Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Psia ferajna od Baby z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/07/31 21:11 #17011

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
hanya napisał:
Mam nadzieję, że się wstydziły przynajmniej trochę 2smiech

Hmmmmm .... jakby Ci powiedzić....nie bardzo.... 2smiech Chyba nawet miały niezły ubaw polewkamax
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Ostatnio zmieniany: 2016/07/31 21:13 przez Baba z psami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Psia ferajna od Baby z psami 2016/07/31 21:20 #17018

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Świetne psiaki, coraz bardziej mi się podobają, ale ilość pracy obezwładniająca. Raz w życiu miałam do prania okrutnie ubłoconego, skołtunionego briarda; coś okropnego, co to była za praca i wojna, bo moja psica nie wykazywała entuzjazmu w sprawach kąpieli, choć bardzo lubiła być czysta. Już teraz nie miałabym na to siły. Moje psiska póki co, nie zrobiły mi takiej niespodzianki.
Czy Twoje śpią gdzie chcą, czy mają stałe miejsca? Bo chyba w Waszej sypialni się nie mieszczą think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami


--=reklama=--

 

Psia ferajna od Baby z psami 2016/07/31 22:04 #17036

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
hanya napisał:
Świetne psiaki, coraz bardziej mi się podobają, ale ilość pracy obezwładniająca. Raz w życiu miałam do prania okrutnie ubłoconego, skołtunionego briarda; coś okropnego, co to była za praca i wojna, bo moja psica nie wykazywała entuzjazmu w sprawach kąpieli, choć bardzo lubiła być czysta. Już teraz nie miałabym na to siły. Moje psiska póki co, nie zrobiły mi takiej niespodzianki.
Czy Twoje śpią gdzie chcą, czy mają stałe miejsca? Bo chyba w Waszej sypialni się nie mieszczą think:

Haniu ta ilość pracy jest do ogarnięcia, to nie to co briard! Jeden briard wystarczy za 10 szwajcarów! Toż to armagedon! Mam koleżankę, która hodowała briardy, byłam pełna podziwu dla jej pracy, ja nie dałabym rady!
Moi lubią się panierować, kiedyś miałam na spacerze ciekawe spostrzeżenie. Na spacerze był wilczak czechosłowacki, szwajcar i borzoj. W lesie znaleźliśmy wielką, błotnista kałużę na ścieżce i co zrobiły psy? Wilczak zawołał "hurra" i zaczął głową ryć w błocie jak dzik po czym było "patataj, patataj" i ślizg w kałzuże, szwajcar wlazł do kałuży i się po prostu w niej położył a borzoj stanął nad nią i z rozpaczą i paniką w oczach zawołał "A fuj! I jak ja mam przejść?" ;-) ;-) Biali lubią leżeć w błocie. Zrobię kiedyś wątek jak się potrafią opanierować (choć Maciuś ma wciąż 1 miejsce!) rotfl
Co do spania, zależy od pory roku, zimą kiedy zamykam sypialnię na noc by ciepło nie uciekają to wszyscy śpią ze mną w pokoju, zazwyczaj na legowiskach, ale czasami włażą na łóżko. Kiedyś tego nie robili,ale ja jestem zmarźlak, mam niskie ciśnienie, zawsze śpię w skarpetkach i polarze i z psami jest cieplej więc zaczęłam pozwalać. Ma to tylko ten mankament, że bardzo często trzeba prac pościel no i często śpi się pogiętą jak spinacz bo jak się na łóżku rozwali z 4-5 owczarków to miejsca mało zostaje polewkamax Natomiast teraz, kiedy jest ciepło dzrwi do sypialni nie są zamknięte i psy śpią gdzie chcą, Maciek często w łazience, bo tam najchłodniej, część u mnie w sypilani na swoich posłaniach, część w drugim pokoju na posłanianiach lub obok. Mają wybór. Ale prawie każdy ma swoje ulubione miejsce.
Choć zdarza się i tak (nie, żeby nie miały miejsca czy innych możliwości!), ale przy swoim człowieku jest najlepiej ;-)

Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, piku, Ness, Dagusia

Psia ferajna od Baby z psami 2016/07/31 23:15 #17050

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Asiu, czytam ten wątek od początku z zapartym tchem. Cudowne psy! Każdy jeden skrada serce. Ciekawa jestem jak odróżniasz siostry F ;)
Na poprzedniej stronie wspomniałaś,że miałaś kiedyś charty. Tu w Anglii widuję je bardzo często ale krótkowłose i muszę przyznać, że podobają mi się coraz bardziej. Czy mogłabyś opowiedzieć coś o tej rasie?
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/07/31 23:45 #17057

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Ness napisał:
Asiu, czytam ten wątek od początku z zapartym tchem. Cudowne psy! Każdy jeden skrada serce. Ciekawa jestem jak odróżniasz siostry F ;)
Na poprzedniej stronie wspomniałaś,że miałaś kiedyś charty. Tu w Anglii widuję je bardzo często ale krótkowłose i muszę przyznać, że podobają mi się coraz bardziej. Czy mogłabyś opowiedzieć coś o tej rasie?

Dziękuję Ness za ciepłe słowa :-) Siostry teraz są już do odróżnienia, ale był taki moment w ich rozwoju kiedy były prawie identyczne i przyznam, że wtedy miewałam problem by je odróżnić. Może też dlatego obie reagują na oba imiona oraz hasło "dziewczynki"? Fibifara stało się jednym słowem ;-)
W Anglii pewnie najwięcej widujesz narodowych ras Anglików czyli chartów angielskich greyhoundów (duże) i whippetów (małe), obie krótkowłose. Nie miałam nigdy żadnego z nich więc o "smaczkach" rasy nie będę w stanie opowiedziedzieć, ale ogólnie charty jako grupa ras mają kilka cech charakterystycznych - to gracja, elegancja, stonowanie, klasa i szyk. To prawdziwa psia arystokracja. Pamiętac trzeba też, że to myśliwi - wzrokowcy, zatem dla charta każdy biegnący, poruszający się punkt jest impulsem by za nim biec, a wówczas głuchną ;-) (dlatego uczestniczą w wyścigach, biegną za szybko poruszającym się obiektem). Są niesamowicie szybkie, ale trzeba pamiętać, że to sprinterzy. Ta cecha pogoni za poruszającym sie punktem jest bardzo ważna dla ich właścicieli, na spacerze należy pamiętać, że aby spuścić charta ze smyczy musimy być na bezpiecznym terenie, a właściciel przez cały czas musi mieć "oczy wkoło głowy" by w razie czego zdążyć psa przywołać.
Generalnie charty są bardzo czyste, niechętnie się "panierują", a moje potrafiły robić takie numery, że kiedy padał deszcz wychodziły na próg, rozglądały się po czym mówiły "eeee, aż tak nam się nie chce, wracamy" ;-) Zazwyczaj nie mają tzw. "psiego" zapachu, a - szczególnie krótkowłose - są wręcz jedwabiste w dotyku. Mówi się wśród psiarzy, że miłośnik chartów musi mieć "charcią duszę", dlatego to nie tak popularna grupa psów jak wiele innych. Czasami w jakichś idiotycznych artykułach można znaleźć rankingi psiej inteligencji i w nich charty sa zazwyczaj na końcowych pozycjach. To szalenie krzywdzące i cholernie głupie, a świadczy tylko o tym, że idiota, który układał taką listę jest zbyt ograniczony by wiedzieć, że każda rasa została stworzona do konkretnego działania i nie można jednej miary przykładać do wszystkich. Takie borzoje np. były używane przez carów do polowań na wilki, tzw. "smycz" chartów (czyli 2-3 sztuki) potrafiły dogonić, osaczyć i zabić wilka! Ciekawa jestem jak by sobie w takiej sytuacji poradził "super inteligentny" border collie? ;-)
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ness

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 00:01 #17062

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Baba z psami napisał:
Ciekawa jestem jak by sobie w takiej sytuacji poradził "super inteligentny" border collie? ;-)
pewnie by go wilk zjadł 0flaga mój Argo jakoś nie lubi owczarków niemieckich inne psy spokojnie toleruje a owczarków za nic w świecie, na szkolenia chodziliśmy z Wilczkiem Czechosłowackim i jego tolerował , labladory też, wszystkie kundelki spokojnie ale owczarki ma na czarnej liście :)
co do inteligencji..każdy pies jest mądry, każdy sporo się nauczy w dużej mierze zależy to od pana... ale naprawdę po obejrzeniu tych filmików oniemiałam mój Argo jest mądry rozumie duzo ale tylu przedmiotów nie rozróżnia ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 00:12 #17065

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Celinko to jest wszystko praca człowieka! Sam z siebie, bez gigantycznej pracy jego opiekuna by tych wszyskich słów i przedmiotów nie znał. Faktycznie robi niesamowite wrażenie :-) Znam wiele psów, których właściciele poświęcają im mnóstwo czasu i pracy i które potrafią robić takie rzeczy, że aż człowiek oczy przeciera zdziwko Zawsze jestem pełna podziwu i szacunku dla pracy tych ludzi recourse Natomiast tzw. "głupi pies" to nieudolny właściciel.
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, trzynastka, piku

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 00:16 #17066

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
I to są święte słowa i prawdziwe
Natomiast tzw. "głupi pies" to nieudolny właściciel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 09:02 #17088

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25078
Bardzo się cieszę Joasiu, że założyłaś ten wątek :) . Przeczytałam z zapartym tchem a oglądają zdjęcia nie potrafiłam przestać się uśmiechać :woohoo: . Będę stałym bywalcem, bo kocham zwierzaki i liczę na to że kiedyś będę ich miała więcej, tymczasem jednak muszę się zadowolić jednym czworonogiem :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 09:24 #17093

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Wypanierowany Maciuś wymiata! polewkamax Moja Kredka też to uwielbia, kiedyś z przygodnie poznanym na spacerze pobratymcem wlazła w takie bajoro, że ja oraz właściciel tego drugiego mieliśmy duży problem z rozpoznaniem who is who. Obydwa były jednolicie zgniło-szare.
Piękne portrety psie!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 11:03 #17111

  • ewa321
  • ewa321 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 307
Joasiu - z wielką przyjemnością przerobiłam Twój psi wątek :)
Masz naprawdę wieeelkie :heart do swoich podopiecznych,
co można wyczytać w prawie każdym zdaniu zdaniu cuuudnych psich opowieści !!
A jeszcze wszystko okraszone słodkimi fotkami stadka - no nic, tylko Was łyżkami jeść clap
Pozdrawiam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 12:13 #17118

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Joasiu dziękuję recourse recourse recourse jesteś wielka ,a Twoje psy podbiły moje serce więc pisz,pisz i opowiadaj ich piękne historie,wszystkie bym wzięła pod swój dach,wierzę że Tobie tez trudno się z nimi roztawać,oglądałam kiedyś podobny program o psich hodowlach,jak trudno właścicielom roztać się z takim puchatym pieskiem,bo wiele miłości wkładają w to co robią. :kocham hu_rra :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 12:21 #17123

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Zmywasz panierkę samą wodą, czy używasz jakichś szamponów? Moich psiaków nie kąpię, dotąd nie było potrzeby poważnego prania ;) , ale w razie czego...dobrze byłoby wiedzieć, jak się ratować.
Piękne zdjęcie śpiochów :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 14:14 #17151

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Pięknie Wam moi Goście dziękuję ca ciepłe słowa i aprobatę :buziak Mam tylko nadzieję, że mnie Moderatorzy stąd nie wygonią? :unsure: Przyciekła na forum o paprotkach i gada o psach :silly: Ale rozgrzeszam się, że to na życzenie miłych mi odwiedzających "mobilny ogród" ;-)
A teraz po kolei:
Piku zazwyczaj zaczyna się od jednego...... gwizdac jeszcze wszystko przed Tobą :-) Pamiętać należy, że psy to zwierzęta stadne :lol:

zuzanna2418 żebyś nie czuła się osamotniona to pokażę za chwile kilka zdjęć z zajęć w podgrupach :blink: rotfl

ewa321 dziękuję vishenka to będę go uzupełniać życząc "smacznego" :-)

Dagusia prawdą jest, że każde rozstanie jest przeżyciem, znam osoby, które z tego powodu zrezygnowały z hodowli po pierwszym miocie, bo nie umiały udźwignąć rozstania psychicznie. Ja radzę sobie ztym w ten sposób, że ... nie przywiązuję się do malców. Jakoś (nie wiem jak) mój mózg wie, że to nie są "moje" psy i mimo opieki, czułości, zabaw, głasków, całusków i wszystkich innych zachowań skąd inąd pełnych emocji nie wytwarza się przywiązanie. Chyba, że pośród malców pojawia sie taki Henio, wówczas od "larwy" wciska się w mój umysł, serce i duszę no i taki koleżka już zostaje :-)

hanya taką Maćkową panierkę to trzeba było najpierw samą wodą, po prostu rozmoczyć tę glinę miejsce po miejscu, palcami rozetrzeć i wypłukać a dopiero potem szamponem. Co do szamponów, rynek psich akcesoriów jest niesamowicie bogaty, mozna dostać zawrotu głowy i zostawić niemały majątek w kasie, szampony dla psów kosztują wielokrotnie więcej niż dla ludzi. Dla przykładu ludzki szampon za kilkadziesiąt złotych to już "na bogato", większość kosztuje około dychy, psi za kilkadziesiąt złotych to standard a wiele kosztuje ponad stówę. Oczywiście jest cała sztuka groomingu czyli psiej pielęgnacji, albowiem psy tym się róznią od luszi, że mają rózne rodzaje szaty. Nie musze nikomu specjalnie tłumaczyć bo każda z Was widzi różnicę w okrywie pomiędzy dajmy na to berneńczykiem, pudlem, yorkiem, dobermanen, briardem czy sznaucerem. Jedna rasa ma szatę podwójną, inna wełnistą, jeszcze inna szorstką lub jedwabistą. Każda z tych szat potrzebuje innej pielegnacji. No bo np. taki włos jedwabisty musi być po kąpieli miękki i przyjemny w dotyku, a twardy włos sznaucera musi pozostać sztywny i drutowaty. Można by elaborat na ten temat napisać (nie poruszam w ogóle tematu odżywek, masek, sprajów, teksturyzatorów etc.).Nie będę Was zamęczać, ale jeśli ktoś chciałby szczegółowego planu pięlęgnacji psa danej rasy lub o danym rodzaju sierści to pytajcie :-)
Przy takich panierkach przede wszystkim przydają się szampony tzw. "dirty dog", to są szampony bardzo mocno i dogłębnie myjące, usuwające cały brud, ale także całą warstwę tłuszczową, Po myciu takim szamponem robi się drugie mycie szamponem dopasowanym do szaty. Przy białych owczarkach najczęściej używa się szamponów wybielających, mają one najczęściej kolor granatowy, ciemnofioletowy lub butelkowozielony. Są to bardzo silnie skoncentrowane szampony, które MUSZĄ być rozcieńczane przed użyciem (nawet 1:20). Użycie skoncentrowanego szamponu kończy się niebieskimi albo zielonymi plamami na sierści, oczywiście nie takimi bardzo kolorowymi, ale widać że pies jest w plamy (nie wspomnę o uszkodzeniach włosa). Po takim myciu na włos nakłada się odżywkę dopasowaną do rodzaju szaty, przy szwajcarach to często odżywki do szaty podwójnej. Na szczęście szwajcary, pomimo białego koloru, nie są tak wymagające "picowania" jak inne rasy. Moje "matołki" też są nieczęsto kąpane, teraz mniej jeździmy na wystawy, to i takiego musu nie ma. A że jest to dla mnie coraz bardziej uciążliwe to i częstotliwość mniejsza. Mam niestety wannę i wsadzenie do niej takiego np.Maćka, który waży prawie 50 kg, a potem kilkukrotne namoczenie tej góry futra kończy sie takim bólem mojego kręgosłupa, że - same rozumiecie - nie śpieszę się do tego ;-) Na szczęście dawno się nie wypanierował rotfl

No to skoro zrobił się nam wątek kąpielowy to kilka zdjęć ze SPA ;-)

idziemy na spacer


ooo! co to? strumyk?


hurra! panierka!







po kąpieli czas na borowinkę, przy okazji mała pielegnacja zębów



no dobra, panierka panierką, ale czas wracać do domu




było pranie....może bym i nie prała, ale ten zapach "borowinki" :blink:

ale już np. taki brud (to gleba piaszczysta) zostawia się do wsychnięcia, wykrusza się i odpada, nie pozostawiając śladu

Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, hanya, piku, Dagusia, ewa321

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 15:09 #17160

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 15:28 #17163

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Roma napisał:
Dzięki o Pani recourse , lecę tworzyć :czarownica
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 15:41 #17166

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Joasiu- cudowny wątek!!
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzałam zdjęćia, poczytałam historie.
Uśmiałam się na widok panierki, łezka w oku się zakręciła przy pierwszych wpisach..o psiakach będących już za TM. :przytulam

Tak pięknie opisujesz każdego psiaka- widać, że całe serce wkładasz w to swoje śnieżne stadko :kocham
Koniecznie nas tutaj zagaduj, zasypuj zdjęciami i historiami i psiakach..i ich psotach.

Ściskam serdecznie :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 16:11 #17172

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Monika-Sz napisał:
Joasiu- cudowny wątek!!
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzałam zdjęćia, poczytałam historie.
Uśmiałam się na widok panierki, łezka w oku się zakręciła przy pierwszych wpisach..o psiakach będących już za TM. :przytulam

Tak pięknie opisujesz każdego psiaka- widać, że całe serce wkładasz w to swoje śnieżne stadko :kocham
Koniecznie nas tutaj zagaduj, zasypuj zdjęciami i historiami i psiakach..i ich psotach.

Ściskam serdecznie :lol:

Dziękuję Moniko, cieszę się, że i Tobie się podoba flower

No to dwa słowa i trzy zdjęcia z kolejnego etapu rozwoju szczeniąt. Noworodki zwane pieszczotliwie larwami rosną, teraz czas na kolejny etap, zaczynamy powoli stawać na łapki, niebawem otworzą się nam uszka i oczka. Nadal głównie jemy i śpimy, mama za nas sprząta, ale już potrafimy wypełznąć z legowiska (i nie zawsze umiemy wrócić :-() no i jak mama zaczyna karmić to jesteśmy baaardzo szybcy i zwinni by znaleźć się przy najlepszych miejscówkach! No i pachniemy tam cudownie ...szczeniaczkiem, wszyscy nas obwąchują i całują :buziak














Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Gosia1704, Dagusia, ewa321

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/01 21:30 #17222

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Matko jakie cudowne zdjęcia :kocham nawet te brudasy są słodkie, a maluchy skradają serce, kruszynki piękne :)

Wracając do kąpieli mój Argo raczej nie panieruje swojego futra, woli tarzać sięw piachu, albo kopie sobie mini rynny i się w nich turla, wyczesuję go, i raczej rzadko kąpię, zdarzy się że ma ten "luksus"3 -4 razy w roku, zresztą jak piszesz piasek sam odpada ;) mój to po za tym alergik, więc głupi szampon krocie kosztuje, wiosną był na sterydach jak kwitły trawy , drapał się jak nie wiem co , po kuracji go kąpaliśmy bo miał mega łupież, ale wyszedł z tego, aż sie boję kolejnej wiosny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Psia ferajna od Baby z psami 2016/08/03 18:04 #17690

  • ewa321
  • ewa321 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 307
Cudne, psie szaleństwo clap
Zachwyciły mnie tym razem fotki Twojego stadka przepięknie utytłanego w błotku, no sam miód :heart
Ale najbardziej ... karmiąca mamusia :kocham
Pozdrawiam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami
Czas generowania strony: 0.184 s.