Wymagania: stanowisko osłonięte, słoneczne do pół-cienistego; gleba umiarkowanie wilgotna do wilgotnej, o lekko kwaśnym odczynie, przeciętna ogrodowa do gliniastej. Wielkość: docelowo dorasta do około 3m wysokości Pokrój: drzewko o wzniesionym pokroju Liście: jasnozielone, głęboko powcinane; drobne w porównaniu z innymi odmianami kloników; jesienią zmieniają barwę na pomarańczową i czerwoną Mrozoodporność: strefa 6 USDA, młode rośliny należy osłaniać przed mrozem
Nie wiem nawet, czy robiłam temu klonowi jakieś zdjęcia latem (muszę przeszukać dysk a to praca na długie zimowe wieczory!) Mocno wybujał, na pewno ma już ponad 2 metry wysokości, czyli wilgotne i kwaśne stanowisko mu służy.
Teraz, jesienią, piknie się wybawił i dość długo utrzymuje liście. Zdjęcia pochodzą sprzed 2 dni
Nie miałem do niego szczęścia, a może on nie miał szczęścia do naszego ogrodu. Nabywałem go trzy razy ale tak się podobał, że był kupowany i sadzony z uporem godnym lepszej sprawy.
Niestety dwa pierwsze egzemplarze nie przeżyły upalnych letnich miesięcy. Trochę w tym naszej winy bo kupowaliśmy wiosną duże egzemplarze
(znaleźliśmy szkółkę w której bardzo tanio można było nabyć bardzo wyrośnięte egzemplarze tej odmiany) i niestety po posadzeniu nie zdążały się wystarczająco ukorzenić.
Efekt był taki że dwukrotnie po powrocie z wakacji (gdy nie udawało się zapewnić wystarczającej wilgotności roślinie) zostawał nam uschnięty badyl.
Na szczęście w tym roku chyba się w końcu udało i jesienią nasz Seiryu prezentował się tak.
Jesienią kupiłam w stanie bezlistnym jeszcze jeden egzemplarz klona 'Seiryu', jednak patrząc na zdjęcia w tym wątku - w tym i moje - zaczęłam wątpić, czy to może być ta odmiana. Jeszcze kilka dni będę uziemiona w domu, więc może ktoś ma świeże fotki tego klonika? Niepokoi mnie ciemny kolor pędów.
Tak wyglądał 04.04.2021r.