Ogród i fotografia to nieodłączne, ściśle ze sobą związane sfery... od tego też, czyli od fotografowania roślin, zaczęła się moja przygoda z fotografią... ta fascynuje mnie bezgranicznie, do tego stopnia, że z każdym nowym miesiącem (fotografuję od prawie dwóch lat), marzę o innych, nowych wyzwaniach... widzę świat kadrami, uwielbiam obserwować detale, niewidoczne podczas ogólnego 'rzucania okiem' przed siebie, a wielu emocji dostarcza mi sama możliwość obcowania ze światem widzianym przez szkło obiektywu. Słowem, fotografia to piękna pasja, którą warto zgłębiać, doskonaląc swoją wrażliwość na otaczające nas piękno! Pamiętajmy, że rzeczone piękno jest również ukryte w rzeczach brzydkich... (...)
Czym jest sama FOTOGRAFIA? To w dosłownym tłumaczeniu z greki 'rysowanie światłem'... Podstawowym wymiarem fotografii jest z kolei ŚWIATŁO, które jest swego rodzaju tworzywem w rękach fotografa... Porzekadło mówi, że DOBRE ZDJĘCIE jest wynikiem znalezienia się we właściwym miejscu, o właściwym czasie... Szczęściu jednak trzeba pomagać i z rozmysłem planować swoje fotograficzne wyprawy... znacie zapewne pojęcie ZŁOTEJ GODZINY? To właśnie jest ten właściwy czas, a już samo miejsce warto przemyśleć i wcześniej zaplanować :)

Zapraszam do działu Natura w obiektywie

Tyle tytułem wstępu... bardzo zachęcam do rozmów o fotografii, dzieleniem się doświadczeniem, wątpliwościami, pomysłami na ciekawy plener...