Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/11 19:59 #261108

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 981
Długo musiałam w tym roku czekać na pierwsze.

Purple Gem



Hermony

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, takasobie, Krzysia, VERA, nelu-pelu, Danusia, a.nia, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/16 14:09 #261441

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68763
Irys 'Frank Elder' jest podobny w wybarwieniu np do 'Sheila Ann Germaney', ale akurat rosną blisko siebie i widzę, ze 'Frank Elder' ma nieco cieplejszą niebieską barwę.

Rozpoczyna kwitnienie najpóźniej z wszystkich moich irysków cebulowych




fot.16.03.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/03/16 14:10 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, VERA, Danusia, Shalina, janka.p, nena08, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/16 14:49 #261444

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Frank Elder bardzo ciekawy B)

Harmony


Polar Ice

Katherines Gold
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, Danusia, Shalina, nena08, DorotaZ, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/20 18:54 #261716

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 981
Aida



Painted Lady



Scent Sational



Spot On

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, basik, Danusia, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/27 19:09 #262115

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7404
Jesienią 2020r przekopałam rabatkę z iryskami Katharine Hodgkin znalazłam tylko kilka cebulek, chciałam dokupić, a w tym roku okazało się, że kopiąc trochę je rozrzuciłam i po roku spoczynku zakwitły. Kwitły kępkami w różnym czasie.




Harmony




Pauline




Clairette

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, VERA, nelu-pelu, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/27 22:38 #262163

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25205
Konkurują z trawą o skrawek ziemi :zielony

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, Danusia, Shalina, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/30 15:37 #262364

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Mój nowy nabytek 'Blue Note'






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/03/30 20:57 #262391

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 20994
Miłeczko cudny :kocham moje dopiero zaczynają.











Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, Krzysia, VERA, Shalina, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/03 14:02 #262701

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 981
To już chyba ostatnie w tym roku. Wszystkie zostały zasypane grubą warstwą śniegu i widać tylko szczypiorek.
Zdjęcia z końca marca.

Katherine Hodgkin



Tu na cienistej rabacie kwitną najpóźniej. Ta odmiana mnoży się u mnie najliczniej.



Fabiola




Clairette

Ostatnio zmieniany: 2023/02/26 22:36 przez th. Powód: Uaktywnienie pliku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Krzysia, VERA, Danusia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/09 20:10 #263144

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68763
U mnie już po irysowym sezonie.... Teraz jeszcze trzeba czekać, aż szczypiorki zżółkną i to jest dla mnie największy ból :angry:


fot.09.04.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, VERA, Danusia, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/09 20:41 #263146

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Kolejny nowy nabytek 'Blue Hill"
Posadziłam go razem z 'Blue Note, czyli ostatniej jesieni już w grudniu:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, Krzysia, VERA, Danusia, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/09 22:49 #263167

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2047
  • Otrzymane podziękowania: 6209
Mój "Blue Hill" też kupowany ubiegłej jesieni :)



"Purple Hill" - również jesienny nabytek





"Louise" zakupiony wiosną w doniczce jeszcze kwitnie.



I jeszcze taki - miała być "Fabiola", ale to na pewno nie on; czy może to być "Clairette"???



Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2022/04/10 00:50 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, Krzysia, basik, Danusia, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/10 10:20 #263177

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7404
Też nabyłam jesienią 'Blue Hill', a w zasadzie mieszankę Purple i Blue Hill, ale trafiły mi się tylko Blue.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, basik, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/18 17:56 #263707

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 981
Myślałam, że już zakończyły kwitnienie, a tu niespodzianka . Niestety chyba go stracę, bo zakwitł już tylko jeden.

White Caucasus

Ostatnio zmieniany: 2022/04/18 18:30 przez nena08.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, ewakatarzyna, Anika

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2022/04/22 18:49 #263974

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16519
  • Otrzymane podziękowania: 55967
Kupiony zeszłej jesieni jako J.S. Dijt . Zakwitło tylko kilka cebulek i to dość późno.

fot.22.04.2022


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, nelu-pelu, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2023/02/19 15:48 #287164

  • Anika
  • Anika Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 375
Dzisiaj uchwycony malutki Harmony :)



Ania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Efkaraj, takasobie, nelu-pelu, basik, GosiaM, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2023/02/26 20:34 #287735

  • Wiesław G
  • Wiesław G Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 174
Pierwsze iryski mimo nieciekawej pogody już zakwitły. Na początku Iris reticulata 'Palm Springs'

Iris reticulata 'J.S.Dijt', aczkolwiek mam co do niego wątpliwości czy na pewno jest to ta odmiana

Iris reticulata 'Polar Ice' w tym roku zakwitł o miesiąc wcześniej niż w zeszłym a na dodatek zakwitł w dwóch wersjach barwnych

Iris reticulata 'Polar Ice' te same egzemplarze w zeszłym roku
Ostatnio zmieniany: 2023/02/26 20:55 przez Poll. Powód: uaktywnienie zdjęcia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, takasobie, basik, GosiaM, Shalina, ewakatarzyna, Anika

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2023/02/26 20:54 #287738

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68763
Takie mocno niebieskie przebarwienia zauważyłam i u mnie na niektórych irysach, np na Katherine Hodgkin , który nigdy ich nie miał.


fot. 22.02.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, takasobie, basik, GosiaM, Shalina, Wiesław G, ewakatarzyna, Anika

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2023/03/04 15:04 #288118

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2047
  • Otrzymane podziękowania: 6209
W większości sadzone w zeszłym roku irysy cebulowe zaczynaja kwitnąć. Staram się sadzić je tam, gdzie katem nie podlewam wcale, żeby w stanę spoczynku zapewnić im suszę. Jak dotąd kwiaty pokazały:
Harmony



Pixie







Alida



A to kupiony w doniczce w zeszłym tygodniu Pauline

Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2023/03/04 15:18 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, VERA, basik, Shalina, DorotaZ, Luke, ewakatarzyna, Anika

Kosaćce/ irysy cebulowe - informacje ogólne, uprawa, kompozycje, odmiany NN 2023/03/07 18:47 #288348

  • nena08
  • nena08 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 190
  • Otrzymane podziękowania: 981
Poll napisał:
Takie mocno niebieskie przebarwienia zauważyłam i u mnie na niektórych irysach, np na Katherine Hodgkin , który nigdy ich nie miał.


fot. 22.02.2023r.
.

Te przebarwienia mogą być spowodowane przez wirusa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna
Czas generowania strony: 0.236 s.