Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Choinki po świętach

Choinki po świętach 2023/01/02 10:02 #283945

  • OdaDoRadosci
  • OdaDoRadosci Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 41
Cześć. Jak wyglądają Wasze choinki po świętach ? Moja niestety chyba została w markecie tylko przycięta i wsadzona. Mam ją od 2 grudnia. Niestty, ale po 6 stycznia chyba pójdzie na jakiś nawóz nic więcej :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, DorotaZ

Choinki po świętach 2023/01/03 13:33 #284005

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Ja kupiłam jedną sztuczną, która mam nadzieję starczy mi na całe życie, bo mi szkoda jak co roku ludzie wycinają, kupują i wywalają choinki. Wyciągam na 2 tygodnie, potem chowam i po kłopocie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz, dultom, DorotaZ


--=reklama=--

 

Choinki po świętach 2023/01/03 14:56 #284010

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
Co kto lubi :P Ja w życiu nie postawiłabym sztucznej :silly: Gdybym nie miała choinki wstawiłabym do wazonu gałęzie, kiedyś tak robiłam :)
Ponoć te choinki co sprzedają są specjalnie uprawiane i z góry wiadomo, że zostaną wycięte :nie_wiem
My kupiliśmy z gołym korzeniem w takiej siatce, balot to się chyba nazywa. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, ze co druga przeżywa. Tą też planujemy posadzić w ogrodzie :lol:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, basik, DorotaZ, OdaDoRadosci

Choinki po świętach 2023/01/03 21:06 #284043

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16351
  • Otrzymane podziękowania: 54886
Zawsze miałam w domu żywą choinkę i również, jak Marysia nie wyobrażam sobie sztucznej. Od dwóch lat mieszkam w małym domku w którym nijak choinka by się nie zmieściła więc robię tylko stroiki z żywego stroiszu i tego co znajdę w ogrodzie do dekoracji.

PS.: Zawsze zakopywałam po świętach w ogrodzie tzw. kopane choinki (moje, a nawet sąsiadów) . Większość rośnie do dziś na rubieżach ogrodu. Ważne, aby nie były zbyt długo przetrzymywane w ciepłym pomieszczeniu. Jakiś sentyment mam do nich. Często przypominam sobie radosne, świąteczne chwile przy nich spędzone ....
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2023/01/03 21:08 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ

Choinki po świętach 2023/01/03 21:18 #284045

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Sztucznej choinki nigdy nie miałam a żywe tworzę zwykle z gałęzi, choć ostatnio raczej przed domem a w domu jedynie małe stroiki dla zapachu :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, nowababka, zanetatacz, basik, DorotaZ

Choinki po świętach 2023/01/04 18:09 #284085

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
A ja mam sztuczną... od... hohoho... nie zliczę ilu lat. To choinka mojej mamy, chciała ją wyrzucić, bo kupiła sobie małą. Duża więc wzięłam ja, bo była gęsta, sztuczna i powiem szczerze, szkoda było mi ja wyrzucić. Teraz mi ją wstyd wyrzucać, bo wiadomo, ekologia. Więc do tych sztucznych gałęzi przytwierdzam drucikami żywe gałązki świerkowe, dla zapachu i tak jest z roku na rok. Jak jeszcze mieszkałam w bloku, mąż kupił malutkiego świerczka w doniczce. Jednego dla nas, jednego dla swoich rodziców. Po nowym roku te świerczki przewiózł na działkę i posadził. Teraz to już olbrzymy rosnące przy naszym podjeździe :)
O, te tam



Nigdy więcej nie kupowaliśmy żywej choinki. Oprócz tego roku, zawsze robiłam stroiki z gałęzi lub skrzata choinkowego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, basik, DorotaZ, Katarzyna2021

Choinki po świętach 2023/01/04 18:17 #284087

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Też mam sztuczną od wielu lat. Szkoda mi tych żywych, jakoś nie mogę się przekonać, że to ekologiczne tak wycinać. No i w mieszkaniu w bloku żywa choinka nie postoi długo, po tygodniu już zeschnięta...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, Efkaraj, nowababka, nelu-pelu, basik, Katarzyna2021

Choinki po świętach 2023/01/04 18:34 #284090

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
Doskonale rozumiem gdy ktoś ma w mieszkaniu sztuczną, moja siostra ma taką w Warszawie :)
I podobnie jak Basia, mam różne wspomnienia i sentymenty - rośnie u nas w ogrodzie choinka, która pamięta ostatnią Wigilię mojej Mamy :kocham
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, zanetatacz, nelu-pelu, basik

Choinki po świętach 2023/01/05 13:39 #284135

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9728
  • Otrzymane podziękowania: 20845
U mnie też żywa od lat ,potem rozdrabniam i na rabaty, trochę z tym roboty ,ale na ogół w tym czasie nie ma co robić .Teraz sztuczne są naprawdę ładne i różnorodne
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, basik

Choinki po świętach 2023/01/05 15:35 #284142

  • OdaDoRadosci
  • OdaDoRadosci Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 41
Dzięki bardzo za odpowiedzi ;) Więc tak. ja mam specjalnie w donicy by móc ją właśnie posadzić w ogrodzie. Drugi raz w roku mi niestety się wysuszyła. Nie wiem... ja mam chyba z byt suche powietrze w domu , ciepło bo 23 stopnie, nawet 24. Nie było mnie tydzień, bo byłam na swiętach w górach. Wcześniej oczywiście podlewałam jak należy, ale .... kurcze ona i tak miałam wrażenie była lekko suchawa od spodu. Powiem Wam, że chciałam ją już wczoraj wywalić, ale tak popatrzyłam, że może spróbuję ogarnąć temat. Tylko błagam nie śmiejcie się ze mnie. Wzięłam od spodu, te wszystkie gałęzie, które mi opadły, podwinęły sie mocno i ogólnie lipa, wycięłam. Podlałam obficie, wzięłam odżywkę i dodałam do wody. Gleba była na tyle wilgotna tak jak wcześniej podlewałam by można było cały paluch wsadzić. Poprzekładałam bombki, ładnie już wygląda, no tylko kolor straciła :( jest taki jasny zieleń, a nie taki głęboki. Gałązki jak się zegnie to się łamią, choć nie wszystkie. W ogole intensywniej mi pachnie dzisiaj ta choinka. koło niej siedzę i pracuję na komputerze. Dajcie znać co robić. Czy jednak drzewko skazane na nawóz jakiś, bio i te sprawy ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Choinki po świętach 2023/01/05 19:03 #284165

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Jeżeli Ci zależy by ją posadzić w ogrodzie to myślę że najwyższa pora rozebrać ją z ozdób i hartować. Jak jest temperatura powyżej zera wystawiać ją na dzień na zewnątrz a na noc chować, po kilku dnach można już zostawić na zewnątrz w jakimś zacisznym miejscu. Donicę opatulić albo zadołować w ziemi i z pewnością nie nawozić aż do wiosny. Jak przyjdą większe mrozy to narzucić na nią jakiś kocyk i wiosną posadzić do gruntu.
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, basik

Choinki po świętach 2023/01/05 19:17 #284168

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Jeżeli straciła kolor nadaje się ..niestety do mielarki...na przyszłość kupując ,,choinkę'' wystarczy obrócić i zobaczyć czy korzenie przerastają bryłę i ew.doniczkę, po zakupie ...3 dni w domu i na świeże powietrze,cena takowej jest zdecydowanie wyższa od tych ,,jarmarkowych''.
Pozdrawiam wszystkich ZZ w 2023 roku :witaj :kibic :spacerek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, nowababka, basik

Choinki po świętach 2023/01/05 21:32 #284173

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16351
  • Otrzymane podziękowania: 54886
Niestety dla tej choinki, już nie ma ratunku, jak igły zmatowiały i się sypią. Szkoda pieniędzy i zachodu. Jeżeli mamy zamiar posadzić iglaka w ogrodzie, to najlepiej jest kupić takiego, który był uprawiany w donicy od małego, takiego, jak Chester opisał. Wiadomo, że w okresie przedświątecznym zdecydowana większość jest tych kopanych i wsadzanych do donic i takie też u mnie rosną i mają się dobrze. Nie zawsze jednak to się udaje. Przyczyny mogą być różne. Znam hodowców, którzy przykładają się przy wykopywaniu, aby, jak najmniej uszkodzić bryłę korzeniową, a są i tacy, którzy na to nie baczą.
... a i jeszcze z tym podlewaniem, to tak naprawdę umiarkowanie ... nie przesuszyć i nie przelać teacher

Chester wszelkiej pomyślności w Nowym Roku :zdrowko
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Choinki po świętach 2023/01/09 13:47 #284359

  • OdaDoRadosci
  • OdaDoRadosci Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 41
Dzięki za odpowiedzi. No nic, trudno....To zostawiam ją po prostu niech sobie jeszcze postoi, Po dniu Dziadka pójdzie na bio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: beatazg, basik, wojtek
Czas generowania strony: 0.165 s.