Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/05/31 04:56 #268270

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Krzysiu , nie pamiętam , ale raczej nie ., popatrzę w zapiskach . . Ale to raczej od White Bikini ta się zaraziła ,bo to nie pierwsza hosta od Barcikowskich z wirusem .

Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/06/09 19:32 #269458

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
A u mnie taka sytuacja... :placz . Hosta Effervescence do utylizacji. Mozaika jakaś?
Trochę się martwię, bo to już druga hosta z Sadzawki, z którą mam problem.



Ostatnio zmieniany: 2022/06/09 19:34 przez DorotaZ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom


--=reklama=--

 

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/06/09 20:41 #269485

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66639
Tak, wygląda na mozaikę. think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/06/09 21:04 #269496

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Dzięki Polu za potwierdzenie moich podejrzeń. Szkoda hosty...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, dultom

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/06/29 13:40 #271338

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Dorotko , taka do Ciebie przyszła ? . . Zmienione liście widziałam u siebie na piwonii i ciemierniku, ale ponieważ nie mam ani tytoniu , ani pomidorów , ani ogorkow , myślę że to coś innego . Mozaika ma bardziej kanciaste przebarwienia , tak myślę .
Reklamowałam w poniedziałek hostę , właśnie w SadzAwce , bo to porządna firma , jeżeli wyślą jakaś pomyłkę lub coś chorego . Dziś już dostałam drugą sadzonkę . Poprzednia była z jesieni poprzedniego roku i chyba się staśmiła . Przyszła wtedy bez liści , więc nawet nie widziałam jak wygląda . Pierwsze zdjęcie z poniedziałku i tak od wiosny nie ruszyła wcale , drugie dzisiejsze , a hosta z tych najtańszych :)




Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/06/29 13:46 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/06/29 17:14 #271348

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Beatko, kupiłam ją dwa lata temu i wyglądała zdrowo, poza tym, że była malutka. Przy wykopywaniu okazało się, że są trzy osobne kły, jeden, największy, miał plamy, reszta czysta. Posadziłam w doniczkę i poobserwuję. W sumie też mogę wysłać zdjęcie do Sadzawki z prośbą o opinię. Dobry pomysł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/06/30 06:55 #271395

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Zawsze warto spróbować napisać i zobaczyć co odpiszą . Widzę ,że wokół leży dużo białych kwiatków , może to one są przyczyną tej choroby , bo pewnie na hostę też spadają .
Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/07/06 09:24 #272169

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Przykład zawirusowanej hosty , mało widoczny ludzkim okiem , bo jeszcze rośnie w pełnym cieniu , ale na zdjęciu juz dużo bardziej . Widziałam , że to wirus HVX , już w tamtym roku , ale ponieważ rośnie w suchym miejscu , czekałam aż sama padnie . Wszyskie hosty kupione w szkółce Barcikowskich uważnie oglądam wiosną , bo to nie pierwsza taka od nich . Już chyba pisałam ,że nigdy wiecej nic tam już nie kupię . Ich metoda skracania korzeni i wkładania ich z powrotem do doniczki z ziemią to jakaś paranoja .

Hosta 'Moody Blues' Virus X (HVX).



Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/07/06 09:27 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, dultom, DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/08/02 18:06 #274031

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2731
  • Otrzymane podziękowania: 11749
Pod koniec maja kupiłem w Sadzawce hostę Diamond Lake. Na razie siedzi w donicy, ale niedawno wypuściła taki liść. Gdyby to był sport, byłbym szczęśliwy, bo wygląda super. Ale mimo wszystko taka radykalna zmiana trochę mnie niepokoi, tym bardziej, że z jednej strony liścia zauważam też drobne grudki. Jak myślicie, jak to zakwalifikować?





Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/08/02 23:06 #274050

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66639
Tomku, to tylko oznaki bardzo intensywnego wzrostu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom, DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/08/02 23:28 #274053

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2731
  • Otrzymane podziękowania: 11749
Uff, dzięki Polu. Trochę odetchnąłem. rotfl
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/08/30 21:31 #275785

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 960
Jeden z pędów Staind Glass ma takie liście . Podejrzewam HVX, ale proszę o potwierdzenie. Szkoda mi jej bo mam ją 7 lub 8 lat.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/09/01 07:30 #275846

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Takie wykropkowane i brudne liście miałam pod rajską jabłonką i pod perukowcem , na których siedziały mszyce a spadź spadała na hosty . A wcześniej jeszcze pod czarną sosną . Ale na pierwszym zdjęciu już liść na brudny nie wygląda tylko na wirus . Czy dopiero teraz to się zrobiło ? . Wirus najbardziej aktywny jest wiosną , i wtedy najlepiej oglądać rośliny . Miałam jedną podejrzaną roślinę i po oberwaniu liśći nowe wyglądały zdrowo . Ale powtórzyło się to w następnym roku , a że rosła w gazonie łatwo było ją wykopać . Ja poczekałabym do wiosny i wtedy dobrze oceniłabym stan rośliny . Już dwa razy miałam podejrzany zmiany i zrobiłam nawet reklamację , bo to były rośliny zaraz po zakupie wiosną , ale w następnym roku i następnych już to się nie powtórzyło . Podstawa wirusa to nie tylko przebarwienia , ale zapadnięta tkanka , co u Ciebie tylko w jednym miejscu widać na pierwszym zdjęciu , reszta to przebarwienia .

Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, nena08

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2022/09/01 22:11 #275880

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66639
Tak, na pierwszym zdjęciu, jak napisała Beatka, tkanka jest zapadnięta i liść wygląda na zawirusowany.
Nie spieszyłabym się z usuwaniem tej hosty. Nie ruszaj jej, nie wykopuj, zostaw do obserwacji na przyszły rok. Jeśli sytuacja się powtórzy, to niestety, trzeba będzie ją wypalić. :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nena08

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2023/04/17 19:35 #291614

  • Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 3
Witam
Tak wygląda moja hosta po zimie w doniczce i po zebraniu ubiegłorocznych liści. Z wierzchu było to zgnite więc zebrałem do twardego. Mam funkie już kilka lat ale takie coś widzę po raz pierwszy. Czy to jest normalne czy roślina już raczej do wyrzucenia ? Zostawić poczekać ?

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę więc z góry przepraszam

Dziękuję
Adrian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2023/04/22 21:20 #292139

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2731
  • Otrzymane podziękowania: 11749
Ech, chyba jest problem z nowo nabytą w Aga Flora hostą Queens of The Seas, choć tak się cieszyłem z zakupu, trochę przy okazji, bo głównym celem była Niagara Falls, Zaczęły się już rozkładać liście, no i na jednym widzę jakieś plamy. Boję się, że może być zawirusowana. Poproszę znawców o jakąś opinię.



Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2023/05/05 12:49 #293466

  • rattus
  • rattus Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 581
Czy to może być wirus mozaiki? To moja 2 letnia siewka, w ubiegłym roku była maleńka więc ciężko mi powiedzieć czy na liściach były jakieś przebarwienia.


pozdrawiam Małgorzata

Zielony Imperatyw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2023/05/05 19:49 #293481

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Wygląda jak nowa odmiana, ciekawa bardzo... ale ja się nie znam :) Podoba mi się :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rattus

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2023/05/05 20:25 #293489

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54861
Również na pierwsze wrażenie pomyślałam, że bardzo ciekawa siewka, ale na tym górnym liściu zdaje się widać zapadniętą tkankę.
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rattus

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2023/05/06 10:43 #293541

  • rattus
  • rattus Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 581
Ewo, Basiu dziękuję za odpowiedź. Zrobilam zdjeci przy trochę lepszym świetle. Liscie w dotyku są raczej gładkie. Chwilowo zostawiam siewke do obserwacji.



pozdrawiam Małgorzata

Zielony Imperatyw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.188 s.