Powstał w latach 1962 - 1964 w ramach Międzynarodowego Pokazu Ogrodnictwa. Obecnie jest on połączony z terenami rekreacyjnymi Neue Donau
Najbardziej widocznym i charakterystycznym obiektem tego parku jest wieża telewizyjna z tarasem widokowym na wysokości 150 m (cała wieża ma 252 m).
Nie jestem znawcą ogrodów więc nie będę się wypowiadał co do stylu, założeń projektowych itp. Park robi wrażenie ze względu na różnorodność nasadzeń, rodzajów środowisk i mnogość obiektów rekreacyjnych.
Jadąc od centrum Wiednia już z daleka widzimy wspomnianą wieżę.Dochodząc do niej, sycimy się widokami różnych rabatek, pomników i skwerków.

Prawdziwy charakter i obraz parku można dostrzec z wieży, na którą wywożą szybkobieżne windy.Nawet węzeł komunikacyjny nie zakłóca zbytnio terenów zielonych.Cały niemal park można zwiedzać korzystając z kolejki Donauparkbahn, ale ja wolałem spacer wśród traw i kwiatów.Donaupark, to 80 ha różnorodnych terenów zielonych, jeziorek, no i oczywiście wybrzeża Dunaju.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, nowababka, Franusiowa, Maggie
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.146 s.